جستجوی زیرنویس

تابلو چلنیوم

چکیده : حروف برجسته چنلیوم (یا به عبارتی چلنیوم) حروفی هستند که در تابلو تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند؛ با نام تابلو چلنیوم یا بنا به زمینه ی خود به نام تابلو کامپوزیت، تابلو ترموود و... نامیده می شوند.

حروف برجسته چنلیوم (یا به عبارتی چلنیوم) حروفی هستند که در تابلو تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع عنوان «تابلو» به مجموعه ای از زیرسازی به علاوه ی حروفی گفته می شود که بر روی آن قرار می گیرد. درباره ی حروف چلنیوم این زیرسازی می تواند شامل ورق کامپوزیت، ترموود، پولکی یا غیره باشد. این مجموعه ی کامل تابلو نامیده می شود. چنین تابلویی را اگر با زیرسازی کامپوزیت ساخته شده باشد و حروف برجسته بر روی آن قرار گرفته باشد، هم تابلو کامپوزیت و هم تابلو چلنیوم می نامند. برای استفاده تبلیغاتی انواع دیگری از تابلو سازی نیز وجود دارند، مانند: تابلو استیل، تابلو نام ساختمان، تابلو نئون پلاستیک و...

تابلو چلنیوم

در ساخت تابلو چنلیوم از لبه ی آلومینیومی استفاده می شود که بسیار نرم و انعطاف پذیر است. نرمی و انعطاف پذیری آن باعث می شود که در پیچ و خم حروف می توان آن را به راحتی فرم داد و به شکل دلخواه درآورد. یک نوار نمدی نیز دور تا دور این حروف قرار می گیرد تا از ورود گرد و غبار به داخل حروف تابلو چلنیوم جلوگیری کند. با استفاده از آن همچنین می توانیم لبه را به زیرسازی اصلی که PVC نام دارد پیچ کنیم.

ما برای این مطلب از وبسایت تابلوساز به عنوان مرجع تابلو سازی ایران استفاده نموده ایم.

طرح های موجود تابلو چلنیوم

لبه های تابلو چلنیوم امروزه در طرح های متنوعی مانند آجری، ساید، سنتی، پانچ دایره ای معمولی، پانچ ستاره ای و... تولید می شوند. همچنین طرح های لبه ی تابلو چلنیوم در رنگ های گوناگونی تولید می شوند. مانند تابلو چلنیوم طلایی (Gold)، نقره ای (Silver)، سیاه (Black)، سفید (White) و غیره. قطر این حروف نیز در اندازه های متنوعی (7 سانتی متر، 9 سانتی متر، 11 سانتی متر) در بازار یافت می شود. پر کاربردترین و پرطرفدارترین لبه های تابلو چلنیوم لبه های 7 و 9 سانتی متری است. لبه های 9 سانتی متری برای حروف بزرگ تر و لبه های 7 سانتی متری برای حروف کوچک تر به کار گرفته می شود.

تابلو چلنیوم

شما می توانید برای سفارش تابلو تبیلغاتی در شهر خود به بهترین ها مراجعه کنید. بهترین تابلو سازی تهران، بهترین تابلو سازی کرج، بهترین تابلو سازی مشهد، بهترین تابلو سازی اصفهان و...

زیباسازی تابلو با حروف چنلیوم

حروف چلنیوم در زیباسازی تابلوها تأثیر به سزایی داشته اند. همان طور که می توان در سطح شهرها مشاهده نمود، در یک دهه ی اخیر، استفاده از حروف تابلو چلنیوم باعث جذابیت بالای تابلوهای تبلیغاتی مغازه ها و فروشگاه ها شده اند. بسته به سلیقه ی سفارش دهنده و یا تابلوساز، می توان تابلو چنلیوم را به صورت تک رنگ یا دو رنگ طراحی نمود. حتی می توان از دو طلق به صورت دوبل استفاده نمود و به لبه ی چلنیوم متصل نمود.

تابلو چلنیوم

نورپردازی

نورپردازی چلنیوم به صورت نور اندریک یا بک لایت می تواند طراحی شود. در این نوع از نورپردازی، نور در پس زمینه و از زیر تابیده می شود.

