جستجوی زیرنویس

با بهترین ماشین آلات کارتن سازی و جعبه سازی در ایران آشنا بشوید

چکیده : در کارتن سازی معمولا از دستگاه های مختلفی برای تهیه و تولید انواع کارتن های مقوایی استفاده می شود

تولید تجهیزات و دستگاه کارتن سازی در اغلب جوامع نه تنها یک کسب و کار مهم و اقتصادی می باشد، بلکه یکی از نیازهای اساسی جوامع نیز می باشد، چرا که در هر جامعه ای با هر میزان تولید داخلی به کارخانجات و صنایع کارتن سازی نیاز داریم تا لوازم بسته بندی سایر صنایع را تامین نمایند.

در کارتن سازی معمولا از دستگاه های مختلفی برای تهیه و تولید انواع کارتن های مقوایی استفاده می شود و عموما کاربرد انواع این دستگاه ها بدین شکل است که کارتن ها به ترتیب از هر یک این دستگاه عبور داده می شوند تا در نهایت جعبه نهایی مطابق با نیاز و سفارش صنایع طراحی گردد. آنچه در این خصوص اهمیت دارد، میزان شناخت اپراتورها از نحوه عملکرد دستگاه می باشد و لذا بهتر است برای مدیریت هر چه بهتر خطوط تولید از مهندسین و اپراتورهای با تجربه کمک بگیرید.

هر یک دستگاه های کاربردی در صنعت کارتن سازی کارایی های متفاوتی در طراحی جعبه های مقوایی دارند که در ادامه این بخش هر یک از این ابزارها را به تفکیک معرفی می کنیم:

دستگاه خط کش برای برش:

یکی از مهم ترین دستگاه ها در تولید کارتن سازی تهیه دستگاه خط کش می باشد که با 6 تیغ برش زنی فرایند خط انداختن جعبه ها را با سرعت بالا انجام می دهد.

دستگاه لمینت کارتن:

دستگاه لمینت فرایند چسباندن اجزاء مختلف جعبه را انجام می دهد و یکی از موثرترین دستگاه ها در افزایش زیبایی و ظرافت ساخت جعبه ها به شمار می آید.

دستگاه دایکات:

دستگاه منگنه کارتن:

دستگاه منگنه کارتن برای ساخت و طراحی جعبه های بزرگی که قابلیت چسب زدن ندارند، استفاده می شود. در واقع با این ابزار می توان ورق های آماده شده را به یکدیگر چسباند و جعبه نهایی را طراحی کرد.

دستگاه چاک زن:

برای جدا کردن طول و عرض جعبه یا برش دادن آن به دستگاه هایی نیاز داریم تا با ابزار مخصوص برش را انجام دهند که در این زمینه دستگاه چاک زن با تیغ های فولادی و اسپیکا این کار را انجام می دهد.

دستگاه تسمه کش:

در مراحل پایانی از تولید جعبه ها لازم است کارتن های آماده شده بسته بندی شوند که این کار با کمک دستگاه تسمه کش در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود.

دستگاه چاپ فلکسو:

برای آنکه بتوانید انواع چاپ رنگی یا ساده را روی جعبه ها با سرعت بسیار بالا انجام دهید، همواره به دستگاه های پر قدرتی نیاز دارید که این کار را در تیراژ بالا برای شما انجام دهند. دستگاه چاپ فلکسو با قابلیت چاپ یک الی چهار رنگ می تواند در هر ساعت 6000 کارتن را چاپ کند.

دستگاه دایکات فرایند قالب دهی جعبه ها را انجام می دهد و از جمله دستگاه های مهم و حساس در راه اندازی خطوط تولید کارتن سازی محسوب می شود.


