جستجوی زیرنویس

برای خرید گیربکس هلیکال به چه نکاتی باید توجه کنیم

برای خرید گیربکس هلیکال به چه نکاتی باید توجه کنیم

گیربکس هلیکال که با نام های گیربکس شافت مستقیم یا گیربکس شفت مستقیم نیز معروف می باشد. همانطور که از اسمش مشخص هست هلیکال به معنای مارپیچ هست و درون این گیربکس های صنعتی چرخ دنده های مارپیچی وجود دارد که باعث شده اسم این نوع گیربکس ها را گیربکس هلیکال بنامند.چرا چرخ دنده های هلیکال؟

چرخ دنده های هلیکال به چرخ دنده های استوانه ای گفته می شود که دندانه های آنها با محور چرخش موازی نیست. دندان ها زاویه دار هستند و به صورت قطعه ای از مارپیچ ظاهر می شوند که باعث می شود نیرو را بین محورهای موازی یا زاویه راست منتقل کند. تفاوت اصلی بین گیربکس مارپیچ و سایرچرخ دنده ها این است که دندانه ها یک مارپیچ را تشکیل می دهند و این پتانسیل را دارند که آرام تر کار کنند. مزیت دیگر استفاده از این چرخ دنده ها این است که در مقایسه با ماژول مشابه و عرض معادل چرخ دنده های خار، قابلیت بیشتری برای انتقال بار بین دو شفت موازی خواهند داشت. و البته با توزیع بار بین چندین دندان، سایش و پارگی کمتری خواهد داشت.کاربرد گیربکس شافت مستقیم

اکثر تامین کنندگان معتبر گیربکس صنعتی گیربکس هلیکال را برای کار در شرایط بار سنگین و البته زمانی که نیاز به عملکرد بی صدا مانند کاربردهای خودرویی داریم، پیشنهاد می کنند.

صنایع فولاد، نورد، نیرو و صنایع بندری

صنایع نساجی، صنایع پلاستیک، صنایع غذایی

صنایع کود سازی، صنایع چاپ و صنایع خاکی

نوار نقاله، آسانسور، دمنده، کمپرسور، صنایع نفت و برشمزایای گیربکس هلیکال

گیربکس های هلیکال بسیار بادوام هستند و برای کاربردهای بار بالا ایده آل هستند.

چرخ دنده های هلیکال و گیربکس هلیکال هر دو ظرفیت انجام یک عملکرد نرم را دارند. دندانه های یک چرخ دنده مارپیچ با زاویه ای نسبت به صفحه چرخ دنده بریده می شوند. بنابراین، در طول فرآیندی که دو تا از دندان‌ها شروع به درگیر شدن می‌کنند، تماس به تدریج از یک انتهای دندان شروع می‌شود و با چرخش چرخ دنده به درگیری کامل، تماس حفظ می‌شود. هنگامی که صحبت از انتقال به میان می آید، چرخ دنده های مارپیچی رایج ترین چرخ دنده های مورد استفاده هستند و حتی مقدار زیادی نیروی رانش ایجاد می کنند.صدای کمتر: به طور طبیعی، چرخ دنده های مارپیچ در گیربکس هلیکال صدای کمتری نسبت به چرخ دنده های برش مستقیم سایز مشابه تولید کنند. برای استفاده از خودروی سواری یا برای سیستمی که در خانه شما مانند ماشین لباسشویی استفاده می شود، عملکرد بی صدا یک مزیت بزرگ است.

وزن کمتر: از آنجایی که چرخ دنده های مارپیچی بارها را روی دندانه های دنده 1.5 منتقل می کنند، برای یک قابلیت حمل بار معین، یک مجموعه چرخ دنده مارپیچی می تواند وزن کمتری نسبت به یک مجموعه دنده خار داشته باشد.

تعمیر ونگهداری آسان

بازده بالا

کارکرد آرام با نویز کمتر

انواع گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم

گیربکس هلیکال یک تا چند طبقه

گیربکس هلیکال پایه دار یا فلنج دار

گیربکس هلیکال به همراه گلدانی خروجی

گیربکس هلیکال پایه به همراه فلنج

برای انتخاب گیربکس هلیکال به چه نکاتی باید توجه کنیم

نوع کاربردی که مد نظر هست

مقدار بازده کارکرد گیربکس

میزان قدرت مورد نیاز گیربکس

میزان هزینه مورد نظر

و .........

مجموعه صنعتی ایران گیربکس با بیش از 30 سال سابقه در عرصه گیربکس سازی آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه خرید انواع گیربکس صنعتی از جمله گیربکس هلیکال می باشد.

تلفن ثابت :28421095 021

تلفن مستقیم و واتس آپ:09123968772