جستجوی زیرنویس

کاشت مو با تراکم بالا

تا حالا به این فکر کرده اید که یک روز کاشت مو با تراکم بالا انجام دهید ؟ اصلا می دانید چرا امروزه پروسه های این چنینی متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده اند ؟ به حدی که امروزه ، افراد در طول زندگی تحت فشار و استرس قرار می گیرند ، در سنین کم متوجه بروز برخی اثرات ناخوشایند مثل چین و چروک های پوستی و ریزش مو می شوند. البته متداول شدن عادات غلطی مثل کشیدن سیگار یا مصرف مشروبات الکلی در نوجوانان و جوانان در این مسئله نیز بی تاثیر نیست. در هر حال هیچکس دوست ندارد جوانی و طراوت ظاهر خود را در زمانی کوتاه از دست بدهد. به همین خاطر است که پروسه های زیبایی در جوامع کنونی پرطرفدار شده اند. در این بخش ، تیم راز جراحی ، کاشت مو را مورد بحث قرار داده است که با مطالعه آن به دانستنی های مفیدی دست پیدا خواهید کرد.

کاشت مو

اول از همه کمی با جراحی کاشت مو با تراکم بالا آشنا شویم :

پروسه پیوند مو که امروزه توسط شمار زیادی از جراحان و متخصصان پوست و مو و در بهترین کلینیک های زیبایی به انجام می رسد ، فرایند ایده آلی برای کسانی است که به سبب عوامل مختلف به ریزش مو شدید و طاسی دچار شده اند. علت ریزش مو و طاسی ممکن است یک روند طبیعی مثل افزایش سن باشد یا یک عادت غلط مثل استرس و اضطراب مداوم ! شرایط زندگی الان ، برای همه سخت شده است ؛ به طوریکه استرس و نگرانی بخشی از روتین روزانه مان به حساب می آید. این فشارهای عصبی می توانند به سرعت بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر بگذارند و عارضه های ناخوشایندی مثل ریزش مو را پدید بیاورند.

جدا از این ، بیماری کرونا هم مزید بر علت شده است. از آنجایی که کرونا نیز سیستم ایمنی بدن را مورد هدف قرار می دهد ، یکی از عوارض آن ریزش مو می باشد ؛ به طوریکه حتی تا مدتی بعد از بهبودی نیز این عارضه ادامه پیدا می کند. برای برخی افراد ، بعد از خارج شدن ویروس از بدن با خوردن دارو و قرص های تقویتی ریزش قطع شده ولی برای بعضی ها همچنان تداوم پیدا می کند ؛ به نحوی که بسیار آزاردهنده بوده و پروسه های درمانی مثل مزوتراپی یا کاشت مو با تراکم بالا را می طلبد.

البته عوامل ژنتیکی هم نباید فراموش کنیم. افراد ، خصوصا آقایان ، ممکن است ریزش مو و طاسی را از والدین خود به ارث برده باشند و به طور تدریجی این عارضه برای آنان نمود پیدا کند. خوبی پروسه پیوند مو این است که فرقی ندارد دلیل ریزش مو شما چه می باشد ، این فرایند می تواند مجدداً موهای طبیعی تان را به شما بازگرداند.

اگر تمایل دارید که کاشت مو با تراکم بالا انجام دهید اما از این پروسه هراس دارید ، لازم است که آگاهی تان را در خصوص این فرایند بالا ببرید. وقتی با جوانب مختلف آن آشنا شوید ، مشخصا به استرس و نگرانی کمتری دچار خواهید شد. در حقیقت فرایند کاشت مو با متدهای مختلفی مثل FUE و FUT به انجام می رسد و طی آن از موهای طبیعی استفاده می شود. منظور این است که فولیکول های پیوندی ، از پوست سر خود فرد برداشته می شوند. به همین خاطر نتیجه ای که بدست می آید خیلی خیلی طبیعی خواهد بود.

چه کسانی می توانند کاشت مو با تراکم بالا انجام دهند ؟

از کجا بفهمیم که آیا کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستیم یا خیر؟! می دانید که اگر می خواهید از پروسه مذکور به یک نتیجه عالی دست پیدا کنید ، باید حتما شرایط لازم را دارا باشید. اولا که درست است طاسی در میان آقایان بیشتر دیده می شود اما زنان هم می توانند کاشت مو انجام دهند ؛ پس این پروسه به جنسیت ربطی ندارد. مسئله بعدی این است که شما نباید به بیماری های مثل سرطان مبتلا باشید ؛ زیرا روند درمانی آن مثل شیمی درمانی موجب ریختن موها شده و کاشت مو در حقیقت بی فایده است. اما بعد از درمان با مشورت با پزشک و تایید او می توانید تحت روند قرار بگیرید.

کسانی که می خواهند کاشت مو با تراکم بالا انجام دهند ، بایستی در نواحی از سر که قرار است فولیکول های پیوندی از آن جا برداشته شوند ، به میزان کافی مو داشته باشند. فرض کنید یک شخص کامل طاس باشد ؛ خوب در این شرایط برای کاشت مو طبیعی آن هم با تراکم بالا ، از کجا باید فولیکول پیوندی برداشته شود. پس قبل از اینکه تمام موهای خود را از دست دهید برای انجام این فرایند اقدام کنید. همچنین یک سری مسائل زمینه ای نیز هستند که با مراجعه به بهترین دکتر کاشت مو و ویزیت توسط ایشان معین می گردند.

به نظر شما کاشت مو چه مزیت هایی دارد ؟

اول مقاله گفتیم که به دلایل مختلف امکان دارد ریزش مو از سنین پایین آغاز گردد ؛ از این بابت افراد در سن و سال نه چندان بالا ، ظاهر جوان خود را از دست می دهند. به دنبال این مسئله ممکن است اعتماد به نفس شان نیز کم شود. بنابراین انجام کاشت مو به آن ها کمک می کند علاوه بر اینکه زیبایی خود را مجدد بدست آورند ، اعتماد به نفس شان نیز افزایش یابد. از طرفی دیگر نتیجه ای که از کاشت مو با تراکم بالا بدست می آید ، بسیار طبیعی بوده و به گونه ای دائمی می باشد ؛ یعنی شما با یکبار پرداخت هزینه به موهایی زیبا ، طبیعی و دائمی دست پیدا می کنید. در کل این ابداع این پروسه زیبایی ، با استقبال زیادی از افراد روبرو شد ؛ به گونه ای که امروزه علاوه بر کاشت مو ، کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل هم به انجام می رسد.

برای اینکه از مزایای فوق بهره مند شوید بایستی چندین نکته را رعایت کنید :

مراجعه بهترین کلینیک کاشت مو و یک دکتر خوب

رعایت تمام مواردی که دکتر قبل و بعد از کاشت به شما می گوید

بالا بردن آگاهی خود از این پروسه

با مراجعه به سایت راز جراحی هم می توانید با بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو آشنا شوید ، هم نسبت به نحوه انجام کاشت و اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن آگاهی پیدا کنید ؛ یعنی یک تیر و سه نشان !

منبع : راز جراحی