جستجوی زیرنویس

اشنایی با خدمات شرکت پترو کفپوش آبان

خدمات شرکت پترو کفپوش آبان

معرفی کفپوش اپوکسی

اپوکسی یا پولی‌پوکساید ، یک بسپار ترموست است که از واکنش رزین اپوکساید با سخت‌کننده ی پولی‌آمین یا پلی آمید حاصل می‌شود. اما خوب است بدانید اپوکسی کلا از دو ماده اصلی تشکیل شده یکی رزین اپوکسی و دوم فعال کننده یا سخت کننده آن . رزین معمولا رنگ روشنی دارد و بدون بو است . هاردنر معمولا تیره است و بوی کمی دارند . پس از اتصال این دو ماده با هم ، یک ماده پلاستیکی قوی و سخت را تشکیل می دهند . رنگ های اپوکسی آمینی بعلت نداشتن حلال و درنتیجه کاهش حجم بیشتر کاربرد چسب و کفپوش اپوکسی را داراست و اپوکسی پلی آمیدی که بیشتر بعنوان رنگ اپوکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد . کلا اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی ، مقاومت شیمیایی و گرمایی ، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی ، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها می شناسیم . پس این ماده خاص ارزش شناسایی و بکارگیری دارد . اپوکسی خالص عایق برق است اما وقتی با روی یا نقره ترکیب شود رسانا می شود و سپس به صنعت برق می رود . ساختار شیمیایی اپوکسی به گونه ای است که بحدی در برابر مواد شیمیایی ، ضربات مکانیکی و برق مقاوم است که معمولا در محیط هایی که تماس مستقیم با اسید و باز و ضربه دارند بکار می رود . صیقلی بودن سطح آن مناسب سطوح بهداشتی مثل بیمارستانها و هتلها است .

 

 انواع کفپوشهای اپوکسی

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی سه بعدی

موارد استفاده از اپوکسی در صنعت ساخت و ساز:

مهمترین کاربردهای پولی پوکساید در صنعت ساخت و ساز عبارت است از:

الف:مرمت ستون ها،راهروها و سقف

ب:جایگزینی مناسب برای سرامیک ها

ج:استفاده از پولی پوکساید در راه پله ها

د:برای کف کارخانه ها،پارکینگ ها و فرودگاه ها

ه:بهره گیری از پولی پوکساید جهت ساخت گروت های اپوکسی

و:قیرهای اصلاح شده توسط پولی پوکساید

کفپوش های اماکن صنعتی و کارخانه ها عموماً با مواد سمی و یا خورنده همچون اسیدها ، مواد قلیایی ، روغن و … در تماس می باشند.از همین جهت یکی از بهترین گزینه ها برای این اماکن استفاده از کفپوش های ساخته شده با پولی پوکساید است.کفپوش های اپوکسی می توانند ضد اسید،آنتی استاتیک(کانداکتیو)،انتی باکتریال و… باشند.

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ ساختمان یا خط کشی پارکینگ‌ های عمومی به عنوان خطوطی از پیش تعیین شده تعریف می‌شوند، که به کمک آنها فضای پارکینگ به بخش‌های مختلفی تقسیم شده و هر کدام از خودروها با توجه به دسته بندی‌های صورت گرفته، می‌توانند در این فضا قرار گیرند. اهمیت این خط کشی‌ها در ساختمان‌های بزرگ و در پارکینگ‌های عمومی بسیار زیاد است و از تنش‌های زیادی جلوگیری می‌کند. وقتی که شما در یک مجتمع بزرگ سکونت دارید و یک فضای مشخص و تعریف شده برای خودرو شما وجود دارد، طبیعتاً این جایگاه به عنوان حریم خصوصی شما در نظر گرفته شده و هیچ شخصی نمی‌تواند از آن استفاده کند.

تمامی پارکینگ ها ، به خصوص به طور ویژه پارکینگ های عمومی در طول ۲۴ ساعت همیشه در رفت و آمد بوده و در حال پذیرش تعداد قابل توجهی از افراد و خودرو های شخصی ، سنگین و نیمه سنگین هستند . پس باید این نکته را توجه داشت که نوع رنگ انتخابی برای خط کشی پارکینگ از جنس مرغوب و ماندگاری طولانی مدتی بر خوردار باشد .

رنگ های مخصوص خط کشی پارکینگ به چند دسته تقسیم می شوند :

برای اجرای پروسه خط کشی قبل از هر اقدامی میبایست سطح مکان مورد نظر به طور کامل تمیز و بدون از چربی و آلودگی باشد و در لاین بندی و ایجاد خط از پرایمر استفاده شود. رنگ اجرایی در پروژه خط کشی پارکینگ منازل و مجتمع های تجاری میتواند تنوع بسیاری داشته باشد که از مرسوم ترین آنها رنگ های سرد یا تک جزیی میشود نام برد از ویژگی های این رنگ ها میشود به قیمت مناسب آنها اشاره کرد . دیگر رنگ های مورد استفاده در خط کشی رنگهای اپوکسی دوجزیی و پلی اورتان هستند که قابلیت استفاده در سطوح فلزی و بتنی و  کاشی و سرامیک را دارند.رنگ های خط کشی پارکینگ غالبا به روغن خودرو و گریس حساس هستند.

