جستجوی زیرنویس

بهترین راه های مهاجرت به ترکیه

بهترین راه های مهاجرت به ترکیه

سرمایه گذاری یکی از شیوه های مهاجرت به ترکیه است. ترکیه رشد اقتصادی چشمگیری دارد و انتظار می رود یکی از سریع ترین اقتصادهای در حال رشد باشد.

به علاوه اینکه ترکیه سرمایه گذاری مستقیم خارجی را تشویق می کند. زیربنای خوب و نیروی کار رقابتی، دو علت اصلی دیگر است که سرمایه گذاران به سمت ترکیه به منظور کسب و کار خود نگاه می کنند.

زندگی در ترکیه یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران خاورمیانه به حساب می آید و جو اجتماعی-سیاسی جذابی را جدای از دیدگاه تجاری ارائه می دهد.

این برنامه جهت جلوگیری از عرضه بیش از حد بازار املاک و درعین حال ارتقاء املاک و مستغلات در کشور و در حال فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه گذاران از کشورهای خلیج فارس و گسترش کسب و کار می باشد.

شهروند ترکیه به وسیله برنامه ی سرمایه گذاری یا کد شهروندی ترکیه کار آفرینان از کشورهای مختلف را برای کسب و کار در کشورشان راه طریق گزینه های مختلف جذب می کنند.

به تازگی مقررات کد گذاری شهروندی ترکیه اصلاح شده است و بیش از نیمی ازقیمتها کاهش یافته است، پس از برنامه ی شهروندی در خاورمیانه.

متقاضیان سرمایه گذار خارجی بایستی از شرایط موارد زیر برخوردار باشند تا بتوانند از راه سرمایه گذاری پاسپورت ترکیه را اخذ کنند:

توان پرداخت هزینه های سرمایه گذاری را داشته باشند.

افراد متقاضی و خانواده ی آنها نباید هیچگونه جرم و خلافی مرتکب شده باشند.

از سلامت روحی و روانی و جسمی برخوردار باشند

سرمایه گذاران خارجی با توجه به داشتن سند و مدرک برای شرایط ذکر شده می توانند نسبت به دریافت اقامت شهروندی ترکیه اقدام نمایند.

مجوز اقامت با توجه با قوانین مشخص شده به وسیله توافقنامه های دو جانبه میان ترکیه و کشور خارجی داده خواهد شد.

ویزای معمول توریستی گردشگری ترکیه به خارجی ها در مورد وضع قوانین جدید از 180 روز فقط اجازه ی 90 روز اقامت را می دهد. افرادی که بیش از 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند باید اجازه اقامت بگیرند.

همینطور نوع مجوز اقامت در ترکیه وجود دارد. خارجی ها زمانی که یک ملک را در ترکیه خریداری می کنند باید برای اجازه اقامت طولانی مدت درخواست دهند.

اگر بخواهند مجوز اقامتشان را تمدید کنند باید آن را 60 روز قبل از پایان مجوز در مقامات محلی انجام دهند. شما یک سند رایگان ارائه خواهید داد که نشان دهنده درخواست شما برای تمدید در حال بررسی است وتا هر زمانی که بخواهید مجاز به اقامت در ترکیه هستید.

حتی اگر مجوز شما تا آن تاریخ منقضی شده باشد. مجوز جدید دقیقا از تاریخ انقضای مجوز سابق معتبر خواهد بود.

به هر حال تحت هیچ شرایطی نباید سعی کنید برای فریب دادن مقامات ترکیه مجوز اقامت خود را طولانی تر کنید، چرا که خطر اینکه شما را به کشور خودتان برگردانند یا اینکه به یکی از زندان های بد نام ترکیه بفرستند، زیاد می باشد. شما می توانید برای مطالعه بیشتر درمورد این قوانین در سایت ترامند بیشتر بخوانید.

اگر تمایل به درخواست برای اقامت طولانی مدت در ترکیه را دارید باید از تمامی شرایط زیر برخوردار باشید:

)8 سال اقامت مداوم در ترکیه(بدون وقفه

عدم دریافت کمک اجتماعی در 3 سال گذشته

داشتن درآمد کافی و پایدار توانایی اداره خود(و خانواده خود)

فرد تحت پوشش یک بیمه معتبر پزشکی باشد(برای متقاضیان 65 سال به بالا)

عدم تهدید امنیت عمومی و پایبند به قوانین و نظم عمومی

مهاجرت به ترکیه به دلایلی مانند مشکلات اقتصادی و سیاسی کشور ایران بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.

این کشور مهاجران زیادی از نقاط مختلف جهان همچون خاورمیانه، اروپا و کشورهای آفریقایی دارد. کشور ترکیه با پیشرفت در زمینه آموزشی (برخورداری از دانشگاه‌هایی با رتبه‌های برتر جهانی)، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بهداشتی مهاجر پذیری خود را افزایش داده است به گونه ای که در سال 2022 نزدیک به 4 میلیون مهاجر در این کشور زندگی می‌کنند.

