جستجوی زیرنویس

برنج خود را از کجا بخریم؟

برنج خود را از کجا بخریم؟

سلام خدمت همه شما دوستان و همراهان عزیز. در این مطلب قصد داریم به شما این نکته را توضیح دهیم که برنج خوب را باید از کجا بخرید و یک فروشگاه خوب برنج چه ویژگی هایی دارد. همچین در انتها برنج‌هایی هم برای خرید کردن به شما پیشنهاد می‌دهیم که می‌توانید برای خرید برنج از آنها استفاده کنید.

فاکتور‌های برنج فروشی خوب

یک برنج فروشی خوب آنلاین، فروشگاهی است که سابقه خوبی در زمینه بازار سنتی داشته باشد. پس اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که قبل از خرید برنج از فروشگاه‌های آنلاین سابقه آن فروشگاه را در بازار سنتی بررسی کنید. به طور کلی فروشگاه‌هایی که در بازار سنتی امتحان خوبی از خود پس داده اند در بازار آنلاین نیز می‌توانند سربلند بیرون بیایند.

شهری که از آن برنج می‌خرید

سعی کنید برنج خود را از فروشگاه آنلاینی بخرید که در شهرهای مرکز برنج واقع شده باشد. به طور مثال اگر قصد خرید برنج ندا دارد سعی کنید این برنج را از زادگاهش و جایی که تولید می‌شود خریداری کنید. به طور مثال شهر فریدونکنار انتخاب خیلی خوبی می‌تواند برای خرید اکثر برنج ها باشد.

شما اگر قصد خرید برنج دارید شاید انتخاب یک فروشگاه در شهر فریدونکنار را بخواهید در صدر اولویت خود قرار دهید. پس حتما به این نکته توجه ویژه ای بکنید.

شهری که از آن برنج می‌خرید

چرا برنج فریدونکنار؟

دلیل اینکه به شما توصیه می‌کنیم برنج خود را از شهر فریدونکنار خرید کنید این است که خیلی از برنج‌های کیفیت تولیدشان در این شهر بسیار بالاتر است. به طور مثال از جمله برنج هایی که در این شهر تولید می‌شود برنج طارم محلی است که با اختلاف از بقیه طارم‌های موجود در ایران بهتر است. دلیل بهتر بودن آن هم برمیگردد به جنس خاک فریدونکنار که خاک بسیار حاصلخیزی دارد.

همچنین شما اگر برنج را از مرکز تولید آن بخرید قطعا قیمت مناسبتری در نهایت برای شما در می‌آید. یعنی اگر شما بخواهید برنج را از فروشگاه شهر خود بخرید به طبع قیمت ها بالا تر است و اگر برنج را از فروشگاه‌های آنلاین که شعبه فیزکی آنها در فریدونکنار است بخرید قیمت تمام شده برای شما خیلی مناسب تر خواهد بود.

چه برنجی بخریم؟

این موضوع تا حد زیادی به سلیقه و نوع انتخاب شما نیز بستگی دارد ولی با این وجود می‌توانیم برحسب گزینه‌های موجود به شما پیشنهاداتی را ارائه کنیم. توجه کنید که ما هر کدام از این برنج ها را با توضیحات لازم خدمت شما معرفی می‌کنیم و در انتها شما می‌توانید خود تصمیم بگیرید که کدام برنج برای شما مناسب تر خواهد بود.

ما بهترین برنج ها را طبق دو معیار کیفیت و قیمت برای شما دسته بندی می‌کنیم. به ترتیب از بالا به پایین بهترین انتخاب ممکن برای خرید برنج می‌تواند باشد.

برنج طارم محلی

برنج طارم محلی بی شک یکی از بهترین برنج های ایرانی است که کیفیت پخت و عطر و طعم بی نظیری دارد. این برنج از نظر قیمت و کیفیت در صدر جدول بهترین برنج های ایرانی قرار می‌گیرد. این برنج از این نظر در صدر جدول ما قرار گرفت که از نظر قیمت به اندازه برنج وحشی یا طارم کشت دوم ویژه گران نیست و از آن طرف از نظر کیفیت هم یک برنج همه چی تمام است.

