جستجوی زیرنویس

فیلم های ترک اعتیاد خارجی | لیست 30 فیلم + خلاصه داستان

بهترین فیلم های مربوط به ترک اعتیاد و مواد مخدر

اعتیاد معضل پیچیده، چند وجهی و عمیقی است اگر اهل سینما و فیلم های جالب هستید این مطلب مناسب شماست. در این مقاله تعدادی از بهترین فیلم های ترک اعتیاد را به شما عزیزان معرفی میکنی.

فیلم های سینمایی انگیزشی ترک اعتیاد زیادی ساخته شده اند که ما 30 مورد از آن ها را بر اساس نظرات کاربران و امتیاز آن ها گردآوری کرده ایم. اگر مایل هستید به مطالعه در حوزه اعتیاد، میتوانید به سایت کمپ ها که در بخش مقالات ترک اعتیاد آن اطلاعات مفیدی وجود دارد مراجعه کنید.

لیست بهترین فیلم های ترک اعتیاد

در این بخش 5 مورد از بهترین فیلم های ترک اعتیاد را به پیشنهاد افرادی که اعتیاد را ترک کرده اند آورده ایم. همچنین یک لیست دیگر از 25 فیلم در مورد اعتیاد به پیشنهاد کاربران IMDb در ادامه آورده شده است. با ما همراه باشید.

Clean and Sober (1988)

خلاصه داستان: «پاک و هوشیار» فیلمی محصول 1988 است که زندگی یک فروشنده املاک و مستغلات باهوش داریل را با عادت بد کوکائین بررسی می کند.

Clean and Sober (1988)

موضوع اصلی

داریل در کنار دختری که بیش از حد مواد مصرف کرده است از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که پول شرکتش را اختلاس کرده است، داریل برای فرار از دست قانون به یک مرکز توانبخشی مراجعه می کند.

در حالی که از که ناشناس بودن خودش لذت می برد، زیر نظر مشاور کریگ، دریل همچنین متوجه می شود که مشکل اعتیاد دارد. در این حال که عشق خود را به هم زندانی خودش چارلی ابراز می کند، داریل شروع به هدف گذاری برای زندگی جدید بدون مواد مخدر می کند.

ستاره های فیلم چه کسانی هستند؟

این فیلم دارای بازیگران برجسته ای است که مایکل کیتون در نقش داریل، فروشنده املاک و مورگان فریمن در نقش کریگ، مشاور در دادگاه حضور دارد. کتی بیکر نقش چارلی را بازی می کند. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به ام. ، کلودیا کریستین در نقش آیریس و هنری جاد بیکر در نقش خاویر.

در طول دوره توانبخشی، داریل با کریگ، یک مشاور سخت و در عین حال دلسوز توانبخشی مواد مخدر، در تماس است. کریگ پس از تلاش های فراوان، داریل را با واقعیت اعتیادش و درک اینکه چقدر زندگی اش به هم ریخته است، روبرو می کند. فلسفه زیربنایی پشت پذیرش مشکل سوء مصرف مواد و درمان آن در فیلم به این ضرب المثل وابسته است - "بهترین راه برای ترک عادت های قدیمی، ایجاد عادت های جدید است." او به اشتباهات خود نزد کارفرما اعتراف می کند و کار خود را از دست می دهد، اما به طور استعاری از ترس مواجه شدن با حقیقت رها می شود.

این فیلم نشان از غلبه بر وسوسه مواد مخدر دارد. این نشانه ای از بهبودی قهرمان داستان از اختلال مصرف مواد است.

My Name is Bill W(TV Movie 1989)

خلاصه داستان: «اسم من بیل دبلیو است» . این فیلم یک داستان سلولوئیدی در مورد سهام داری به نام ویلیام گریفیث ویلسون، کهنه سرباز جنگ جهانی اول است، که پس از نابودی کل ثروتش توسط سقوط بورس در سال 1929، برای آرامش به الکل روی می آورد.

