جستجوی زیرنویس

تفاوت های صرافی آنلاین ایرانی و خارجی

در سر تا سر جهان، تعداد زیادی صرافی آنلاین وجود دارد. با کمک این صرافی ها می توان خرید و فروش ارز دیجیتال را به صورت آنلاین و به سادگی انجام داد. با توجه به سیاست های مختلف صرافی های آنلاین، نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در آن ها متفاوت می باشد. ممکن است که در یک صرافی بتوانید به راحتی و با امکانات مناسب رمز ارزها را معامله کنید و در یک صرافی دیگر کار سختی داشته باشید. بر همین اساس باید بتوانید که صرافی ارز دیجیتال مناسبی را انتخاب کنید که استانداردهای لازم را داشته باشد. بر همین اساس در این مقاله شما را با انواع صرافی آنلاین و تفاوت های آن ها آشنا می کنیم. با بررسی ویژگی های صرافی های مختلف، تصمیم بهتری در قبال انتخاب آن ها خواهید گرفت.

 

انواع صرافی آنلاین

 

صرافی آنلاین ارز دیجیتال چیست و چه انواعی دارد؟

در تعریفی ساده و کوتاه می توان صرافی آنلاین ارز دیجیتال را به عنوان یک فضای امن و مطمئن برای خرید و فروش رمز ارزها معرفی کرد. البته میزان ایمنی و اعتبار یک صرافی ارز دیجیتال به عوامل زیادی بستگی دارد که در بخش های بعدی با برخی از آن ها آشنا می شویم. بهتر است که ابتدا انواع صرافی ارز دیجیتال را بشناسیم و سپس بر اساس استانداردهای معین به مقایسه آن ها بپردازیم. 

به طور کلی می توان صرافی آنلاین ارز دیجیتال متمرکز را به سه دسته بومی، عمومی و خصوصی تقسیم کرد. صرافی های بومی فقط به یک منطقه جغرافیایی خاص یا یک ملیت خاص سرویس دهی می کنند. به طور مثال صرافی های ایرانی فقط به ایرانیان خدمات می دهند. صرافی های عمومی محدودیتی در پذیرش افراد ندارند و به جز توابع کشورهای تحریم شده، به سایر کاربران امکان فعالیت را می دهند. صرافی های خصوصی ساز و کاری متفاوت دارد و فعالیت در آن فقط برای افرادی خاص و با دعوت نامه امکان پذیر است. با توجه به این که موضوع مقاله بررسی تفاوت های موجود میان صرافی آنلاین ایرانی و خارجی می باشد، ما صرافی های ایرانی را به عنوان نماینده ای از صرافی های بومی در نظر می گیریم و صرافی های خارجی را در دسته عمومی می گذاریم.

 

تفاوت صرافی آنلاین ایرانی و خارجی

 

تفاوت صرافی آنلاین ایرانی و خارجی 

صرافی آنلاین ایرانی آدرس حقوقی و شماره تلفن ثابت قابل پیگیری دارد و امکان مراجعه حضوری به آن برای ایرانیان وجود دارد. از طرفی این صرافی ها تحت نظارت پلیس فتا هستند و از نظر قضایی مشکلی برای فعالیت ندارند. این عوامل در کنار پشتیبانی آنلاین 24 ساعته، باعث می شود که صرافی آنلاین ایرانی انتخاب بهتری برای سرمایه گذاران ایرانی ارز دیجیتال باشد. صرافی های عمومی یا بین المللی نیز امکانات خوبی را ارائه می دهند اما به دلیل نداشتن ویژگی های فوق، استفاده از آن ها چندان پیشنهاد نمی شود. با توجه به این که ایران در لیست کشورهای تحریم شده قرار دارد، فعالیت ایرانیان در این صرافی ها غیر قانونی محسوب می شود و در صورت بروز مشکل امکان هیچ گونه پیگیری برای شما وجود ندارد.

بر این اساس بهتر است که علاقمندان به خرید ارز دیجیتال، از صرافی آنلاین ایرانی استفاده کنند. این مطمئن ترین راهکار ممکن برای سرمایه گذاران ایرانی می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می شود که در بین صرافی های ایرانی ارز دیجیتال به دنبال گزینه مورد نظر خود باشید. در این زمینه ما هم به نوبه خود به شما کمک خواهیم کرد و معیارهای تشخیص یک صرافی ارز دیجیتال معتبر را بیان خواهیم کرد. با دانستن این نکات، صرافی ایده آل شما راحت تر پیدا می شود.

 

خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی

 

خرید ارز دیجیتال از صرافی ایرانی

در این قسمت به بررسی لازمه های یک صرافی آنلاین ایرانی معتبر می پردازیم. اولین نکاتی که درباره یک صرافی ارز دیجیتال باید مورد بررسی قرار گیرد، سطح امنیت و سرعت آن می باشد. صرافی آنلاینی که بتواند امکان خرید و فروش ارز دیجیتال با سرعت و امنیت بالا را به شما بدهد، شایسته انتخاب است. علاوه بر این عوامل کلیدی، مواردی نظیر میزان کارمزد، تسویه آنی، پشتیبانی 24 ساعته بدون تعطیلی، حجم بازار، اختلاف کم قیمت خرید و فروش و تنوع ارزی در یک صرافی آنلاین بسیار حائز اهمیت هستند. میزان پیشرفت یک صرافی ارز دیجیتال از بدو تاسیس تا کنون می تواند نمای کاملی از این ویژگی ها را به ما نشان دهد. پس از پیدا کردن یک صرافی ارز دیجیتال با ویژگی های فوق، می توانید به سادگی خرید ارز دیجیتال را انجام دهید.

صرافی آنلاین بیت ایمن یکی از پلتفرم های ایرانی تبادل ارز دیجیتال می باشد که امکان خرید و فروش سریع، امن و آسان ارز دیجیتال را به کاربران خود می دهد. بر این اساس می توان این صرافی را مورد مناسبی برای انتخاب دانست. در صورت تمایل به خرید ارز دیجیتال می توانید به سایت صرافی بیت ایمن (Bitimen) مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید. پس از ثبت نام به بخش اطلاعات کاربری بروید و در کوتاه ترین زمان احراز هویت خود را انجام دهید. به همین سادگی امکان خرید و فروش ارز دیجیتال برای شما فراهم می شود. ویدئوهای آموزشی نحوه ثبت نام و خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بیت ایمن، در بخش راهنمای استفاده این سایت قابل مشاهده است. با طی کردن این مراحل، می توانید در عرض چند دقیقه به یکی از دارندگان ارز دیجیتال تبدیل شوید.