جستجوی زیرنویس

بروکر آلپاری، با سابقه ترین بروکر فارکس برای ایرانیان

بزرگترین بازار مالی در دنیا فارکس (forex) نام دارد. افراد در این بازار جفت ارز‌ها را خرید و فروش می‌کنند. معامله‌گران قادر هستند تا به جز جفت ارزها، شاخص‌ها،‌ سهام شرکت‌های بزرگ، کالاها را خرید و فروش کنند. دسترسی داشتن به دیتای بازار فارکس اولین نکته‌ای است که هر شخص به آن فکر می‌کند. برای آنکه افراد بتوانند به دیتا و سرورهای بزرگترین بازار مالی جهان یعنی فارکس دسترسی پیدا کنند باید از یک واسطه استفاده کنند؛ بدین منظور کارگزاری‌ها تاسیس شده‌اند. کارگزاری یا بروکر (BROKER) پلتفرمی است که کاربران را به دیتای بازار فارکس وصل می‌کند. کارگزاری‌ها در همه بازارها از جمله فارکس، رمز ارزها، بورس یا اوراق بهادار، با توجه به دسترسی‌هایی که دارند خریداران و فروشندگان را بهم می‌رسانند یا به صورت ساده‌تر باعث می‌شوند تا یک معامله جوش بخورد.

در صورتی که بروکرها وجود نداشتند،‌ کاربران برای خرید کالای مورد نیازشان و فروش کالای مد نظرشان، باید به دنبال فروشنده و خریدار می‌گشتند. برای مثال فردی را تصور کنید که به خرید و فروش دلار فیزیکی در بازار مشغول است، زمانی که فرد دلار خریده است باید به دنبال فردی بگردد تا دلار را از او بخرد؛ این کار زمان زیادی از آن فرد می‌گیرد اما در بروکرها، خریداران بسیاری هستند که مایل‌اند تا دلار او را بخرند. در این صورت معاملات شما و دیگر افراد در بروکر به سرعت انجام می‌شود.

ترید (Trade) به معامله یا خرید و فروش در بازارهای مالی گفته می‌شود که هدف افراد از ترید کردن کسب سود است. به طور ساده‌تر می‌توان بیان کرد که معامله یا ترید در بازارهای مالی، به این معنا است که کاربران در صورت دادن چیزی مانند پول، دارایی، کالا، ارز دیجیتال و غیره چیزی را دریافت می‌کنند.

معامله‌ در صورتی معامله سودآور محسوب می‌شود که کالا در قیمت پایین خریداری شود با قیمت بالا به فروش برسد. سرمایه گذار و معامله‌گر دو فرد متفاوت هستند، فرد سرمایه‌گذار کالایی را خریدای می‌کند و آن را تا زمان رسیدن به قیمت مد نظر نگه می‌دارد اما فرد تریدر یا معامله‌گر به دنبال سود گرفتن از نوسان قیمت است. معامله‌گران برای آنکه به مهارت برسند باید زمان، سرمایه و دانش بسیار زیادی داشته باشند و خطرات بازار را نیز بشناسند زیرا بازارهای مالی در ظاهر بسیار آسان هستند اما در عمل کار بسیار پرخطر و سختی محسوب می‌شود.

دانستید که برای ورود به بازار فارکس نیاز به عضویت در یک بروکر یا کارگزاری است. اگر جزء معامله گران فارکس باشید، قطعاً می‌دانید که انتخاب بهترین بروکر فارکس برای فعالیت در مارکت چقدر مهم است. هیچ کس دوست ندارد که پول خود را در جایی سرمایه‌گذاری کند که با خطر و ریسک مواجه باشد. همانطور که می‌دانید بروکر‌های زیادی در بازار فارکس فعالیت می‌کنند. گاهی انتخاب یک بروکر مناسب برای شروع کار در فارکس می‌تواند کمی دشوار باشد. با توجه به اینکه سود و ضرر ما در بازار‌های مالی رابطه مستقیم با کیفیت و خدمات کارگزاری ما دارد، ضروری است که در انتخاب آن دقت لازم را داشته باشیم.

بروکر آلپاری یکی از بروکرهای مطرحی است که به ایرانیان خدمات می‌دهد. در ادامه به بررسی این بروکر به صورت کوتاه و مختصر پرداخته شده است. برای بررسی دقیق تر صفحه بررسی تخصصی بروکر آلپاری را مشاهده کنید.

بروکر آلپاری

بروکر آلپاری یکی از کارگزارانی است که به هدف ارائه خدمات معامله‌گری ایجاد شده است. این بروکر در سال 1998 در کشور روسیه تاسیس شده و نزدیک به دو دهه است که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهد. دفتر مرکزی ان در سنت وینسنت،‌ گرنادین قرار دارد. معامله‌گران در بروکر آلپاری قادر هستند تا بر روی ارزهای دیجیتال نیز معامله کنند در این بروکر 250 نماد معاملاتی وجود دارد. در حال حاضر آلپاری به کاربران 150 کشور خدمات می‌دهد و 2 میلیون کاربر فعال دارد.

