جستجوی زیرنویس

آبپاش هانتر مخفی شونده

یکی از مهم‌ترین وظایف باغبان‌ها به‌ویژه باغبان‌های فضای سبز، آبیاری است. برای داشتن یک فضای سبز زیبا و یکدست، عوامل مختلفی دخیل هستند؛ از خاک حاصل‌خیز گرفته تا نور کافی، کود مناسب و ... . در این میان اهمیت آبیاری بسیار زیاد است؛ زیرا باید به‌طور منظم انجام شود تا گیاهان به‌صورت یکدست رشد کنند. امروزه روش‌های مختلفی برای آبیاری وجود دارد که بهترین آن استفاده از آبپاش مخفی شونده است. برای افرادی که در زمینه‌ فضای سبز، باغبانی و باغداری فعالیت دارند، نام آبپاش هانتر کاملا آشناست. این ابزار یکی از بهترین آبپاش‌های مخفی شونده موجود در بازار بوده که توانسته است به خوبی رضایت افراد را جلب کند. برای کسب اطلاعات بیش‌تر درمورد این آبپاش، مزایا و انواع آن، لطفا با ما همراه باشید.

آبپاش مخفی شونده چیست؟

گروهی از آبپاش‌ها هستند که در زمین‌های چمن و فضاهای سبز کارگذاشته می‌شوند و کار آبیاری زمین را انجام می‌دهند. این محصول انواع مختلفی دارد و در زمینه‌ پاشش، شعاع‌های مختلفی را پوشش می‌دهد. مشتریان معمولا باتوجه به نیاز خود و متراژ فضای سبز، یک مدل را انتخاب می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی آن‌، این است که پیش از وصل شدن جریان آب، در زمین مخفی است. این آبپاش‌ها بعد از آنکه جریان آب وصل شود، از زمین خارج شده و تا ارتفاع مشخصی بالا می‌آیند. پس از آن، عملیات آبیاری به روش‌های مختلف و قدرت پاشش گوناگون آغاز می‌شود.

آبپاش هانتر یکی از بهترین نمونه‌های مخفی شونده است که بازدهی بسیار خوبی دارد. این محصول قابل تنظیم است و شما می‌توانید چرخش و آبپاشی آن را به‌صورت نیم دور یا تمام دور تنظیم کنید. قدرت آبیاری این محصول و همچنین رفاهی که برای مصرف‌کنندگان به همراه دارد، به اندازه‌ای است که وجود آن را یک انقلاب عظیم در صنعت آبیاری می‌دانند. این اهمیت به‌ویژه در فضاهای وسیع به شکل بهتری احساس می‌شود؛ زیرا دیگر نیازی به تجهیزات گسترده آبیاری و همچنین جابه‌جا کردن آن‌ها وجود ندارد.

مزایای استفاده از آبپاش مخفی شونده

اولین و مهم‌ترین مزیت این محصول این است که پس از آبیاری به درون حفره خود باز گشته و مخفی می‌شود. این ویژگی تاثیر زیادی در زیبایی محیط و فضای سبز دارد. با استفاده از آبپاش مخفی شونده، دیگر شاهد انواع تجهیزات، شلنگ‌ها، اتصالات و ... در زمین‌های سبز نخواهید بود. از دیگر مزیت‌های استفاده از آبپاش هانتر مخفی شونده این است که دوام و مقاومت آن بیش‌تر از سایر ابزارهاست. ویژگی مخفی شونده آن سبب می‌شود که در مکان‌های پر ترددی همچون پارک‌ها و ... دچار ضربه و شکستگی نشوند.

در گذشته شکستن و آسیب دیدن ابزار آبیاری در مکان‌های عمومی یکی از مهم‌ترین معضلات باغبان‌ها بوده است؛ اما امروزه این محصول توانسته است به خوبی این مشکل را برطرف کند. مزیت مهم و قابل‌توجه دیگر این است که با استفاده از مدل مخفی شونده می‌توانید به راحتی یک آبیاری برنامه‌ریزی شده و منظم داشته باشید. آبیاری یک‌نواخت تاثیر زیادی در سلامت فضای سبز و رشد صحیح گیاهان دارد. علاوه‌بر موارد ذکر شده، این محصول سبب شده است که تجهیزات سنگین و گسترده برای آبیاری حذف شده و همچنین در مصرف آب نیز صرفه‌جویی شود. مجموع مزایا و موارد ذکر شده سبب شد که امروزه آبپاش هانتر به محبوب‌ترین محصول در زمینه‌ آبیاری فضاهای سبز تبدیل شود.

انواع آبپاش مخفی شونده

آبپاش‌های مخفی شونده دارای انواع مختلفی هستند و افراد باید باتوجه به نوع فضا و متراژ آن، یک مدل مناسب را انتخاب کنند. به‌طور کلی این محصول به دو دسته تقسیم می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • آبپاش دارای نازل اسپری: آبیاری این محصول به‌صورت بارانی و مه پاش است؛ بنابراین برای فضاهای کوچک یا آبیاری گلخانه‌ها مناسب است. به دلیل قدرت و نوع آبیاری، این محصول برای فضاهای سبزی که دارای وسعت کم هستند یا گلخانه‌هایی که نیاز به آبیاری زیاد ندارند، مناسب است.

  • آبپاش دارای نازل گردان: این مدل در یک حرکت دورانی محیط را به شکل یکنواخت آبیاری می‌کند. استفاده از آن برای محیط‌های وسیع مناسب است؛ زیرا قدرت بالایی در پاشش دارد. این مدل خود دارای انواع مختلفی است که باتوجه به قدرت پرتاب آب تقسیم‌بندی می‌شوند. برای آبیاری فضاهای مختلف باید نازل را طبق متراژ زمین انتخاب کنید.

آبپاش هانتر تحولی عظیم در آبیاری فضای سبز

برای داشتن یک فضای سبز زیبا و یکدست، عوامل مختلفی دخیل هستند. یکی از مهم‌ترین عوامل، آبیاری درست، منظم و یکدست است. انواع ابزارها برای آبیاری وجود دارد؛ اما امروزه آبپاش مخفی شونده هانتر توانسته است تحولی عظیم در این زمینه ایجاد کند. این محصول پیش از آبیاری در زمین مخفی بوده و پس از اتصال آب از زمین خارج می‌شود. آبپاش مخفی شونده دارای دو مدل نازل اسپری و نازل گردان است. استفاده از آن مزیت‌های مختلفی دارد که مهم‌ترین آن‌ها آبیاری آسان وسیع و منظم، زیبایی فضا، مقاومت در برابر شکستگی و آسیب، عدم نیاز به تجهیزات و اتصالات گسترده، صرفه‌جویی در مصرف آب و ... است.