جستجوی زیرنویس

قیمت خرید انواع برج خنک کننده

چکیده : برای اطلاع از قیمت انواع برج خنک کننده باید اطلاعات زیادی از برج خنک کننده از قبیل قیمت کولینگ تاور، محل خرید و نوع برج خنک کن و ... داشته باشیم. در این میان دقت در نوع برج خنک کننده و داشتن اطلاعات کافی در مورد آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای داشتن خریدی موفق باید در ابتدا نیازها و ظرفیت مورد نیاز خود را مشخص کرد. سپس در ادامه نوع برج (فایبرگلاس، گالوانیزه و…)، نحوه مکش جریان هوا، سیستم توزیع آب و نوع برخورد جریان هوا و آب را انتخاب کنیم.

قیمت خرید انواع برج خنک کننده

برج خنک کننده یا cooling tower یکی از پر استفاده‌ ترین دستگاه‌ های صنعتی و تاسیسات می‌ باشد؛ بنابراین نیاز است تا قبل از اقدام به خرید این نوع سیستم خنک کننده، نکاتی را از جمله نوع و کیفیت، لرزش و صدا، خدمات و تعمیرات کولینگ تاور را مد نظر قرار دهید.

قیمت خرید برج خنک کننده فایبرگلاس

اگر هر کدام از نکات مورد نیاز قبل از خرید، مورد بررسی قرار نگیرد، ممکن است در هنگام بهره‌ برداری از برج خنک کن مشکل آفرین شود و اصلاح آن در برخی اوقات غیر ممکن و هزینه بر خواهد بود. در ادامه این مقاله قصد داریم تا کمی در مورد مزایای استفاده از انواع برج های خنک کننده و نکاتی که باید در استفاده از آن رعایت صحبت کنیم و سپس در مورد قیمت خرید انواع برج خنک کن مطالبی را خدمت شما خوانندگان ارائه نماییم. پس با ما همراه باشید.

مزایای برج خنک کننده

 • صرفه جویی در مصرف آب

برج های خنک کننده از آب برای خنک کردن گرمای تولید شده توسط تجهیزات صنعتی استفاده می‌ کنند. آب مورد استفاده بازیافت می ‌شود که باعث صرفه‌ جویی زیادی در مصرف آب می‌ شود.

 • انرژی کارآمد

برج‌ های خنک کننده به دلیل نیاز به انرژی کمتر برای گردش آب، نسبت به سایر سیستم‌ های خنک کننده انرژی، کارآمدتر هستند. آب گرم از طریق برج به گردش درمی ‌آید و گرما در محیط پخش می ‌شود.

 • تعمیر و نگهداری کم

در مقایسه با سایر سیستم ‌های خنک کننده، برج ‌های خنک کننده هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند. آنها برای مقاومت در برابر محیط‌ های سخت طراحی شده اند و معمولاً به نگهداری کمی نیاز دارند.

 • مقرون به صرفه

برج‌ های خنک کننده مقرون به صرفه هستند، زیرا انرژی کمتری مصرف می‌ کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند، بنابراین آنها را به گزینه‌ ای مقرون به صرفه برای خنک کردن تجهیزات صنعتی تبدیل می‌کند.

 • سازگار با محیط زیست

برج‌ های خنک کن با محیط زیست سازگار هستند؛ زیرا آب را به گردش درآورده و میزان آب مورد نیاز برای خنک سازی را کاهش می ‌دهند که این کار به حفظ منابع آب کمک بسیاری می ‌کند.

نکات مهم در استفاده از برج های خنک کننده

 • تصفیه آب برج های خنک کننده

برج ‌های خنک کننده برای جلوگیری از رشد باکتری ‌باکتری لژونلا، جلبک ‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ هایی که می ‌توانند آب را آلوده کرده و سلامتی را به خطر بیندازند، نیاز به تصفیه آب دارند.

 • آلودگی صوتی

برج‌های خنک کننده به دلیل صدایی که هنگام گردش آب تولید می ‌کنند، آلودگی صوتی تولید می‌ کنند.

 • وابستگی به آب و هوا

عملکرد برج ‌های خنک کننده تحت تأثیر شرایط آب و هوایی، مانند دما، رطوبت، سرعت باد و جهت است.

 • فضای مورد نیاز

برج‌ های خنک کننده برای نصب نیاز به فضای زیادی دارند زیرا سازه‌ های بزرگی هستند.

