جستجوی زیرنویس

شناخت علایم وسواس فکری و حملات پانیک و کاربرد سابلیمینال

وسواس فکری یکی از اختلالات شخصیتی می باشد که از ذهن و ضمیر ناخودآگاه انسان نشات می گیرد. این نمونه از اختلالات ذهنی جنبه روانی داشته و سبب بروز یک سری رفتار ها در افراد می شوند. حملات پانتیک یکی دیگر از اختلالات ذهنی می باشد که می تواند سبب اضطراب و استرس دائمی در افراد شود. علایم وسواس فکری و همچنین علایم حملات پانیک بسیار متنوع می باشند و در شرایطی که به فکر درمان آن ها نباشید، این اختلالات ذهنی گسترش پیدا می کند و درمان آن ها سخت تر می شود. شاید بخواهید بپرسید که کاربرد سابلیمینال چیست؟ و این فایل های صوتی می توانند در درمان اختلالات گفته شده موثر باشند؟ با ما همراه باشید تا به سوالات شما پاسخ داده شود.

وسواس فکری

بررسی انواع وسواس فکری

وسواس فکری دارای انواع مختلفی می باشد و معمولا افراد به یک و یا چند نمونه از این نوع وسواس های فکری دچار می شوند. در شرایطی که علایم وسواس فکری را جدی نگیرید، این بیماری شدید تر شده و درمان آن نیز سخت تر می شود. مهم ترین انواع وسواس فکری عبارتند از:

 • وسواس چک کردن

برخی افراد هنگام بررسی موارد مانند قفل، زنگ آژير، دزدگیر ماشین، اجاق گاز و چراق برق وسواس به خرج می دهند و چندین بار مورد مورد نظر را چک می کنند.

 • وسواس تمیزی

برخی افراد در تمیز بودن وسایل بسیار وسواس دارند. از دست دادن با دیگران خودداری می کنند و از بیمار شدن هراس دارند. معمولا از توالت های عمومی نمی توانند استفاده کنند و رفتار به حمام عمومی برایشان عذاب آور می باشد.

 • وسواس افکار مزاحم

بعضی از افراد به صورت مداوم دارای افکار منفی هستند و همیشه در ذهن خود با افکار خشن و بدی مواجه می شوند، این موضوع یکی دیگر از علایم وسواس فکری می باشد.

 • وسواس نظم و تقارن

گروه دیگری از افراد نیز همیشه به دنبال مرتب بودن و نظم بیش از حد در ظاهر خود هستند. همیشه همه چیز در خانه و یا محل کار باید جای مشخصی داشته باشد و جا به جا نشود. همه چیز باید با تقارن خاصی چیده شده باشد و همواره از کوچک ترین چیدمان نا متقارنی استرس گرفته و ناراحت می شوند.حملات پانیکروش های درمان علایم وسواس فکری

طبق نظر روانشناسان قبل از روش های دارو درمانی بهتر است که فرد از روش های روانشناسی برای درمان علایم وسواس فکری استفاده کنند. این افراد باید منشا پیدایش وسواس فکری را یافته و سپس روش های مناسبی برای درمان آن پیدا کنند. یکی از مدرن ترین روش ها برای کاهش وسواس فکری و یا حتی درمان قطعی آن، استفاده از سابلیمینال می باشد. شاید کمی عجیب به نظر برسد که در درمان این بیماری، تاثیر سابلیمینال چیست؟ در پاسخ می توان گفت که از طریق گوش دادن به سابلیمینال ها می توان ذهن خود را به سمتی هدایت کنید که از وسواس های فکری فاصله بگیرد.

همان طور که می دانید، وسواس فکری یک بیماری ذهنی می باشد و در اثر اختلال فکر و ذهن انسان این بیماری در افراد بروز می کند. بنابراین با در دست گرفتن ذهن می توان استرس و اضطراب خود را کاهش داده و ذهن را به سمت رهایی از وسواس فکری هدایت کرد. در پاسخ به سوال نحوه کارکرد سابلیمینال چیست؟ می توان گفت که سابلیمینال ها را در انواع مختلفی تولید می کنند و یکی از نمونه های این فایل های صوتی برای درمان وسواس فکری ساخته شده است. افراد با گوش دادن مداوم به این سابلیمینال ها می توانند از علایم وسواس فکری رهایی یابند.

