جستجوی زیرنویس

شایع ترین خرابی های ماشین لباسشویی

چکیده : گرچه ظاهراً ماشین لباسشویی وسیله ساده‌ای است ولی برخلاف تصور جامعه، صدها قطعه ریز و درشت با هماهنگی هم، کار شستشوی لباسها را انجام میدهند

قطعات یدکی ماشین لباسشویی

خرابی لوازم خانه غالباً به دو دلیل اتفاق می‌افتد؛ استفاده ناصحیح و تمام شدن عمر مفید قطعه. ماشین لباسشویی هم از جمله لوازمی است که از قطعات متعددی تشکیل شده و اگر به موقع سرویس نشود و مورد مراقبت قرار نگیرد، هزینه‌های سرسام آوری به مالک تحمیل می‌کند زیرا با افزایش قیمت ارز و گران شدن مواد اولیه، قیمت قطعات یدکی ماشین لباسشویی و لوازم یدکی لباسشویی نیز افزایش یافته است‌. جدای از بحث قیمت، متاسفانه خرید قطعات ماشین لباسشویی اصلی نیز کار مشکلی است زیرا بازار قطعات یدکی لباسشویی تقلبی داغ است و یافتن لوازم یدکی اصلی را سخت‌تر از قبل کرده است!

مشکلات شایع لباسشویی و قطعات مرتبط

گرچه علل و عوامل زیادی ممکن است باعث بروز یک عیب و نقص مشابه باشند ولی شایعترین خرابی‌های لباسشویی و ارتباط آن با خرابی قطعات را در ادامه بیان می‌کنیم.

خشک نشدن لباس‌ها: به دو دلیل عمده این مشکل رخ می‌دهد؛ اولین مشکل، تخلیه نشدن کامل آب لباسشویی است که به‌ خاطر نقص در عملکرد پمپ آب اتفاق می‌افتد ولی اگر در دیگ لباسشویی آب مشاهده نشد ولی لباس‌ها خیس بودند، احتمالاً، نقص در عملکرد دور خشک کن است و این عیب با تعمیر یا تعویض برد رفع خواهد شد.

تمیز نشدن لباس‌ها: گرچه عوامل زیادی در این موضوع دخیل هستند اما یکی از احتمالات شایع، خرابی المنت است زیرا وظیفه المنت، گرم کردن آب ورودی دستگاه است و اگر این قطعه آسیب ببیند و درست عمل نکند، آب سرد وارد محفظه شستشو می‌شود و عملاً شستن لباس‌ها با آب سرد به شکل دلخواه انجام نمی‌شود.

تخلیه نشدن آب لباسشویی: امکان گرفتگی فیلتر، اولین فرضیه است و اگر بعد از تمیز کردن فیلتر عیب مذکور رفع نشد، ممکن است پروانه پمپ تخلیه گیر کرده باشد که غالبا به دلیل پیچیدن نخ و کرک و... این پروانه گیر میکند. فرضیه بعدی، احتمالاً خرابی پمپ تخلیه آب است که نیاز به تعویض دارد. لیست قیمت قطعات لباسشویی را می توانید از شرکت تولید کننده قطعات لباسشویی به دست بیاورید.

روشن نشدن دستگاه: اگر از پریز و صحت دوشاخه برق و کابل برق دستگاه اطمینان دارید، احتمال خرابی دکمه پاور یا خرابی مجموعه کلید وجود دارد. البته خرابی میکروسوئیچ نیز باعث میشود دستور آغاز به کار و اصطلاحا روشن نشدن ماشین صادر شود و احتمال خرابی میکرو سوییچ نیز وجود دارد. بسته نشدن صحیح و کامل درب لباسشویی و خرابی برد ماشین هم دیگر عواملی است که باید بررسی شوند.

صداهای ناهنجار و اضافه: احتمالات فراوانی برای بروز این مشکل وجود دارد که عمده آنها مربوط به تنظیم نبودن دیگ است وقتی دیگ تراز نباشد در حین چرخش صداهای اضافه و غیرمعمول تولید می‌شود. شل شدن سنگ تعادل دیگ، خرابی بلبرینگ و حتی شل شدن تسمه نیز از جمله دلایل شایع صداهای اضافه از ماشین لباسشویی است. برای استعلام قیمت و خرید و فروش قطعات استوک لباسشویی از مراکز پخش عمده قطعات لباسشویی کمک بگیرید.

تولید کنندگان قطعات لباسشویی

خوشبختانه لیست تولیدی قطعات لباسشویی یک لیست بلند بالایی است! و مجموعه‌های مختلفی در این حوزه فعال هستند به همین خاطر قیمت قطعات لباس شویی تولید داخل نسبت به دیگر لوازم رشد اندکی دارد ولی نبود نظارت کافی و لازم از سوی نمایندگی قطعات لباسشویی باعث شده لوازم یدکی ماشین لباسشویی با کیفیت نازل و اندک وارد بازار شود و عمر مفید این قطعات متفرقه که غالباً قیمت ارزانی هم دارند بسیار کوتاه است و دوام چندانی ندارند. در این میان، تولید کننده قطعات لباسشویی معتبر هم وجود دارند که تمامی لوازم ماشین لباسشویی تولیدی آنها مورد تایید کارخانه مادر است و دوام فوق‌العاده‌ای هم دارند. از جمله فروشگاه‌هایی که فروش اینترنتی قطعات ماشین لباسشویی و همچنین فروش عمده قطعات لباسشویی را ارائه می‌دهند می‌توان به این سایت اشاره کرد. تمامی قطعات مورد فروش دارای اصالت کالا هستند و کیفیت آنها مورد تایید است. مزیت خرید از این سایت در این است که قیمت محصولات این فروشگاه اینترنتی از قیمت قطعات لباسشویی بازار تهران کمتر است. این تفاوت قیمت برای تعمیرکاران که به دنبال خرید عمده هستند، حاشیه سود بیشتری دارد و ارزشمندتر است. مزیت دوم، اینکه تفاوتی نمیکند که بورس قطعات لباسشویی در تهران کجاست، زیرا نیازی به خرید حضوری و رفت و آمد به بازار ندارید و کافیست لوازم لباسشویی مورد نیاز خود را از سایت لینک شده خریداری کنید.

برچسب ها : قطعات یدکی ماشین لباسشویی,قطعات یدکی لباسشویی,لوازم یدکی ماشین لباسشویی,لوازم یدکی لباسشویی,لوازم لباسشویی,فروش عمده قطعات لباسشویی,پخش عمده قطعات لباسشویی,خرید قطعات ماشین لباسشویی,قیمت قطعات ماشین لباسشویی