 • تعمیر و نگهداری

اگرچه برج ‌های خنک کننده نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند، اما اگر به درستی نگهداری نشوند، می‌توانند به محل پرورش باکتری ‌ها و سایر میکروارگانیسم ‌ها تبدیل شوند و خطراتی برای سلامتی ایجاد کنند.

خرید برج خنک کننده

خرید کولینگ تاور (Cooling Tower) یا خرید برج خنک کن بر حسب تن تبرید و موقعیت مورد استفاده برج خنک کن انجام می شود. برج خنک کننده یکی از تجهیزات مهم و کاربردی در انواع صنایع مختلف و مصارف است. که به سبب کارایی بالایی که دارند، در انواع صنایع مختلف استفاده می ‌شوند.

خرید برج خنک کننده یک تصمیم مهم در صنایعی است که با این تجهیزات سروکار دارند. با توجه به نیازهای خنک کاری و کاربردهای مورد نظر از این نوع برج ‌های خنک کننده، معیارهایی مانند ظرفیت، ابعاد، کارایی و قابلیت تنظیم هنگام خرید در نظر گرفته می‌ شود. همچنین، محصولات شرکت‌ های معتبر و با تجربه در این زمینه باید مورد بررسی قرار گیرند. تحقیقات، مشاوره و ارزیابی دقیق از مدل‌ ها و قیمت ‌ها نیز به تصمیم بهتر در این زمینه کمک می ‌کند. هدف از خرید برج خنک کننده، ارتقاء عملکرد سیستم ‌های خنک کننده و کاهش هزینه ‌های انرژی است که نباید از نظر دور داشت.

نکات مهم در خرید برج خنک کننده

برای اجرای موفق مراحل خرید برج خنک کن، باید نکات ضروری برای خرید برج خنک کننده را در نظر گرفت.

 • انتخاب ظرفیت مناسب: انتخاب ظرفیت کولینگ تاور براساس اختلاف دمای آب ورودی و خروجی، نوع نیاز صنعتی و در نهایت دمای هوای محل نصب برج انجام می شود.
 • جنس بدنه: برج خنک کننده در انواع گالوانیزه، فایبر گلاس و بتنی تولید می ‌شود. انتخاب جنس بدنه بر اساس عوامل مختلفی همچون مقاومت در برابر خوردگی و زیبایی ظاهری اهمیت پیدا می کند.
 • نحوه مکش جریان هوا: بر اساس نیاز به دبی هوای بیشتر و عملکرد بهتر، انتخاب معمولاً بین یکی از دو روش طبیعی (تهویه طبیعی) و اجباری (تهویه مکانیکی) انجام می ‌شود.
 • نحوه برخورد جریان هوا و آب: بر اساس کارایی و راندمان حرارتی مورد نظر، معمولاً یکی از دو نوع برج خنک کننده جریان متقاطع (Crossflow) و برج خنک کننده جریان مخالف (Counterflow) انتخاب می‌ گردند.
 • سیستم توزیع آب: انتخاب سیستم توزیع بر اساس دبی آب و نیاز به توزیع یکنواخت آب در برج به یکی از روش ‌های نازل، تشتک و بازوهای آبگردان صورت می ‌گیرد.
 • شکل ظاهری: انتخاب شکل ظاهری استوانه‌ ای و مکعبی بر اساس نیازهای ظاهری و طراحی ساختمان انجام می ‌شود.
 • نوع عملکرد: بر این سای به دو دسته برج ‌های خنک کننده مدار باز و مدار بسته تقسیم بندی می شوند. انتخاب نوع عملکرد بر اساس نیازهای خنک کاری و سیستم تهویه مورد استفاده صورت می گیرد. در انتخاب و خرید برج خنک کن لازم است تمام این عوامل را مورد بررسی قرار داد تا بهترین گزینه را بر اساس نیازها و محیط کاربری انتخاب کنیم.

قیمت انواع برج خنک کننده

قیمت انواع کولینگ تاور یا برج خنک کن، به پارامترهای بسیاری وابسته است که مهمترین آن، کیفیت تجهیزات و قطعات مورد استفاده در تولید برج خنک کن است. البته جنس بدنه نیز تأثیر قابل توجهی بر تعیین نهایی قیمت برج خنک کن دارد. بعنوان مثال غالباَ

 • سیستم های گالوانیزه ‌ای با هزینه ارزانتر
 • برج های بتنی با هزینه میان‌ رده ‌ای

و برج های فایبرگلاس بعنوان کارآمدترین و گرانترین نوع سیستم ‌های خنک کننده، شناخته می شوند. البته عوامل تاثیرگذار دیگری نیز در نوسانات قیمت کولینگ تاور تاثیر دارند. از جمله این عوامل می توان به کیفیت الکتروموتور، کیفیت پکینگ ها، جنس بدنه، مکعبی یا گرد بودن دستگاه، قالبی بودن یا نبودن پنل های مورد استفاده در تولید بدنه برج های فایبرگلاس اشاره نمود.