شناخت علایم حملات پانیک

حمله پانیک در حقیقت در مدت زمان کوتاهی اتفاق می افتد و فرد در آن لحظه دچار افزایش ضربان قلب می شود. معمولا افراد مبتلا به این بیماری، در شرایطی که دچار استرس می شوند به این نوع حمله مبتلا می شوند. مدت زمان این حملات از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه ادامه می یابد و پس از آن فرد به حالت عادی برمی گردد. مهم ترین علایم حملات پانیک عبارتند از:

 • احساس تنگی نفس
 • تپش قلب
 • احساس خفگی
 • لرزش در اندام های مختلف بدن
 • عرق کردن
 • گر گرفتگی
 • حالت تهوع
 • ترس از مرگ

علت ابتلا به حملات پانیک

بعد از بررسی علایم حملات پانیک، بهتر است که با علت های بروز این بیماری بیش تر آشنا شویم. طبق تحقیقات انجام شده، حملات پانیک دارای علت های مختلفی می باشد. برخی اوقات به دلیل قرار گرفتن فرد در شرایط سخت روحی مانند از دست دادن یکی از عزیزان و یا رخ دادن یک اتفاق بسیار وحشتناک، به حملات پانیک مبتلا می شوند. علاوه بر آن مشکلات دیگری نیز می توانند سبب بروز علایم حملات پانیک شوند که مهم ترین ان ها عبارتند از:

 • پر کاری تیروئید
 • قند خون پائین
 • مصرف بیش از حد کافئین
 • پرولاپس قلبی
 • قطع ناگهانی برخی دارو ها

روش های درمان علایم حمله پانیک

با توجه به نظر کارشناسان و پژوهشگران، افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند باید با انجام حرکات ورزشی و تنفس عمیق، ذهن خود را آرام کنند. امروزه سابلیمینال نیز به عنوان یک روش درمانی بسیار موثر برای رهایی از علایم حملات پانیک شناخته شده است. شاید برخی افراد از خود بپرسند که برای درمان حملات پانیک، کاربرد سابلیمینال چیست؟ و چگونه می توان به درمان این بیماری کمک کند؟ در پاسخ به این افراد باید گفت که سابلیمینال ها به ضمیر ناخودآگاه فرد نفوذ می کنند و از طریق تلقیق، می توانند به درمان حمله پانیک کمک کنند. این نوع فایل های صوتی کنترل ذهن را در دست گرفته و به آن جهت می دهند. با این کار به فرد کمک می کنن تا بتواند تفکرات خود را مثبت کند و از افکار منفی دوری کند. با این روش آرامش و مثبت اندیشی فرد بیش تر می شود و در نتیجه استرس و اضطراب در فرد کاهش می یابد.

کلام آخر

در اکثر مواقع بروز علایم حملات پانیک و همچنین علایم وسواس فکری در افراد، به دلیل مشکلات ذهنی و فکری بروز می کند. مشکلاتی که از دوران کودکی در ذهن فرد ایجاد شده و با گذشت زمان تشدید شده است و پس از مدتی با علایم خاصی بروز می کنند. امروزه روش های بسیار نوین و تاثیر گذاری در علم روانشناسی ابداع شده است که می توانند به درمان این بیماری ها کمک کنند. یکی از مهم ترین راه ها گوش دادن به سابلیمینال می باشد. شاید بگویید سابلیمینال چیست؟ به فایل های صوتی گفته می شود که از تلفیق علم موسیقی و روانشناسی ساخته شده است و می تواند بر ذهن و ضمیر ناخودآگاه انسان تاثیر بگذارد. با استفاده از این نوع فایل ها می توان به درمان اختلال هایی مانند وسواس فکری و یا حمله پانیک کمک کرد.