جستجوی زیرنویس

آدم رو چیست و چه کاربردی دارد؟! + عکس

چکیده : اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که سیستم مخابراتی، کانال های آب، فاضلاب و برق چگونه در زیر زمین به یکدیگر مرتبط می شوند یا چگونه بازدید و بررسی آن‌ها اتفاق می‌افتد، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بنابر اعلام کیان صنعت پاسارگاد: پیش از ساخته شدن منهول های پلی اتیلنی یا آدم رو های فاضلابی، لوله کشی های فاضلابی آن عملکردی که باید را نداشتند و نصب، تعمیر یا تعویض آن ها با زحمت و هزینه همراه بوده است. اما پس از تولید منهول های پلی اتیلنی، سرعت نصب و تعمیر به شدت افزایش پیدا کرد واز هزینه ها نیز کاسته شد.

در ساخت و سازهای امروزی از منهول پلی اتیلن در زیر زمین استفاده می‌شود. جالب است بدانید که نام دیگر این سازه، آدمرو است؛ این مطلب را دنبال کنید زیرا درباره کاربردهای بیشتری از آدم روی پلی اتیلنی صحبت خواهیم کرد.

منهول پلی اتیلن چیست؟

منهول پلی اتیلن، در واقع نوعی از اتصالات است که در اتصال چندین شبکه، لوله و راه های انتقال سیالات به یکدیگر کاربرد دارد. آدم رو یا منهول پلی اتیلن که به عنوان پرکاربردترین سازه فاضلاب شناخته می‌شود، سازه ای است عمودی، که برای دسترسی، بازرسی و تعمیرات تاسیسات زیرزمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آدم رو در زیر زمین نصب و راه اندازی شده و شبکه های لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل می‌کند. این لوله ها نقش بسیار مهم و چشمگیری در هدایت سیالات داشته و خواص پلی اتیلن باعث شده است تا روند استفاده از آن ها سیر صعودی داشته باشد.

همگی در سطح شهر به انواع منهول ها برخورده‌ایم؛ زیر دریچه های پلی اتیلنی که در سطح شهرها قرار دارند، منهول قرار دارد. آدمروها در واقع به منظور دسترسی آسان انسان به داخل کانال ها استفاده شده و در آن‌ها با درپوش پوشیده می‌شود. آدمروها باید قطری حداقل به اندازه 500 میلیمتر داشته باشند تا یک فرد بتواند از درون آن عبور کرده و به زیر زمین حرکت کند. منهول پلی اتیلن مقاومت مکانیکی بالایی در برابر بارهای خاک مرده داشته و مقاومت بسیار بالایی در مقابل حوادث طبیعی مانند زلزله نیز دارد.

منهول پلی اتیلن از چه چیزی ساخته شده است؟

منهول پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن گرید 3840 ساخته شده و از مواد HDPE یا LLDPE گرید روتاری مولدینگ نیز می‌توان در تولید آن‌ها استفاده کرد. براساس استاندارد های ملی ایران و استاندارد آمریکا در مورد تولید و اجرای تولید منهول، ساخت منهول پس از دریافت نقشه منهول از دید کارفرما و همچنین تحت نظارت اساسی مهندسان عمران در این حوزه انجام می‌‎شود. همچنین لازم است که منهول ها قابلیت ماندگاری در فضای باز به مدت حداقل یک سال را داشته باشند. به همین دلیل نیاز است که منهول ها در مقابل اشعه UV آفتاب مقاوم باشند.

منهول های کیان صنعت پاسارگاد به روش روتاری مولدینگ یا چرخشی، جدید ترین روش تولید منهول، تولید می‌شوند. این روش تولید به این شکل است که در یک قالب به شکل بدنه منهول، پودر مواد داخل قالب ریخته شده و با فرایند چرخشی در داخل کوره مواد مذاب شده و با نیروی گریز از مرکز، مواد به قالب چسبیده و منهول تولید می‌شود.