البته پارامترهای دیگری مثل جنس قطره گیر، چدنی یا فولادی بودن اسپرینکلر، ظرفیت برج که می تواند در دامنه 20 تا 3000 تن بروت تغییر کند، مونتاژ یا دمونتاژ بودن کولینگ که به اندازه قالب های تولید کننده و همزمان ظرفیت دستگاه وابسته می باشد و… نیز بر هزینه ساخت و قیمت کولینگ تاورها تأثیر مستقیم و غیرمستقیمی دارند.

قیمت انواع برج خنک کننده فایبرگلاس

استعلام قیمت و نحوه خرید برج خنک کننده فایبرگلاس (FRP Cooling Tower بر مبنای قالب مخروطی، مکعبی و صنعتی، پیش از هر عامل دیگری صورت می ‌پذیرد. در فرایند قیمت گذاری و تعیین برآورد هزینه های مورد نیاز برای طراحی و ساخت برجهای خنک کن فایبرگلاس باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. پارامترهایی مثل مواد اولیه برای ساخت کولینگ تاور، تعداد نیروی لازم برای ساخت سیستم خنک کننده و مدت زمان مورد نیاز جهت تولید را می توان به عنوان سه اصل تاثیرگذار برای قیمت گذاری برج خنک کننده در نظر گرفت. خیلی از خریداران در صدد دریافت لیست قیمت بروز برای برجهای خنک کن هستند. ولی بدلیل متغیربودن قیمت ها و سفارشی بودن محصول، موضوع ارائه قیمت های بروز کاتالوگی، گاهاَ با چالش هایی روبرو می ‌شود.

بطورکلی قیمت انواع کولینگ تاور فایبرگلاس بسته به کیفیت متریال مورد استفاده در ساخت آن، نوع رزین مورد استفاده در بدنه، ظرفیت کولینگ تاور، مکعبی و یا مخروطی بودن برج و مونتاژ یا دمونتاژ بودن دستگاه تعیین می شود. قیمت برج خنک کن فایبرگلاس مدل مدور در بازار، دارای رنج قیمتی از حدود 11 میلیون تومان تا بطور مثال980 میلیون می باشد.

البته هر چه ظرفیت و ابعاد برج خنک کننده بیشتر باشد، قیمت آن برج نیز بیشتر است. البته وجود و یا عدم وجود بسیاری از آپشن‌ های دیگر نیز بر روی قیمت برج خنک کننده تأثیرگذار است. ظرفیت برج خنک کننده بر اساس تن تبرید مشخص می ‌شود که هر چه میزان آن بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر ابعاد، عوامل دیگری همچون قیمت ارز و نوسانات آن تأثیر مستقیمی بر روی قیمت برج خنک کننده دارد؛ بنابراین شما باید قیمت روز آن را از بهترین و معتبرترین سازندگان برج خنک کننده به دست آورید.

یکی از مهم ‌ترین مشکلات برج ‌های خنک کننده بالا بودن میزان مصرف برق و انرژی در آنها است. با افزودن قابلیت اینورتر به الکتروموتور؛ باعث خواهد شد تا در مصرف انرژی صرفه ‌جویی به عمل آید. اگر چه با افزودن این امکان قیمت برج خنک کننده افزایش پیدا می ‌کند؛ ولی با گذشت زمان، این هزینه‌ ها با صرفه‌ جویی و کاهش هزینه برق جبران خواهد شد؛ بنابراین استفاده از آن توصیه می ‌گردد.

افزودن مجموعه سیستم فن فرعی به برج باعث افزایش قیمت آن خواهد شد. البته ویژگی آن این است که اگر مجموعه فن اصلی از کار بیفتند دیگر سیستم متوقف نخواهد شد؛ زیرا فن ‌های فرعی با توان حدودی ۷۰ درصد فن ‌های اولیه و اصلی آماده خنک ‌سازی سیستم هستند.

