جستجوی زیرنویس

راهنمای خرید میلگرد؛ قدم‌ به‌ قدم

راهنمای خرید میلگرد به شما کمک می‌کند تا اطلاعات کافی درباره این محصول پرکاربرد و استراتژیک داشته باشید. شاید در ابتدا تصور کنید که خرید میلگرد کار ساده‌ای است و اگر تنها از قیمت میلگرد و یا قیمت روز آهن اطلاع داشته باشید، برای خرید میلگرد کافی است؛ اما این‌طور نیست به دلیل بالا بودن تعداد کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد داخلی بهتر است قبل از خرید اطلاعات کافی درباره نحوه خرید میلگرد و نکات مهم قبل از خرید میلگرد داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال بهتر است انواع میلگردها را بشناسید با سایز میلگردها، کیفیت آن‌ها، استاندارد ساخت، وزن میلگرد و ... آشنا شوید. به این صورت می‌توانید قدم‌به‌قدم با راهنمای خرید میلگرد پیش روید و از شرکت‌های بازرگانی، کارخانه‌های تولیدکننده یا بنگاه‌های فروش آهن‌آلات خرید خود را انجام دهید. ممکن است قیمت تیرآهن از یک کارخانه با کارخانه دیگر متفاوت باشد و یا قیمت میلگرد ۱۶ در کارخانه تولید میلگرد اصفهان با کارخانه میلگرد زاگرس متفاوت باشد و این خود دلایل مشخصی دارد که باید قبل از خرید راجع به آن تحقیق و بررسی کنید و یا با استفاده از مشاوره کارشناسان فروش میلگرد درباره قیمت میلگرد اطلاعات کافی به دست بیاورید.

به‌عنوان‌مثال قیمت میلگرد ساده با قیمت میلگرد ابرکوه و یا قیمت میلگرد ۱۰ ساده متفاوت است و تنها یک فرد کارشناس در این زمینه می‌تواند اطلاعات کافی درباره مشخصات محصول موردنیاز شما را در اختیارتان قرار دهد؛ بنابراین یکی از کارهایی که قبل از خرید میلگرد باید انجام دهید استفاده از مشاوره کارشناسان فروش آهن‌آلات است. در ادامه این بحث به شما کمک می‌کنیم تا با نکات مهم جهت خرید میلگرد آشنا شوید و پس از خرید میلگرد نیز بتوانید اصالت کالای خریداری‌شده را تائید نمایید.

قیمت میلگرد

  • نکات مهم جهت خرید میلگرد

نکات مهم جهت خرید میلگرد شامل چگونگی انتخاب میلگرد، حمل و نقل آن، آشنایی با استانداردها و قیمت روز میلگرد و همچنین نحوه نگهداری میلگرد است. اکثر خریداران برای مقاوم‌سازی سازه ها از میلگرد استفاده می کنند و در صورتی که این میلگردها دچار نقص یا ایرادی باشند، خسارت های بسیاری به پروژه وارد می‌شود و ممکن است حتی خسارت‌های جانی به دنبال داشته باشد؛ بنابراین شناخت میلگرد قبل از خرید و تشخیص ایمنی و کیفیت آن تضمین کننده پروژه ساختمانی خریداران می باشد. مراحل خرید میلگرد به صورت قدم‌به‌قدم به شرح زیر است.

  • انتخاب نوع میلگرد و شناخت مشخصات فنی میلگرد

اولین قدم با استفاده از راهنمای خرید میلگرد انتخاب نوع میلگرد برای مسلح کردن بتن و بالا بردن نیروی کششی آن در قسمت های سقف، ستون و دیوار ساختمان است؛ بنابراین باید یکی از انواع میلگرد را انتخاب کنید که مناسب و موردنیاز پروژه شما است تا بتوانید از خواص مکانیکی و استانداردهای آن بهره ببرید. مشخصات فنی هر میلگرد نشان دهنده استاندارد های به کار رفته برای تولید آن میلگرد است.

در حال حاضر کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد داخلی بر اساس استاندارد ملی ایران میلگردهای خود را تولید می‌کنند. یکی از باکیفیت ترین میلگردهای تولید شده در داخل کشور محصولات مربوط به کارخانه ذوب آهن اصفهان است. معمولاً میلگردهای سنگین از نظر وزنی، دارای کیفیت بالاتری نسبت به میلگردهای سبک هستند؛ بنابراین هنگام خرید انواع میلگرد باید تمام مشخصات فنی آن را بدانید.

  • آشنایی با استانداردها و خواص مکانیکی میلگرد

هنگام خرید میلگرد باید با انواع میلگرد آشنا باشید. میلگرد به طور کلی به دو دسته ساده و با جدار تقسیم می شود و هر یک کاربرد های مخصوص به خود را دارند. سایز میلگردها نیز متفاوت است. هر یک از این سایز ها نشان دهنده قطر میلگرد می باشد. در حال حاضر میلگردهایی که در بازار موجود هستند از سایز ۸ تا سایز ۳۲ میلیمتر هستند و خریداران با توجه به نیاز خودشان می‌توانند یکی از انواع این میلگردها را خریداری نمایند.