در صورتی که شما تازه با بازار فارکس آشنا شده‌اید می‌توانید از حساب دمو یا حساب آزمایشی استفاده کنید. در حساب‌های آزمایشی کاربران می توانند بدون نیاز به سرمایه حقیقی به معاملات دمو یا آزمایشی بپردازند و در کنار تمرین کردن، نقاط ضعف خود را بشناسند و آن را اصلاح کنند.

چرا ایرانیان از بروکر آلپاری استفاده می‌کنند؟

احتمالا می‌دانید که کشور ایران در لیست تحریم‌های بین المللی قرار دارد، به همین دلیل ایرانیان قادر به عضویت در شرکت‌های مطرح جهانی و انجام مبادلات بین المللی نیستند. کاربران ایرانی بایستی از شعبات آفشور سازمان‌های مختلف مانند شعبه آفشور آلپاری استفاده کنند. شعبه آفشور، زیر‌‌مجموعه شعبه اصلی است و دارای اعتبار و مجوزهای کمتری است. شعبه آفشور بروکر آلپاری دارای ثبت ‌FSA SV است. این ثبت دارای اعتبار زیادی نیست و دلیل محکمی بر امنیت بروکر نمی‌باشد.

ثبت نام در بروکر آلپاری نیاز به تخصص ندارد و هر کسی با داشتن دانش پایه در مورد رایانه در این بروکر می‌تواند ثبت نام کند. البته ثبت نام با معامله کردن متفاوت است و معامله کردن نیازمند تخصص و مهارت است.

حساب های معاملاتی بروکر آلپاری

پس از ثبت نام در بروکر آلپاری برای دسترسی به دیتای بازار فارکس باید حساب معاملاتی افتتاح کنید. کارگزاری آلپاری برای مشتریان خود حساب های معاملاتی متنوعی را ارائه کرده است. حساب‌های معاملاتی در بروکر آلپاری عبارتند از:

 • استاندارد

 • نانو

 • ECN

 • Pro ECN

معامله‌گران بروکر آلپاری قادر هستند تا در هرکدام از حساب‌های معاملاتی آلپاری افتتاح حساب کنند. مشتریان برای شروع فعالیت در بروکر آلپاری نیازی به سرمایه زیاد ندارند و می‌توانند با حداقل سرمایه 1 دلار این کار را انجام دهند. حساب معاملاتی که در اختیار مشتریان قرار دارد، هرکدام مبلغ سپرده‌گذاری متفاوتی دارند. میزان اسپردها در این بروکر به صورت شناور است، و میزان آن‌ها در هر حساب متفاوت می‌باشد.

بروکر آلپاری از حساب اسلامی پشتیبانی می‌کند. در حساب‌های اسلامی بروکر آلپاری بهره شبانه از شما دریافت نمی‌شود. همچنین در اکثر حساب‌های بروکر آلپاری از شما کمیسیون دریافت نمی‌شود.

بروکر با سابقه آلپاری

در ایران نمی‌توانید معامله‌گری را پیدا کنید که با نام بروکر آلپاری آشنایی نداشته باشد و آن را نشناسد. سابقه بروکر آلپاری در ایران بسیار زیاد است و حدود 22 سال است که این کارگزاری با ایرانیان کار می‌کند و به آنها خدمات ارائه می‌دهد. سابقه زیاد یک بروکر نشانه خوبی برا ی اعتبار آن بروکر است اما نمی‌توان فقط با تکیه بر همین فاکتور، نام بهترین و امن‌ترین بروکر را به کارگزاری‌های مختلف داد و از آنها با این عنوان یاد کرد.

جوایز و بونوس در آلپاری

ارائه طرح‌های تشویقی و امتیازات همیشه گزینه خوبی برای جذب کاربران بوده است. بروکر آلپاری نیز بونوس‌های مختلفی را برای کاربران خود در نظر گرفته است. بونوس‌ها و جوایز بروکر آلپاری به حساب مشتریان واریز می‌شود و قابل برداشت است.

پشتیبانی به زبان فارسی

بازارهای مالی به صورت ذاتی دارای ریسک و ماهیت پر از استرسی هستند. ممکن است کاربران و معامله‌گران نیاز به یک پشتیبان برای حل مشکلاتشان داشته باشند. دارای اهمیت است که فرد معامله‌گر بتواند با تمرکز و دقت بالا به معامله‌ بپردازد و اشتباهات مختلف از سمت بروکر موجب از بین رفتن تمرکز معامله‌گر می‌شود برای همین بودن مشاور و پشتیبان از سمت بروکر می‌تواند بخشی از این چالش را رفع کند. بروکر آلپاری از کاربران خود به صورت 24 ساعته پشتیبانی می‌کند. خوشبختانه این بروکر پشتیبانان فارسی زبان نیز دارد تا در صورتی که شما با زبان انگلیسی آشنایی نداشته باشید، از آنها استفاده کنید. در هر صورت به یاد داشته باشید که تجارت در بازار‌های مالی همواره دارای ریسک و خطر است.