استفاده از فن‌ بی‌صدا و همچنین نویز گیر از موارد دیگری است که با نصب در سیستم، منجر به افزایش قیمت برج خنک کننده خواهد شد. علاوه بر این، استفاده از گرمکن تشتک برای جلوگیری از یخ ‌زدگی آب در حین خاموش بودن برج خنک کننده از دیگر عوامل مؤثر بر قیمت این محصول است. وجود بانواع دیگری از آپشن‌ ها مثل کنترل سطح آب بصورت هوشمند و الکترونیکی، سوئیچ‌ های قطع‌ کننده لرزش ‌ها و تاسیسات دیگری باعث افزایش قیمت برج ‌ها خواهد شد و عدم وجود آنها باعث کاهش قیمت ‌ها می‌شود.

تعویض برج خنک کننده فرسوده

تعویض برج خنک کننده دست دوم

اگر قصد تعویض برج خنک کننده قدیمی و فرسوده خود با برج خنک کننده جدید فایبرگلاس را دارید، باید علاوه بر توجه به ظرفیت، حجم آب در گردش، ابعاد برج، شاسی و امکان استقرار و نصب در محل برج خنک کننده قدیمی، به موضوع دبی پمپ آب در گردش متناسب با برج جدید نیز توجه نمائید.

این موضوع بخصوص در زمانی بیشتر باید مورد بررسی قرار گیرد که بجای برج قدیمی گالوانیزه و مارلی، به برج خنک کننده طرح جدید فایبرگلاس نیاز باشد. برج های خنک کننده صنعتی روشی موثر برای حذف گرمای ناخواسته از یک سیال به سیال دیگر با استفاده از آب است. در این عملیات آب گرم از تجهیزات صنعتی یا از هر منبع گرمایی دیگر وارد برج می شود و به طور یکنواخت در بالای آن پخش می شود.

همانطور که آب به پایین برج می ریزد، آب سرازیر شده را در یک منطقه بزرگ پخش می کند تا تماس آب و هوا را افزایش دهد، بنابراین انتقال حرارت از طریق تبخیر را نیز افزایش می دهد. همزمان با عمل تبخیر، آب نیز گرمای خود را از دست می دهد. در نهایت وارد تشتک برج در پایین می شود. سپس آب خنک برمی گردد تا منبع حرارت اولیه خنک شود و به طور مستمر، این چرخه تکرار می شود.

در انتخاب و خرید برج خنک کننده مدار باز موارد ذیل باید مشخص باشند

 • نوع برج خنک کننده (باتل – مکعبی)
 • جنس بدنه برج خنک کننده (گالوانیزه – فایبر گلاس)
 • دبی آب در گردش کندانسور یا برج خنک کننده (به ازای هر تن تبرید در چیلر تراکمی 3GPM و به ازای هر تن تبرید و در چیلرهای جذبی حداقل 4GPM)
 • دمای هوای خشک و مرطوب محیط نصب برج خنک کننده در تابستان
 • اختلاف درجه حرارت آب ورودی و خروجی برج خنک کننده
 • اختلاف دمای آب خروجی از برج خنک کننده و دمای مرطوب هوای محیط (Approach Range) (برای مصارف صنعتی)
 • ظرفیت و دبی برج خنک کننده متناسب با ظرفیت چیلر مورد نظر بر حسب TR (تن تبرید)

قیمت تجهیزات جانبی برج خنک کننده

قیمت تجهیزات و اجزاء برج خنک کننده

تجهیزات جانبی مختلفی در تعیین قیمت برج خنک کننده تاثیرگذار هستند. این تجهیزات عبارتند از:

 • سنسورهای هیتردار: سنسور این تجهیزات به محض کاهش دمای مجاز آب بیسین، سیگنالی را ارسال می کند. در نتیجه با روشن شدن هیتر، خطر یخ‌ زدن آب تشتک نیز برطرف می‌‌ شود.
 • ذره‌گیر گریز از مرکز: فناوری سانتریفیوژی این تجهیزات به شکل تاثیرگذاری اقدام به جداسازی ذرات معلق از آب می‌ کند. این ذرات، در واقع ذره‌های جامد با ابعاد بیشتر از چهل میکرون هستند.
 • رزین‌های ضدحریق: مانعی موثر در زبانه کشیدن شعله‌ های آتش می‌ باشند.
 • سیستم کاهش سرعت INVERTER: از عوامل موثر بر افزایش قیمت برج خنک کننده به شمار می‌رود. این سیستم با کنترل دور سرعت الکتروموتور، باعث بهینه شدن سرعت چرخش فن‌ ها می‌ شود که در باعث جلوگیری از اتلاف انرژی به میزان قابل توجهی می‌ گردد.
 • نویزگیرها: این تجهیزات با هدف کاهش سر و صداهای کولینگ تاور در دهانه‌ ی فن‌ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند.
 • دریفت الیمیناتور: نصب قطره‌ گیر یا دریفت الیمیناتور، باعث کاهش قابل توجه در میزان اتلاف آب در برج‌ خنک کن مدار باز می‌ شود‌. این قطعه باعث افزایش قیمت کولینگ تاور خواهد شد.
 • فن‌ کمکی و جبرانی: نصب فن کمکی، اقدامی در جهت عدم اختلال در کارکرد سیستم کولینگ می‌باشد. به صورتی که در زمان از کار افتادن فن اصلی، این فن‌ ها قادر هستند تا با توانی بین 65 الی 70% نسبت به پروانه اصلی، به فعالیت خود ادامه دهند.
 • کنترلر الکتریکی بیسین: با عملکرد الکترونیکی خود نقش مهمی در بالانس بودن سطح آب تشتک دارد.
 • سوئیچ‌ های کنترل لرزش: هر زمان که تکان های فن بیشتر از حد مجاز شود، این سوئیچ‌ ها باعث قطع جریان می‌ شوند. نتیجه این این عملکرد، باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه و قطعات و افزایش غیرمجاز مصرف انرژی می‌ شود.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت برج خنک کننده

قیمت تمام شده یک برج خنک کننده صنعتی، شامل مجموع هزینه‌های ساخت اجزا تشکیل دهنده آن می‌ باشد. اجزا اصلی یک برج خنک کننده استاندارد به ترتیب هزینه ساخت به این شرح است:

 • بدنه و سازه برج خنک کننده
 • پکینگ برج خنک کننده
 • سیستم متحرک برج خنک کننده (به ترتیب هزینه شامل الکتروموتور، گیربکس یا پولی کاهنده دور، پروانه)
 • فلنج‌ها و اتصالات و تجهیزات جانبی

هزینه ساخت بدنه و سازه برج خنک کن

قیمت ساخت بدنه و سازه برج خنک کننده مهمترین بخش در تعیین قیمت کولینگ تاور می ‌باشد که بسته به نوع متریال مورد استفاده، متغیر خواهد بود. به طور مثال در یک برج خنک کننده فایبرگلاس، بدنه از جنس فایبرگلاس بوده و بخش بسیار کمی از سازه آن، از قطعات فلزی گالوانیزه ساخته می‌ شود.

در هنگام خرید برج خنک کننده، ضخامت بدنه در نقاط مختلف اعم از فن استک، بدنه و از همه مهمتر تشت باید مورد توجه قرار گیرد. این ضخامت طبق استاندارد بسته به تناژ و ظرفیت دستگاه به طور میانگین بایستی در برج های خنک کننده فایبرگلاس متوسط در قسمت تشت حداقل دارای 10 میلیمتر ضخامت و مابقی نقاط بدنه تا 7 میلیمتر باشد.

قیمت تولید پکینگ برج خنک کننده

قیمت پکینگ برج خنک کننده

در تولید پکینگ برج خنک کننده، کیفیت مواد خام مورد استفاده بروی قیمت انواع برج خنک کن تأثیرگذار است. مواد پلیمری مورد استفاده در تولید نباید دارای نا خالصی بیش از اندازه باشند و فرآیند تولید باید به صورت دقیق انجام شود.

در پکینگ فیلمی، گام پکینگ دارای اهمیت است. هر چه گام کمتر باشد، تراکم بالاتر و در نتیجه وزن بلوک پکینگ بالاتر و قیمت نیز بالاتر خواهد بود. ضخامت پکینگ را هنگام خرید می‌توانید اندازه‌گیری کنید، ولی کیفیت واقعی آن به خصوص پکینگ پی وی سی به هیچ عنوان به صورت ظاهری قابل تشخیص نیست. زیرا از ترکیب مواد مختلف تشکیل می‌شود. بنابراین قیمت پکینگ برج خنک کننده نیز وابسته به متریال مورد استفاده در آن می‌ باشد.