هریک از این انواع میلگردها دارای استاندارد های مخصوصی هستند. به‌عنوان‌مثال میلگرد ذوب آهن اصفهان دارای استاندارد مخصوص به خود است که بر اساس استانداردهای کشور روسیه انتخاب شده است. البته استانداردهای دیگری نیز برای تولید میلگردهای متفاوت کارخانه‌های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که باعث تغییر مشخصات میلگرد و کیفیت آن‌ها می شود. شما باید قبل از خرید میلگرد با توجه به راهنمای خرید میلگرد از کارشناسان بخش فروش مشاوره دریافت کنید تا بتوانید با توجه به نیاز پروژه خودتان یکی از انواع میلگرد را با استاندارد های متنوع خریداری نمایید.

کارشناسان بخش فروش آهن جم در این زمینه در خدمت مشتریان عزیز هستند و از ابتدا تا انتها قدم‌به‌قدم به خریداران کمک می کنند تا برای خرید میلگرد دچار مشکل نشوند. برای کسب اطلاعات دقیق تر و آشنایی با راهنمای خرید میلگرد می توانید با شماره های بخش فروش آهن جم تماس حاصل فرمایید.

  • وزن میلگرد

یکی از فاکتورهایی که پس از انتخاب نوع میلگرد، شناخت مشخصات، سایز، کیفیت و استاندارد میلگرد باید به آن توجه داشته باشید، وزن میلگرد است. معمولاً همه خریداران تنها به توضیحات فروشنده بسنده می‌کنند و خودشان اقدام به محاسبه وزن دقیق میلگرد نمی کنند و همین ممکن است این افراد را در طی اجرای پروژه دچار مشکل کند. بهتر است قبل از خرید میلگرد طول مشخصی از یک نوع میلگرد را از فروشنده بگیرید و با استفاده از ترازوی دیجیتال وزن میلگرد را محاسبه کنید. شما باید ابتدا طول میلگرد را اندازه بگیرید و از طریق فرمول محاسبه وزن میلگرد، وزن دقیق آن را حساب کنید.

البته شاید این کار برای افرادی که در این زمینه تخصص ندارند کمی دشوار باشد؛ بنابراین استفاده از مشاوره کارشناسان بخش فروش آهن جم می‌تواند در این زمینه کمک کننده باشد تا یک میلگرد با کیفیت و استاندارد را خریداری نمایند.

  • مرحله آخر از راهنمای خرید میلگرد

در این نوشتار با ارائه توضیحاتی درباره راهنمای خرید میلگرد در خدمت شما بودیم. در پایان بهتر است مرحله آخر از خرید میلگرد را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

هنگام خرید محصولات فولادی مانند میلگرد حتماً باید در رابطه با محصول موردنظر تحقیق کنید و مشخصات محصول را با نوع کار خودتان مطابقت دهید.

هر میلگرد دارای کاربردهای متفاوتی است؛ بنابراین بهتر است پیش از خرید بدانید که چه نوع میلگردی موردنیاز پروژه شما است. به‌عنوان‌مثال میلگرد آلیاژی، میلگرد آلومینیومی یا میلگرد ۱۰ آجدار، جز انواع مختلف میلگردهایی هستند که در بازار داخلی موجود هستند و قیمت هریک از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین با توجه به نوع پروژه باید محصول موردنیاز خود را انتخاب کنید.

در این زمینه بهتر است برای انتخاب سایز و مشخصات فنی میلگرد، با کارشناسان فنی فروشگاه آهن جم مشورت کنید.

شما باید میزان تناژ موردنیاز خودتان را بدانید تا هنگام خرید ظرفیت بار مناسبی را انتخاب و خریداری نمایید. بهتر است قبل از خرید از کارشناسان فروشگاه های میلگرد قیمت انواع میلگرد را استعلام بگیرید و به صورت روزانه در کانال های آهن فروشی قیمت ها را بررسی کنید.

دریافت پیش فاکتور خرید یکی دیگر از کارهایی است که قبل از انجام معامله و پرداخت هزینه باید انجام دهید. بهتر است پس از خرید مطمئن شوید که وزن باری که تحویل گرفته اید، با وزنی که خریداری کرده‌اید مطابقت دارد.

دریافت تاییدیه محصول نیز به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید آیا میلگردهای خریداری شده آرم مخصوص کارخانه مورد نظر شما را دارد، آیا دچار زنگ زدگی هستند یا خیر؟ بهتر است در خصوص این اطلاعات مانند علامت اختصاری حک شده روی میلگردهای مختلف و برای تشخیص اصالت کالا از کارشناسان بخش فروش آهن جم کمک بگیرید.