کشور ترکیه تابعیت مضاعف را قبول دارد و این یکی از دلایل مهم و برتر ایرانیان برای مهاجرت به کشور ترکیه به حساب می آید.

هزینه‌های خرید ملک در کشور ترکیه در مقایسه با ایران بسیار پایین‌تر است و یکی از راحت ترین راه‌های دریافت اقامت کشور ترکیه خرید ملک با سرمایه مشخص در این کشور می باشد.

مهاجرت به کشور ترکیه می‌تواند از شیوه های گوناگونی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری صورت گیرد.

کشور ترکیه در آسیا واقع شده است؛ اما قسمتی از این کشور در اروپا قرار گرفته است و دریافت اقامت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی راحت تر می باشد؛به همین علت بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی دیگر از مزیت های مهاجرت به کشور ترکیه برای ایرانیان عدم نیاز به ویزای این کشور می باشد.

مهاجرت به ترکیه از راه کار

هر فرد خارجی ای که قصد انجام کار در ترکیه را داشته باشد نیازمند یک مجوز کاری معتبر است. این مجوزها به وسیله وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه صادر می شوند.

بیشتر خارجی ها باید همزمان با ویزا برای مجوز کاری هم اقدام کنند و ضمن اینکه مدارک موردنیاز برای صدور ویزا را به کنسولگری یا سفارت های ترکیه در کشور متبوع ارائه می کنند، کارفرما هم باید مدارک لازم برای مجوز کار را به وزارت کار و امنیت اجتماعی ترکیه ارائه کند.

مهاجرت به ترکیه از راه تحصیل

دانشجویانی که مدت اقامت آنها در ترکیه بیش از 90 روز است، باید برای اجازه اقامت درخواست دهند. انواع اجازه اقامت:

اجازه اقامت تحصیلی

اجازه اقامت کوتاه مدت

اجازه اقامت طولانی مدت

اجازه اقامت خانوادگی

اجازه اقامت بشردوستانه

دانشجویان باید طی مدت یک ماه بعد از ورود به ترکیه برای دریافت اجازه اقامت با مقامات محلی (در صورتی که دانشجو در ترکیه هستند) درخواست دهند. مدارک زیر باید به “اداره روابط خارجی” در ستاد پلیس محلی فرستاده شود:

هزینه و فرم درخواست

مدارک سفر: ویزای تحصیلی همراه با دو کپی

4 عکس در اندازه پاسپورت

نامه یا مدرکی از موسسه: این نامه باید به وسیله دانشگاه میزبان صادر شود و در آن تاریخ شروع و پایان تحصیل در ترکیه ذکر شده باشد.

دانشجویانی که در یک دوره تحصیلی در هر موسسه آموزش عالی در ترکیه پذیرفته می شوند، اجازه اقامت دائمی برای یک سال را دارند.

برای تمدید اجازه اقامت: 60 روز قبل از پایان اجازه اقامت خود به ادارات محلی مراجعه کنید. فرم تمدید درخواست را پر و ارسال کنید تا مجوز شما صادر شود.

مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

برنامه ی دریافت حق شهروندی ترکیه از راه سرمایه گذاری به وسیله دولت این کشور از سال 2017 اجرایی شد.

بر اساس این طرح، دولت آنکارا به افراد خارجی ای که در ترکیه ملکی به ارزش حداقل یک میلیون دلار را خریداری کنند حق شهروندی اعطا می کند.

متنها ملک خریداری شده بایستی حداقل به مدت سه سال فروش نرفته باشد. با خرید یک ملک با حداقل ارزش یک میلیون دلار در هر قسمت ترکیه، سرمایه گذار خارجی می تواند برای خود و خانواده اش حق شهروندی ترکیه بگیرد( در نظر داشته باشید که مبلغ ذکر ممکن است متغییر باشد).

شیوه های مختلف سرمایه گذاری در کشور ترکیه

مهاجرت از راه سرمایه گذاری در ترکیه شیوه های زیادی دارد که یکی از آن‌ها خرید ملک در ترکیه است. سایر راه های مهاجرت به ترکیه از راه سرمایه گذاری به شرح زیر می باشد:

کارآفرینی و ثبت شرکت در ترکیه

سپرده گذاری در بانک‌های کشور ترکیه

خرید اوراق قرضه در کشور ترکیه

خرید سهام

در صورتی که در انتخاب شیوه های مهاجرت با ترامند به ترکیه نیاز به راهنمایی داشتید، می توانید به سایت معتبر مهاجرتی ترامند مراجعه کنید و از کارشناسان آن راهنمایی بگیرید.