جستجوی زیرنویس

تفنگ و اسلحه اسباب بازی چه ویژگی هایی باید داشته باشند

تفنگ اسباب بازی یکی از بهترین هدایایی است که می‌توانید برای پسرتان خریداری کنید. پسر بچه‌ها در هر سنی عاشق تفنگ و بازی‌های دزد و پلیس هستند. خوشبختانه امروزه تفنگ های اسباب بازی با اینکه ظاهری شبیه به تفنگ واقعی دارند؛ ولی اصلا خطری برای کودکان نداشته و شما می‌توانید با خیال راحت انواع تفنگ‌ها را برای بازی کردن فرزندتان خریداری کنید. البته والدین در زمان خرید تفنگ اسباب بازی، باید سن کودک را در نظر گرفته و با توجه به آن  مدل تفنگ‌ را انتخاب کنند. مثلا انتخاب اسلحه ساچمه‌ای برای کودکان خردسال، گزینه مناسبی نیست. در این مطلب، قصد داریم شما را با ویژگی‌های تفنگ‌های اسباب بازی بیشتر آشنا کنیم.

چرا باید تفنگ اسباب بازی برای کودکم بخرم؟

برخی از والدین با خرید تفنگ اسباب بازی، مخالف هستند و تصور می‌کنند که باعث تقویت خشونت در فرزندشان می‌شود. در حالیکه این باور کاملا اشتباه است و شما با خرید اسلحه اسباب بازی متناسب با سن فرزندتان می‌توانید به تقویت مهارت تیراندازی او کمک کنید. هم‌چنین بر اساس تحقیقات انجام شده، بچه‌ها با انجام بازی‌های هیجان انگیز مانند دزد و پلیس چیزهای زیادی یاد گرفته و مهارت زیادی کسب می‌کنند.

انواع تفنگ های اسباب بازی

تفنگ های اسباب بازی یکی از وسایل مورد علاقه بازی پسر بچه‌هاست. البته بسیاری از دختربچه‌ها هم عاشق بازی‌های تعقیب و گریز با تفنگ هستند. تفنگ اسباب بازی انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به سن کودکتان اقدام به خرید نمایید.

  • تفنگ اسباب بازی آبپاش. کودکان عاشق بازی کردن با آب مخصوصا در فصل تابستان هستند. پس چه وسیله‌ای بهتر از تفنگ آبپاش می‌تواند آنها را سرگرم کند. البته قبل از خرید این تفنگ‌ اسباب بازی با کودکتان صحبت کنید که فقط در فضای بیرون خانه مثل حیاط، کوچه یا پارک می‌تواند از آن استفاده کند. اگر فرزندتان هنوز این مسایل را درک نمی‌کند؛ بهتر است سراغ مدل‌های دیگری بروید.
  • تفنگ اسباب بازی ژله ای. یکی از جدیدترین مدل‌های اسلحه اسباب بازی، تفنگ ژله ای است. این تفنگ یک وسیله سرگرم کننده برای تمام سنین محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند که فرزندتان چند سال دارد؛ شما با خرید این تفنگ‌ مطمئنا او را خوشحال می‌کنید. تفنگ ژله ای قابلیت پرتاب تیر دارد. البته تیر این تفنگ از ماده  ژله ای ساخته شده و هیچ‌گونه خطری برای فرزند شما ندارد.
  • تفنگ اسباب بازی فومی. تفنگ فومی در دسته تفنگ‌های بی خطر قرار دارد و برای بازی کردن بچه‌ها بسیار مناسب است. تیرهای این تفنگ از جنس فوم می‌باشد و در صورت برخورد با چشم کودکان، هیچ آسیبی به آنها وارد نمی‌کند. همچنین این تیرها به راحتی در تمام فروشگاه‌های اسباب بازی یافت می‌شوند و لازم نیست نگران گم شدن آنها باشید.
  • تفنگ اسباب بازی ساچمه‌ای. تفنگ‌های اسباب بازی ساچمه‌ای، دارای تیرهایی از جنس پلاستیکی هستند که در صورت برخورد با چشم می‌تواند آسیب جدی به کودک وارد کند. در صورتی که فرزندتان این نوع تفنگ را دوست داردغ می توانید به او توصیه کنید که فقط به سمت هدف خاصی شلیک کند و از خطرات پرتاب تیر به سمت دیگران او را آگاه کنید.