برنج طارم هاشمی

برنج طارم هاشمی را به سختی می‌توان در رتبه دوم قرار داد. زیرا این برنج بسیار رقابتی پای و پایی با برنج طارم محلی دارد و از نظر کیفیت و قیمت بسیار با این برنج نزدیک است. ولی تنها دلیلی که این برنج را در جایگاه دوم قرار دادیم این است که برنج طارم محلی به شکل ویژه ای در فریدونکنار کشت می شود که این خود می‌تواند یک امتیاز به خصوص برای برنج طارم محلی باشد.

برنج طارم هاشمی

برنج صدری دمسیاه

برنج صدری دمسیاه از آن دسته برنج‌های ایرانی است که کیفیت پخت و عطر و بوی آن بینظیر است. دوستان عزیز توجه کنید که برنج صدری دمسیاه از نظر عطر و بو در رتبه دوم برنج های ایرانی قرار می‌گیرد.(فکر می‌کنید رتبه اول برنج طارم محلی یا طارم هاشمی هستند؟؟ اگر اینگونه فکر می‌کنید، پس در اشتباه هستید و باید به گزینه بعدی نگاهی بیندازید).

همانطور که گفته شد برنج صدری دمسیاه یک برنج از خانواده برنج های صدری است که از نظر کیفیت پخت با طارم محلی و هاشمی برابری می‌کند و حتی در بوی خوب برنج قبل پخت و بعد آن از این دو برنج کمی بهتر است. ولی به طبع به دلیل قیمت بالاتری که دارد در رده سوم بهترین انتخاب برای خرید برنج قرار می‌گیرد.

و حالا، باید به سراغ گزینه چهارم برویم، قطعا اگر قصد داشتیم بهترین برنج ایرانی را انتخاب می‌کردیم گزینه چهارم ما با اقتدار باید در رتبه اول قرار می‌گرفت،ولی چه کنیم که اینجا صحبت از بهترین انتخاب است.... آماده هستید، گزینه چهارم...

برنج وحشی یا دنوج

برنجی که هر چه از آن بگوییم کم است. این برنج یک برنج همه چی تمام که نه، بینظیر و فوق شگفت انگیز ایرانی است. بویی که این برنج دارد واقعا عالی هست. تا وقتی که خودتان مشتی از این برنج را در دست نگیرید متوجه منظور ما نخواهید شد. این برنج از هر نظر بهترین برنج ایرانی است. یک برنج از خانواده برنج‌های طارم محلی که به صورت خودرو در زمین ها رشد می کند و از نظر پخت و عطر و بو از هر برنج دیگر بهتر است. تنها دلیلی که می‌تواند این برنج را به گزینه چهارم بیاورد قیمت آن است. قیمت این برنج از تمامی برنج‌های بالا بیشتر است و گاها اختلاف قابل توجه‌ای هم دارد. لذا همین باعث می‌شود که علی رقم کیفیت بینظیر این برنج ما آن را در رده چهار در بهترین انتخاب ها قرار دهیم.

برنج فجر

برنج فجر هم یکی دیگر از برنج های باکیفیت و اصیل ایرانی است که از نظر کیفیت و عطر از تمام برنج های بالا پایین تر است ولی با توجه به قیمتی که دارد می‌تواند در رده پنجم بهترین انتخاب ها قرار گیرد. البته توجه کنید که اگر بحث قیمتی برای شما خیلی مهمتر باشد شاید بخواهید این برنج را تا رده‌های دوم یا اول هم بالا بیاورید. زیرا این برنج از نظر قیمت خیلی با برنج های طارم محلی و هاشمی فرق دارد.

جمع بندی

خب ما سعی کردیم در این مطلب فاکتور های مهم یک فروشگاه برنج خوب را به شما معرفی کنیم و امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد. در انتها خودمان به شما یک فروشگاه برنج در فریدونکنار را معرفی می‌کنید که اگر قصد خرید برنج دارید می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. برای مراجعه به سایت این فروشگاه به آدرس https://nabirice.ir  مراجعه کنید.

X تبلیغات