معمولا از فام رنگ زرد جهت مشخص کردن محدوده پارکینگ ها استفاده می شود. از فام رنگ سفید هم جهت مشخص کردن مرز خطوط ترافیکی در پارکینگ ساختمانها و پارکینگ های طبقاتی استفاده میگردد.پوشش نهایی ایجاد شده توسط این رنگ ها بعد از اتمام خط کشی، دارای سطحی یکنواخت می باشند. این پوشش در مقابل بازتاب نور مقاوم بوده و سازگاری بالایی با انواع سطوح بتنی ، اپوکسی و آسفالت دارد. به همین دلیل  برای خط کشی خیابان ها و جاده ها بسیار مناسب می باشند.جایگاه پارک خودرو ها معمولا به سه مدل موازی، عمودی و مورب خط کشی می شوند.

خط کشی پارکینگ ها و اجرای المان های راهنمایی و ترافیکی در پارکینگ ها باعث جلوه بهتر فضا و اطلاع رسانی صحیح به رانندگان می گردد. بدین ترتیب رانندگان می توانند سریع، راحت و با نظم خاص و رعایت اصول ترافیکی در محل های مشخص شده توسط خط کشی ترافیکی پارکینگ توقف کنند.

نکات مهم برای اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان

اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان تا حدودی دردسرهای شما را رفع می نماید .  مسائلی مانند ایمن بودن فضای پارک ، اشغال نکردن فضای پارک دیگران ، نبود خودرو در مسیر سایر خودروها و عدم ایجاد مزاحمت برای سایرین ، از جمله مواردی می باشند که با اجرای خط کشی پارکینگ آپارتمان کمتر خواهند شد .خط کشی پارکینگ آپارتمان خطوطی از پیش تعیین شده و تعریف شده می باشد که با بهره مندی از آنها می توان فضای پارکینگ ساختمان مورد نظر را به بخش های مختلفی تقسیم نمود و با توجه به تقسیم بندی انجام شده هر یک از خودروها می توانند در فضای مورد نظر قرار گیرند .ممکن است در آپارتمان تان با همسایه خود بر سر حق عبور و مرور در پارکینگ با مشکل مواجه شده باشید . بهتر است بدانید تمام افراد ساکن در آپارتمان حق رفت و آمد از ورودی پارکینگ را دارند . حتی افرادی که فاقد خودرو می باشند .با توجه به مقررات تملک آپارتمان ها پارکینگ متعلق به یک شخص می باشد . اما ممکن است فضای اطراف آن برای دیگران مزاحمت ایجاد کند ، به همین دلیل همه افراد ساکن در آپارتمان حتی افرادی که خودرو و پارکینگ ندارند ، حق عبور و مرور در پارکینگ را دارند .

بنابراین اهمیت خط کشی پارکینگ آپارتمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از تنش ها جلوگیری خواهد کرد . توجه داشته باشید زمانی که شما در یک مجتمع مسکونی بزرگ ساکن هستید و یک فضای تعریف شده و مشخص برای خودرو شما وجود داشته باشد ، در حقیقت جایگاه در نظر گرفته شده به عنوان حریم خصوصی شما می باشد و هیچ فرد دیگری نمی تواند از آن استفاده کند .

 

پترو‌کفپوش  ابان  از سال ۱۳۸۱ با توجه به نیاز و اهمیت پارکینگ و تجهیزات مناسب این امر شروع بکار نموده و در همین حوزه و بر حسب نیاز و علم ‌و کیفیت روز در این زمینه با توجه به تجربه فعالیت خود را در زمینه واردات و تولید ،متریال در زمینه رنگ مقاوم و مناسب و تجهیزات پارکینگ فعالیت خود را گسترش داد پترو‌کفپوش آبان تولید کننده تجهیزات پارکینگ، و مجری تخصصی خط کشی پارکینگ، خط کشی ترافیکی و محوری ٫ خط کشی جدا کننده محدوده پارکینگ ها،کفپوش های اپوکسی ، کفپوش های بهداشتی و کارخانه جات صنعتی ،کفپوش های ورزشی و ......

آدرس : تهران، خیابان ۱۵ خرداد، کوچه همایون ، پلاک ۳۵، طبقه اول، واحد ۳

تلفن دفتر مرکزی: ۳۳۹۰۶۶۳۸ ۰۲۱