آیا بروکر آلپاری دارای رگوله است؟

بروکر آلپاری برای ایرانیان، رگوله معتبری ندارد و این بروکر تنها به ثبت FSA SV رسیده است. همانطور که بالاتر اشاره شد این ثبت دارای اعتبار کمی می‌باشد.

روش‌های واریز و برداشت

یکی از مشکلات همیشگی ایرانیان به دلیل وجود تحریم‌های مختلف بین المللی وجود محدودیت‌های نقل و انتقال پولی است. بروکر آلپاری انواع روش‌های واریز و برداشت را برای مشتریان خود در دسترس قرار داده است. از جمله این روشها می‌توان به واریز و برداشت ریالی، وبمانی، تاپ چنج،‌پرفکت‌مانی و ارزهای‌دیجیتال اشاره کرد.

نماد های معاملاتی متنوع

بروکر آلپاری بیش از ۲۵۰ نماد معاملاتی شامل جفت ارز‌ها، فلزات گرانبها، نفت نفت و انرژی، شاخص‌ها، سهام‌های شرکت‌های بزرگ و ارز‌های دیجیتال را پوشش می‌دهد. این حجم وسیع از سبد معاملاتی می‌تواند نیاز اکثر معامله‌گران بازار فارکس را فراهم کند.

از دیگر مزایای بروکر آلپاری افتتاح حساب با یک دلار است. از آنجایی که بسیاری از افراد به دلیل نداشتن سرمایه زیاد شرایط فعالیت در بازار فارکس را ندارند، با افتتاح حساب در بروکر آلپاری می‌توانند به راحتی معامله کنند.

باید بدانید که تمام بروکرها دارای معایب زیادی هستند که نمی‌توان از آنها چشم پوشی کرد، بهترین راه این است که شما بروکری را انتخاب کنید که در میان بروکرهای دیگر کمترین عیب را داشته باشد.

مزایای بروکر آلپاری

 • امکان افتتاح حساب در حساب‌های معاملاتی متنوع
 • پشتیبانی از پلتفرم‌های متاتریدر 4 و 5
 • روش‌های آسان انتقال پول
 • پشتیبانی به زبان فارسی و ارائه خدمات به ایرانیان
 • ارائه طرح‌های تشویقی و امتیازات
 • پنل کاربری ساده

معایب بروکر آلپاری

 • سابقه ورشکستگی در چند شعبه
 • اسپردهای نسبتا بالا در برخی از جفت ارزها
 • گزارش مشکلات موقتی در نمودارها

چگونه بهترین بروکر فارکس را انتخاب کنیم؟

معامله‌گران از زمان‌های بسیار قبل درگیر انتخاب بهترین بروکر فارکس بوده‌اند. فعالیت در بازار فارکس دارای چالش‌های مختلفی است که انتخاب بروکر فقط یکی از آنها است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که، مهم‌ترین اصل در انتخاب یک بروکر فارکس، اعتبار و امنیت آن می‌باشد. در حال حاضر بروکر‌های تازه وارد زیادی، با تبلیغات پر زرق و برق و ارائه بونوس‌های جذاب معاملاتی، تلاش می‌کنند تا معامله‌گران را به سمت خود جذب کنند. وجود بروکرهای زیاد در بازار سبب می‌شود تا افراد بیشتر در دام کلاهبرداران و بروکر نماها بیفتند.

حقیقت این است که بروکر‌های نامعتبر پس از مدتی، به بهانه‌های گوناگون حساب مشتریان خود را مسدود کرده، و از پرداخت سود معاملاتی و یا اصل پول آن‌ها سر باز می‌زنند.

اگر می‌خواهید در فارکس به یک معامله‌گر موفق تبدیل شوید، بسیار ضروری است که از یک بروکر مناسب استفاده کنید. بروکر‌ها می‌توانند به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در سود و ضرر کردن شما تاثیر بگذارند. برای اینکه بتوانید بهترین بروکر فارکس را انتخاب کنید، ضروری است که قبل از ثبت‌ نام در هر بروکری، از منابع معتبر نسبت به اعتبار و امنیت آن تحقیق کنید. در وبسایت ایران بروکر می‌توانید بررسی‌ بروکرهای مختلف را مشاهده کنید و از آموزش‌های موجود در سایت برای ارتقا سطح آگاهی خود استفاده کنید.

فراموش نکنید بازارهای مالی دارای ریسک بسیار هستند و حتما باید قبل از شروع این بازار آموزش ببینید.