My Name is Bill W(TV Movie 1989)

موضوع فیلم

زمانی که ویلسون متوجه شد که مشکل کوچکش با الکل تبدیل به یک اعتیاد جدی شده است، زندگی حرفه ای و خانوادگی اش به بن بست رسید

در این مرحله، او با دکتر رابرت هولبروک اسمیت که ایشان هم با مشکلات سوء مصرف الکل دست و پنجه نرم می کرد، همکاری می کند. این دو گروه حمایتی را تشکیل دادند که پیشروی الکلی های گمنام دوران مدرن شد.

ستاره های فیلم چه کسانی هستند؟

نقش ویلیام گریفیث ویلسون را جیمز وودز بازی کرد و جیمز گارنر نقش دکتر رابرت هالبروک اسمیت را بر عهده گرفت.

این فیلم سیر تکاملی الکلی های گمنام را روایت می کند، سازمانی جهانی که درهای خود را به روی افرادی باز می کند که می خواهند بر اعتیاد خود غلبه کنند. این فیلم سفر قهرمان داستان از یک «مشکل کوچک نوشیدن» به یک اعتیاد ترسناک را به تصویر می کشد. تلاش قهرمانان داستان برای بهبودی از وابستگی به الکل و تشکیل یک گروه حمایتی نشان می دهد که فیلم درباره اعتیاد و بهبودی است.

آیا شخصیت ها از اختلال مصرف مواد بهبود می یابند؟

بله، شخصیت ها که افراد واقعی هستند، با موفقیت از روش سیستم پشتیبانی برای غلبه بر مشکل اعتیاد خود استفاده می کنند.

Russell Brand – From Addiction to Recovery (2012)

خلاصه داستان: راسل برند ،از اعتیاد تا بهبودی...

Russell Brand – From Addiction to Recovery (2012)

این بازیگر پس از مرگ خواننده و دوست نزدیکش، امی واینهاوس، در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر ساخته شده است. در این فیلم، راسل برند برای مرور سال های اعتیاد خود به خط حافظه می رود و سعی می کند این امید را در بینندگان القا کند که همه چیز برای همه کسانی که اختلالات سوء مصرف مواد دارند از دست نرود.

موضوع فیلم

حدود یک دهه پیش، با اعتیاد به هروئین، و حرفه ای که به جایی نمی رسد، راسل برند مطلع شد که بیش از شش ماه زنده نخواهد ماند. این فیلم مبارزه او با اعتیاد به مواد مخدر را با حسابداری بسیار صادقانه توصیف می کند. برند با داشتن شجاعت نشان دادن مبارزات خود به جهان، رویکرد جامعه مدرن به معتادان و اعتیاد را به چالش می کشد.

این فیلم «وضعیت اعتیاد» را بررسی می کند که براند احساس می کند به شدت درک نشده و به درستی با آن برخورد شده است. برند از مجموعه ای از جلسات با افراد طیف گسترده ای از جامعه، بینش هایی را درباره اعتیاد و راه های درمان آن فرا می خواند. شخصیت هایی که او در این فیلم با آنها ارتباط برقرار می کند، دانشمندانی هستند که در روانشناسی اعتیاد تخصص دارند.

ستاره های فیلم چه کسانی هستند؟

ستاره فیلم بدون شک راسل برند است. اما در کنار او، افراد متفاوتی هستند که در طول ساخت فیلم با او ملاقات می کند و با او تعامل می کند. این شامل دانشمندان و محققانی می شود که در حال بررسی اعتیاد و درمان آن هستند.

این فیلم پس از مرگ غم انگیز امی واینهاوس خواننده مشهور در اثر مصرف بیش از حد ساخته شده است. برند از این فیلم برای صحبت در مورد اعتیاد استفاده می کند و بسیاری از مفاهیم رایج در مورد اعتیاد و درمان آن را از بین می برد. برند از طریق این فیلم تلاش می کند تا شجاعت را به افرادی که از مشکلات اعتیاد رنج می برند منتقل کند.