قیمت منهول پلی اتیلن

قیمت منهول های پلی اتیلنی بر اساس معیار های مختلفی تعیین میشود که اندازه قطر منهول از مهم ترین آنها به شمار می رود. برای مشاهده لیست قیمت منهول پلی اتیلن میتواند به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://www.kspcor.com/لیست-قیمت-منهول-پلی-اتیلن/

فواید استفاده از منهول پلی اتیلنی در مقایسه با سایر منهول ها

از آنجایی که وزن منهول پلی اتیلن در مقایسه با منهول های بتنی بسیار کمتر و پایین تر است. در زمین های باتلاقی و شنی که امکان زیرسازی مناسب برای آدمروهای سنگین وجود ندارد و به علت سستی زمین امکان نشست منهول وجود دارد. به همین دلیل به منهول هایی با وزن پایین تر نیاز است تا از نشست و فرو رفتن منهول در زمین جلوگیری شود. در آدرس زیر درباره منهول پلی اتیلن بیشتر بخوانید:

https://www.kspcor.com/منهول-پلی-اتیلن-4/

منهول های پلی اتیلن، انعطاف پذیری و خاصیت ضربه پذیری بالایی دارند که منجر به مقاومت بالا در برابر ضربات وارده در حین حمل و نقل و یا پروسه نصب می‌شود. از دیگر مزایای منهول های پلی اتیلن می‌‌توان به مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی مختلف به علت طبیعت خنثی اشاره کرد. برای حمل و نقل منهول های پلی اتیلن نیاز به ماشین آلات سنگین نبوده و نصب و حمل آن به سادگی صورت می‌گیرد که باعث کاهش هزینه ها می‌شود.

کاربردهای منهول پلی اتیلن

استفاده از منهول پلی اتیلن در تمامی مکان هایی که منهول سنتی بکار رفته، امکان پذیراست. منهول پلی اتیلن در شبکه های انتقال فاضلاب برای اتصال چندین خط لوله فاضلاب و هدایت آن به مسیر دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین منهول ها در سیستم های مخابراتی برای دسترسی به مسیر کابل ها در زیر زمین کاربرد دارند.

چرا استفاده از منهول های پلی اتیلن گسترش یافته است؟

امروزه به دلیل مزایایی که منهول های پلی اتیلن نسبت به منهول های بتنی دارند، جایگزین منهول های بتنی شده و سبب شده استفاده از منهول پلی اتیلن افزایش پیدا کند. جایگزینی آدمروهای پلی اتیلن با آدمروهای بتنی موجب صرفه جویی در هزینه ها گشته است زیرا عمر مفید بالاتر از 50 سال دارند. همچنین نصب و مونتاژ این منهول ها ساده بوده و در زمان کوتاهی انجام می‌پذیرد.

چرا منهول های پلی اتیلن کیان صنعت پاسارگاد؟

کیان صنعت پاسارگاد یکی از بزرگترین تولید کننده های منهول پلی اتیلن در ایران بوده و منهول های این شرکت بر اساس استانداردهای طراحی منهول تولید می ‌شوند. کیان صنعت پاسارگاد مفتخر است که در تولید منهول های پلی اتیلن به صورت انبوه، با قالب گیری یکپارچه و تک رنگ (زرد) پیشرو بوده و با سرعت در حال تکمیل و توسعه خطوط تولید خود است. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هر گونه راهنمائی و یا نظارت بر اجرا، با واحد فنی شرکت کیان صنعت پاسارگاد تماس بگیرید.

آدرس دفتر مرکزی شرکت کیان صنعت پاسارگاد: ایران - تهران - خیابان آفریقا - کوچه نور - پلاک ۸ واحد ۶

شماره تماس: ۷-۸۸۶۴۵۰۹۴ -۰۲۱

منبع : kspcor.com

برچسب ها : پلی اتیلن,لوله پلی اتیلن,منهول,منهول پلی اتیلن,قیمت منهول,کیان صنعت پاسارگاد