ماشین آلات جعبه سازی مجموعه ماشین هایی هستند که برای ساخت جعبه استفاده می شوند. هر نوع از ماشین آلات بر اساس نیاز مشتری در ابعاد و اندازه های مختلف تولید میشود. برای اینکه محصولات تولید شده به سرتاسر دنیا ارسال بشوند نیاز به تولید جعبه های با کیفیت و استاندارد می باشد.ما در ماشین سازی دایکات پک ماشین آلات پیشرفته ای برای تولید انواع جعبه تولید کرده ایم که برای جلوگیری از مشکل آسیب دیدن محصولات، تولید جعبه نقش بسیار مهمی دارد.

دستگاه جعبه سازی در دو نوع نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید میشود

دستگاه ساخت جعبه کارتن

دستگاه کامل ساخت جعبه کارتن مربوط به تعداد زیر ماشین هایی است که برای اهداف جداگانه خود مانند فلوتینگ، ورق زدن، چسباندن، چاپ، پانچ کردن، چین زدن، برش، شکاف زدن، برجسته کردن و در نهایت دوخت استفاده می شود. ما از سال 1390 کارخانه ماشین آلات جعبه سازی کامل را تولید می کنیم و بر اساس فن آوری و صنعتی سازی است، دایکات پک با چشم انداز بلند مدت و قوی و با تکنولوژی روز دنیا بهترین ماشین آلات را تولید میکند.

راه اندازی خط تولید کارتن سازی

برای تاسیس کارخانه و کسب و کار این صنعت و راه اندازی خط تولید کارتن سازی باید ابتدا تعیین کنیم که با چه مقدار سرمایه و در چه سطحی میخواهیم فعالیت خود را شروع کنیم. با توجه به توانائی مالی امکان برپایی این حرفه را در دو سطح کارگاه و یا کارخانه می توانیم پی ریزی کنیم.

مطمئنا در صورت داشتن پشتیبانی مالی مناسب، بهتر است از ابتدا در فکر تاسیس کارخانه کارتن سازی باشیم. تاسیس کارخانه همانگونه که گفته شده نیاز به سرمایه اولیه مناسبی دارد تا در ماه های اول بتوان هزینه های جاری کارخانه و پرسنل و همچنین هزینه های در گردش را از سرمایه اولیه پرداخت کرد تا در طی فرآیند تولید، نمودار در آمد رشد نماید و بتواند علاوه بر هزینه های خود کارخانه سود آوری نیز داشته باشد.

چه فضایی برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی مورد نیاز است؟

خط تولید کارتن سازی برای تولید کارتن نیاز به فضایی برای نصب دستگاه ها و کار کارگران دارد هر چه مساحت بیشتر باشد مسلما کار کردن آسانتر خواهد بود ولی به صورت میانگین بهترین شرایط برای شروع کار حدود 250 متر می باشد چون راه اندازی خط تولید کارتن سازی در سال های بعد دارای سفارش های بیشتری خواهد بود و نیاز به فضای بزرگتری خواهد بود. برای شروع کار خط تولید کارتن سازی و دستگاه‌ها باید کارگاه دارای برق سه فاز باشد البته تمام دستگاه ها نیاز به برق سه فاز ندارند. برای شروع کار و راه اندازی نیروی زیادی برای کار با دستگاه وجود ندارد ولی به مرور زمان افزایش کارگران اجتناب ناپذیر خواهد بود. استقبال زیادی از تولید کارتن و انواع بسته بندی های کارتنی می شود زیرا کارتن به راحتی قابل بازیافت است و می تواند دوباره به عنوان مواد اولیه همین کارخانه ها مورد استفاده قرار بگیرد به همین دلیل در میان افراد دوستدار محیط زیست بسیار طرفدار دارد و همکاری های لازم برای راه اندازی خط تولید کارتن سازی صورت می گیرد.

تماس با ما:

آدرس :

شعبه اول :تهران – سه راه آدران – شهرک صنعتی زواره ای

شعبه دوم: شهریار – میدان نماز – 2 کیلومتر به سمت تهران

تلفن کارخانه : 02156587541

تلفن همراه: 09123960911

شماره تلگرام و واتس آپ : 09380674603

طهماسب پور