Everything Must Go (2010)

خلاصه داستان: مست شدن در محل کار باعث می شود که فروشنده نیک هالسی شغل 16 ساله خود را از دست بدهد. برای مسائل پیچیده، همسرش او را در همان روز ترک می کند. نیک کارآفرین یک فروش بزرگ در حیاط از چیزهایی که همسرش برایش گذاشته است ترتیب می دهد. فروش حیاط تبدیل به یک استراتژی جدید شغلی و بقا برای نیک مصمم می شود.

Everything Must Go (2010)

فروشنده نیک هالسی، تازه از از دست دادن شغل ناشی از نوشیدن الکل، متوجه می شود که همسرش نیز ترک کرده است. نیک بی پول و در آستانه اخراج از خانه اش، از کارآگاه فرانک گارسیا که به او اجازه می دهد سه روز در آنجا بماند، نفس می کشد. نیک با کمک بچه محله کنی، فروش حیاط غول پیکری را ترتیب می دهد.

نیک با همسایه جدیدش، سامانتا، دوست می شود و به او اعتماد می کند. نیک بدون هیچ پولی برای نوشیدن، متوجه می شود که در حال ترک غیرارادی الکل است.

در طول راه، نیک متوجه می شود که همسرش با فرانک درگیر است. اما در تمام این موقعیت های افسرده کننده و وسوسه های همراه، نیک هوشیار باقی می ماند.

در پایان فیلم، نیک واقعیت زندگی را می پذیرد و به یک زندگی آرام تسلیم میشود.

هنرپیشگان معروفش چه کسانی هستند؟

در «همه چیز باید برود» ویل فرل در نقش نیکلاس «نیک» هالسی، قهرمان الکلی بازی می کند. ربکا هال نقش سامانتا، همسایه جدید نیک را بازی می کند، در حالی که مایکل پنیا نقش حامی نیک، فرانک گارسیا را بازی می کند.

(2000) 28 Days

خلاصه داستان: «28 Days» که در سال 2000 اکران شد، فیلمی است درباره یک روزنامه نویس روزنامه شهر بزرگ که پس از یک تصادف رانندگی زمانی را در یک مرکز توانبخشی می گذراند. او در حالی که تحت درمان در مرکز توانبخشی است، زندگی خود را دوباره ارزیابی می کند و تلاش می کند تا زندگی بهتری برای خود ایجاد کند.

<div id="53972274160"><script type="text/JavaScript" src="https://www.aparat.com/embed/nJ3Zf?data[rnddiv]=53972274160&data[responsive]=yes"></script></div>

گوئن کامینگز، ستون نویس روزنامه های شهر بزرگ، دیر و ژولیده ظاهر می شود. او در مستی سخنرانی می کند، کیک عروسی را می زند و خلاصه عروسی خواهرش لیلی را خراب می کند. گوئن که هنوز خمار است، سعی می کند با عجله کردن با ماشین دزدیده شده به یک مغازه کیک فروشی در آن نزدیکی، وضعیت را نجات دهد. اما او فقط در نهایت با یک خانه تصادف می کند. گوئن در مواجهه با انتخاب گذراندن زمان در زندان یا 28 روز در یک مرکز بازپروری، دومی را انتخاب می کند.

(2000) 28 Days

گوئن در مرکز توانبخشی با بیماران مختلفی از جمله یک بسکتبالیست حرفه ای به نام ادی مواجه می شود. گوئن بر بی میلی اولیه خود غلبه می کند و حتی زمانی که به ادی نزدیک می شود، شروع به شرکت در فعالیت های مرکز توانبخشی می کند. ورود دوست پسرش جاسپر همه چیز را در دو سطح برای گوئن پیچیده می کند. رابطه او با ادی از یک طرف و مشکل اعتیادش از طرف دیگر. جاسپر از نگاه کردن به اعتیاد گوئن به عنوان یک مشکل امتناع می ورزد و در نهایت تصمیم می گیرد از رابطه خود با او ادامه دهد.