قیمت سیستم انتقال قدرت در برج خنک کننده

قیمت سیستم انتقال قدرت برج خنک کننده

 • الکتروموتور برج خنک کننده به دلیل محل قرارگیری و تماس مداوم با بخارات آب باید کاملا عایق بوده، در مقابل تغییرات آب و هوا مقاوم باشد و آسیب نبیند. با توجه به تجربیات، الکتروموتور زیمنس آی پی 55 کلاس اف موجود در بازار توصیه می‌شود.
 • انتخاب میان گیربکس یا کاهنده دور تسمه‌ ای در بیشتر موارد به صورت سلیقه‌ای وابسته به نظر کارفرما و یا سازنده می‌ باشد. گیربکس عملکرد مطمئن‌ تر و با دوام دارد، ولی از طرفی هزینه اولیه و هزینه نگهداری آن بسیار بالاتر از سیستم کاهنده دور و تسمه می‌ باشد.
 • فن برج خنک کننده از سه جنس پلی آمید، آلومینیوم و یا فایبرگلاس است که نوع فایبرگلاس، دوام و مقاومت بالایی دارد و فن برج خنک کننده آلومینیومی نیز سبک‌تر از نوع فایبرگلاس و بسیار مقاوم است.
 • پروانه نیز از جنس پلاستیک‌ و به طور مشخص از پلی آمید برای سایزهای کوچکتر از 1 متر استفاده می‌شود و در دورهای بالا بین 700 تا 900 دور در دقیقه طراحی می‌ گردد. البته این نوع فن دارای مقاومت و دوام کمتری نسبت به نوع فایبرگلاس و آلومینیومی است.

قیمت فلنجها و اتصالات و تجهیزات جانبی

قیمت اتصالات و تجهیزات جانبی برج خنک کننده

در مورد فلنج‌ ها و اتصالات و تجهیزات جانبی، فلنج‌ ها به طور معمول از چدن ساخته شده و در ساخت اتصالات پیچ و مهره نیز از گالوانیزه استفاده می‌شود. در هر دو مورد نیز بنا به صلاحدید می ‌تواند از جنس استیل باشد که بروی قیمت برج خنک کننده موثر است.

استعلام قیمت برج خنک کننده

استعلام قیمت و نحوه خرید برج خنک کننده بر اساس نوع قالب مخروطی، مکعبی و صنعتی، پیش از هر عامل دیگری صورت می‌ پذیرد. برای قیمت گذاری و تعیین برآورد هزینه های مورد نیاز برای طراحی و ساخت برج‌ های خنک کن فایبرگلاس باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. این عوامل عبارتند از:

 • مواد اولیه برای ساخت کولینگ تاور
 • تعداد نیروی لازم برای تولید سیستم خنک کننده
 • مدت زمان مورد نیاز جهت تولید

عوامل بالا به عنوان سه اصل مهم و تاثیرگذار در فرایند قیمت گذاری انواع برج خنک کننده می‌باشند. درصد بسیاری از خریداران غالباً به دنبال دریافت لیست قیمت به روز برج‌ های خنک کن هستند. ولی بدلیل متغیر بودن قیمت تجهیزات مختلف و اغلب سفارشی بودن محصول، موضوع ارائه قیمت ‌های بروز کاتالوگی، با چالش ‌هایی روبرو می‌ گردد.

سخن آخر

به طور کلی، قیمت های برج خنک کننده می تواند از چند هزار دلار تا چندین صد هزار دلار متغیر باشد و بستگی به شرایط و مشخصات مورد نیاز شما دارد. اما بیشترین توجه باید به کیفیت و عملکرد دستگاه داشته باشید تا با اندازه گیری آب مصرفی و انرژی مصرفی بهینه باشد. قیمت انواع برج خنک کننده، بسته به کیفیت و متریال مورد استفاده در ساخت آن، نوع رزین مورد استفاده در بدنه، ظرفیت کولینگ تاور، مکعبی و یا مخروطی بودن برج و مونتاژ یا دمونتاژ بودن دستگاه تعیین می‌ شود. نوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت هر دستگاه برج خنک کن نیز می‌ تواند بعنوان عامل تعیین کننده قیمت نهایی کولینگ تاور باشد. در نهایت یادآور می‌ شویم که باید جمیع نکاتی را که در این مطلب برای قیمت خرید انواع برج خنک‌ کننده ارائه شد را مورد توجه قرار داده تا بهترین انتخاب و خرید کولینگ تاور را انجام دهید.

برچسب ها : قیمت انواع برج خنک کننده,قیمت برج خنک کننده,خرید برج خنک کننده,برج خنک کننده