جستجوی زیرنویس

انواع شیرآلات چدنی|کاربرد و مزایای آنها

شیر آلات چدنی

شیر آلات چدنی در سیستم های لوله کشی صنعتی نقش مهمی را ایفا می کنند و در مدل های مختلف با کاربردهای متفاوتی در حال حاضر موجود می باشند اگر برای شما سوال پیش آمده است که از این شیر آلات چدنی برای چه کارهایی و در کجا می توانید استفاده کنید پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان این مقاله همراه ما باشید زیرا در اینجا رایج ترین شیر آلات به همراه کاربردها و مزایای مهمشان را توضیح داده ایم.

انواع شیرآلات چدنی

این شیرها انواع مختلفی دارد و همه آنها از آلیاژی به نام چدن ساخته شده است برخی از رایج ترین شیر آلات چدنی به شرح زیر است .

شیر فلکه کشویی چدنی : هنگامی که می خواهید جریان سیال را به طور کامل قطع و وصل کنید می توانید از این شیر آلات استفاده کنید و در دو مدل زبانه پلاستیکی و زبانه فلزی در بازار موجود است.

شیر پروانه ای چدنی : این شیر برای تنظیم کردن و کنترل کردن جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرد.و ویفری ، جوشی و کاسه ای از انواع این شیر پروانه ای می باشد.

شیر صافی چدنی : اگر ناخالصی در سیال وجود داشته باشد می توان با استفاده از شیر صافی چدنی استفاده کنید. از انواع آن می توانیم به شیر صافی چدنی در انواع مختلفی مانند سبدی، Y شکل و دو سبدی موجود است.

شیر یکطرفه چدنی : شیر یکطرفه برای جلوگیری کردن از برگشت سیال کاربرد دارد. و در انواع فنری، وزنه ای و دیافراگمی موجود است.

شیر فشار شکن چدنی : برای تنظیم کردن فشار سیال، مناسب است.فنری، پیستونی و دیافراگمی از انواع این شیر فشار شکن است.

شیر تخلیه هوا چدنی : مادامی که لوله ها نیاز به تخلیه هوا داشته باشند این شیر تخلیه در دو نوع اتوماتیک و دستی می تواند این کار را انجام دهد.

شیر هیدرولیکی چدنی : در سیستم های هیدرولیکی برای هدایت و کنترل جریان سیالات از شیر هیدرولیکی چدنی استفاده می شود.

شیر پنوماتیکی چدنی : برای هدایت و کنترل جریان سیالات در سیستم های پنوماتیکی
شیر یکطرفه چدنی با بدنه استیل: این شیر برای جلوگیری از برگشت جریان سیال در سیستم هایی که به بدنه ای با مقاومت بالا در برابر خوردگی نیاز دارند استفاده می‌شود. شیر یکطرفه چدنی با بدنه استیل در انواع مختلفی مانند فنری، وزنه ای و دیافراگمی موجود است.

مزایای شیر آلات چدنی

این شیر آلات چدنی در سیستم های لوله کشی صنعتی به طور قابل توجهی مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه برخی از مزایای مهمی که باعث محبوبیت این شیر آلات شده بدین ترتیب می باشد.

مقاومت بالا : به دلیل اینکه از چدن ساخته شده اند در برابر فشار، خوردگی، فرسایش و ضربه از مقاومت بالایی برخوردار است که این امر موجب شده بتوانید در پروژه ها و شرایط سخت از این شیر آلات استفاده کنید.

طول عمر : دومین مزایا این است که به علت مقاومت بالا در این شیر آلات ، سال های زیادی می توانید بدون تعمیر و نگهداری مگر در مواقع خاص ، استفاده کنید.

قابلیت تعمیر : اگر هر زمانی نیاز به تعمیر شیر آلات چدنی داشته باشید به راحتی می توانید این کار را بدون نیاز به تعویض انجام دهید.

علاوه بر مزایایی که از این شیر آلات نام بردیم یکی از بهترین مزایای آنها قابل بازیافت بودن این شیرآلات چدنی است که بعد از طول عمر مفیدشان و استفاده کردن مجدد از آنها با کمترین آسیب رساندن به محیط زیست می تواند انتخابی مطمئن برای سیستم های لوله کشی صنعتی باشد.

نکات مهم برای انتخاب شیر آلات چدنی

نوع کاربرد: شما باید با کمک کسی که در زمینه شیر آلات تخصص دارد مشورت نمایید سپس شیرآلات مناسب با آن کاربرد را انتخاب کنید.
مکان نصب: به مکان نصب شیرآلات توجه کنید سپس نوع اتصال و اندازه مناسب را انتخاب کنید.
فشار و دمای سیال: فشار و دمای سیال را بسنجید و متناسب با موارد نام برده شیر آلات را تهیه نمایید.
برند و قیمت: برندهای مختلفی از شیرآلات چدنی در بازار موجود هستند. با توجه به بودجه و نیاز خود برند مناسب را انتخاب کنید.

بهترین برند شیر آلات چدنی

شاید برایتان سوال باشد که بهترین برند از شیر آلات چیست و چگونه می توانید با قیمت مقرون به صرفه ای نوع مورد نیاز شیر آلات خود را تهیه کنید.اگر بخواهیم بهترین برند ها را معرفی کنیم به طور مثال شرکت فاراب از معروفترین تولید کنندگان شیر آلات چدنی می باشد همچنین برندهای برتری که از شیر آلات چدنی می توانیم نام ببریم هایسک و سیتکو است.اما در حوزه آب و فاضلاب به طور کلی از لوله های پی وی سی و یو پی وی سی استفاده می شود که اگر بخواهیم خوش نام ترین برند را بگوییم پیمتاش جزو قابل اعتماد ترین ها است.در نهایت انتخاب بهترین برند به بودجه و نیاز شما بستگی دارد.

جمع بندی

حال که متوجه شدید شیر آلات چدنی چیست و از آنها کجا استفاده می شود می توانید با مراجعه کردن به سایت مجموعه خدماتی بازرگانی gts و با راهنمایی و مشاوره رایگان همکاران ما ، شیر آلات متناسب با پروژه خود را با خیالی آسوده تهیه کنید.