  • تفنگ اسباب بازی باتری‌خور. تفنگ اسباب بازی باتری‌خور انواع مختلفی دارد و برخی از آنها قابلیت پرتاب تیر نداشته و فقط صداهای جالب و سرگرم کننده‌ای را پخش می‌کنند. اما نسل جدید این نوع تفنگ‌ها علاوه بر ایجاد صداهای مختلف، قابلیت پرتاب تیر ژله ای را هم دارند. همانطور که قبلا هم گفتیم؛ این تیرها بسیار نرم هستند و خطری کودک شما را تهدید نمی‌کند. این نوع تفنگ، یکی از بهترین هدایایی است که می‌توانید برای کودکتان خریداری کنید.
  • تفنگ اسباب بازی ترقه‌ای. تفنگ‌های اسباب بازی ترقه‌ای یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های تفنگ اسباب بازی هستند. تفنگ ترقه‌ای امکان پرتاب تیر ندارد و فقط با قرار دادن ترقه در آن، صدای بلندی شبیه به صدای شلیک را ایجاد می‌کند. با توجه به اینکه گوش کودکان بسیار حساس است؛ به‌هیچ عنوان این تفنگ را برای بچه‌های زیر شش سال خریداری نکنید.
  • مسلسل اسباب بازی. مسلسل اسباب بازی یکی از مدل‌های پرطرفدار تفنگ‌های اسباب بازی است‌. مسلسل اسباب بازی انواع مختلفی دارد و شما می‌توانید با توجه به سن کودکتان، اقدام به خرید یکی از مدل‌ها کنید. برخی از نمونه‌ها علاوه بر ایجاد صدا و نور، دارای هدف گیری لیزری نیز هستند و یک هدیه عالی برای فرزندتان می‌شوند.

ویژگی های تفنگ اسباب بازی

پسربچه‌ها عاشق بازی‌های هیجانی هستند و مطمئنا خرید یک تفنگ اسباب بازی می‌تواند آنها را خوشحال کند‌. البته تفنگ‌های اسباب بازی، باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند تا بچه‌ها بتوانند به راحتی با آنها بازی کرده و هیچ‌گونه خطری آنها را تهدید نکند. با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی‌های انواع تفنگ اسباب بازی آشنا کنیم.

  • سبک و قابل حمل. یکی از ویژگی‌های تفنگ‌های اسباب بازی، سبک و قابل حمل بودن آن است. بچه‌ها باید بتوانند به راحتی تفنگ را در دستشان گرفته و با آن بازی کنند.
  • بدنه پلاستیکی. حتما در زمان خرید تفنگ اسباب بازی به جنس بدنه آن توجه کنید. تفنگ‌های اسباب بازی بهتر است از جنس پلاستیک ساخته شده باشند تا علاوه بر داشتن وزن کم، خطری بچه‌ها را تهدید نکند. ممکن است کودک در حین بازی تفنگ را به سمت دیگران پرتاب کند که در صورت فلزی بودن تفنگ، باعث آسیب جدی به خود یا اطرافیان  می‌شود.
  • متناسب با سن کودک. یکی از ویژگی‌هایی که در زمان خرید تفنگ اسباب بازی باید به آن توجه کنید؛ این است که اسلحه اسباب بازی متناسب با سن کودک باشد. مثلا اگر فرزند شما خردسال است؛ باید سراغ مدل‌هایی بروید که در حین بازی کردن، خطری کودکتان را تهدید نکند. مثلا تفنگ ژله ای، تفنگ فومی و برخی از مدل‌های مسلسل اسباب بازی، گزینه مناسبی برای  کودکان خردسال هستند.

خرید انواع تفنگ اسباب بازی

فروشگاه اسباب بازی رنگ‌ به رنگ، یکی از مجهزترین و بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی است که در زمینه فروش انواع محصولات آموزشی و سرگرمی فعالیت می‌کند. هدف فروشگاه اینترنتی رنگ‌ به رنگ ارائه محصولات باکیفیت و با قیمت مناسب به مشتریان عزیز است‌. جهت خرید انواع تفنگ اسباب بازی از جمله مسلسل اسباب بازی، تفنگ ژله ای، تفنگ فومی، هفت تیر اسباب بازی، اسلحه جنگی و غیره و نیز سایر اسباب بازی‌ها و لوازم سرگرم کننده کودک می‌توانید؛ به آدرس اینترنتی  https://rangberang.co   مراجعه کنید.