گوئن بر مشکلات اعتیاد خود غلبه می کند و در طول مسیر، مشکلات روابط خود را با دوستان و خواهرش نیز حل می کند.

ستاره های فیلم چه کسانی هستند؟

«28 Days» با بازی ساندرا بولاک در نقش قهرمان فیلم، گوئن کامینگز. ویگو مورتنسن نقش یک بسکتبالیست و ادی بون را بازی می کند، در حالی که دومینیک وست نقش دوست پسر گوئن، جاسپر را بازی می کند. الیزابت پرکینز نقش لیلی کامینگز خواهر گوئن را بازی می کند. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به آزورا اسکای، استیو بوشمی، آلن تودیک، مایک اومالی و ماریان ژان باپتیست اشاره کرد.

فیلم های با موضوع اعتیاد (رتبه بندی بر اساس امتیاز کاربران IMDb)

 1. مرثیه ای برای یک رؤیا (2000) - با بازی جنیفر کانلی [8.3 امتیاز، 901 هزار رأی]
 2. آخر هفته از دست رفته (1945) [7.9 امتیاز، 40 هزار رأی]
 3. شب های داغ (1997) [7.9 امتیاز، 283 هزار رأی]
 4. گرگ وال استریت (2013) [8.2 امتیاز، 1.6 میلیون رأی]
 5. قطاربازی (Trainspotting) (1996) [8.1 امتیاز، 727 هزار رأی]
 6. مگنولیا (1999) [8.0 امتیاز، 329 هزار رأی]
 7. 21 گرم (2003) [7.6 امتیاز، 246 هزار رأی]
 8. درد و افتخار (2019) [7.5 امتیاز، 63 هزار رأی]
 9. صورت زخمی (1983) [8.3 امتیاز، 919 هزار رأی]
 10. مهتاب (Moonlight) (2016) [7.4 امتیاز، 333 هزار رأی]
 11. پسر زیبا (2018) [7.4 امتیاز، 101 هزار رأی]
 12. ستاره ای متولد می شود (2018) [7.6 امتیاز، 421 هزار رأی]
 13. کریستیان اف. (1981) [7.5 امتیاز، 30 هزار رأی]
 14. ترافیک (2000) [7.6 امتیاز، 220 هزار رأی]
 15. شرم (2011) [7.2 امتیاز، 207 هزار رأی]
 16. گانگستر آمریکایی (2007) [7.8 امتیاز، 454 هزار رأی]
 17. خانواده آفتاب زده (Little Miss Sunshine) (2006) [7.8 امتیاز، 519 هزار رأی]
 18. باد (Blow) (2001) [7.5 امتیاز، 276 هزار رأی]
 19. مردم علیه لری فلینت (1996) [7.3 امتیاز، 101 هزار رأی]
 20. خاطرات بسکتبال (1995) [7.3 امتیاز، 121 هزار رأی]
 21. باشگاه خریداران دالاس (2013) [7.9 امتیاز، 520 هزار رأی]
 22. ترک لاس وگاس (1995) [7.5 امتیاز، 135 هزار رأی]
 23. مبارز (2010) [7.8 امتیاز، 390 هزار رأی]
 24. ترس و نفرت در لاس وگاس (1998) [7.5 امتیاز، 302 هزار رأی]
 25. پرواز (2012) [7.3 امتیاز، 377 هزار رأی]

جمع بندی

این مقاله نشان می دهد که چگونه اعتیاد و بهبودی در فیلم ها به تصویر کشیده می شود. مضامین این 30 فیلم درباره اعتیاد شامل بسیاری از داستان های رایجی است که در مرکز توانبخشی خود می بینیم. از همه مهمتر، فیلم ها نشان می دهند که با کمک می توان بر اعتیاد غلبه کرد.

بهبودی از اعتیاد ممکن است، و شما تنها کسی نیستید که در حال مبارزه هستید. از طریق این فیلم های سینمایی انگیزشی ترک اعتیاد ، سعی کرده ایم به شما نشان دهیم که مصرف مواد بر چه تعداد از افراد تأثیر می گذارد.