در زیر حروف برجسته چلنیوم ورقی وجود دارد که به نام ورق PVC. ورق PVC از جنس پلاستیک فشرده ساخته می شود. این ورق دارای وزن کم و در عین حال تراکم بالایی است. این دو ویژگی باعث می شود که برای ساخت حروف تابلو چنلیوم بسیار مناسب باشد. این زیرسازی به منظور نصب و آماده سازی نورپردازی تابلو چلنیوم ساخته می شود.

نورپردازی به صورت بلوک های SMD انجام می شود. در روی هر بلوک سه عدد لامپ قرار دارد. در این بلوک ها از ولتاژ 12 استفاده می شود و برق با ولتاژ 220 هیچ گاه به صورت مستقیم متصل نمی گردد. بلوک های SMD بر روی PVC نصب شده و به یک ترانس برق یا پاور (Power) متصل می گردند. این نور علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت فوق العاده، به خوانایی حروف تابلو چلنیوم در شب نیز کمک می کند.

تابلو چنلیوم

مزایای حروف تابلو چلنیوم

- بیش از هفتاد درصد از تابلوها در صنعت تابلو سازی امروزه از نوع حروف چلنیوم هستند.

- حروف چلنیوم مقاومت و دوام بسیار بالایی در برابر نور آفتاب، باد و باران دارند.

- حروف چنلیوم ضد آب هستند.

- آسیب پذیری آن ها تنها در صورتی است که شی سخت و سنگینی با شدت با آن ها برخورد کند.

نحوه محاسبه قیمت حروف چلنیوم

یکی از مهم ترین موارد مؤثر در محاسبه قیمت حروف تابلو چلنیوم اندازه قلم حروف است. اندازه نرمال قطر قلم در ساخت حروف چلنیوم 12 الی 15 سانتی متر است. در صورتی افزایش اندازه قلم از 15 سانتی متر، قیمت تابلو چلنیوم نیز افزایش خواهد یافت.

نکته ی بعدی در محاسبه قیمت تابلو چلنیوم تک یا دو رنگ بودن آن است. تک رنگ و دو رنگ بودن حاله یا حاشیه ای است که دور حروف قرار می گیرد. در صورتی که در این قسمت تک رنگ کار شود، قیمت تابلو چلنیوم کم تر خواهد بود. اما اگر از رنگ دیگری به صورت هم زمان و به عنوان سایه ی کار استفاده شود، که باعث زیبایی بیش تر می شود، چیزی در حدود 20 درصد به قیمت ساخت حروف چلنیوم اضافه می گردد. پانچ دار بودن در سطح پلکسی و لبه ی چلنیوم نیز در قیمت تابلو چلنیوم مؤثر خواهد بود.

تابلو چلنیوم

اما نحوه ی برآورد متراژ و تعیین قیمت تابلو چلنیوم به چه شکل است؟ برای این کار محیط حروف یا در واقع دور تا دور کار محاسبه می شود. مثلاً اگر قصد ساخت مربع 20 سانتی متری داشته باشیم، دور تا دو این مربع را محاسبه می نماییم که 80 سانتی متر خواهد بود. به طور حدودی و نرمال، اگر یک کلمه در تابلو دارای طول یک متر باشد، محیط آن (دور تا دور) 5 متر خواهد بود. البته قطر قلم بیش تر می تواند منجر به افزایش محیط آن شود. هر کدام از انواع دیگر مانند تابلو نئون فلکسی، تابلو لایت باکس، تابلو لبه سوئدی و تابلو نئون پلاستیک نیز روش محاسبه خاص خود را دارند که بسیار شبیه به همین مورد است.

قیمت تابلو چلنیوم به چه مواردی بستگی دارد؟

قیمت تابلو چلنیوم مانند سایر انواع تابلو تبلیغاتی به موارد متعددی بستگی دارد. هر کدام از این موارد با یک ضریب خاص در فرمول قرار می گیرند تا قیمت تابلو چنلیوم محاسبه شود. از مهم ترین مواردی که در محاسبه هزینه تابلو چلنیوم مؤثر هستند می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. جنس و کیفیت ورق پلکسی گلاس به کار رفته در ساخت نمای تابلو
  2. جنس و کیفیت ورق پی وی سی PVC به کار رفته در زیرسازی تابلو
  3. جنس و کیفیت لامپ های SMD به کار رفته در زیرسازی تابلو
  4. جنس و کیفیت متریال به کار رفته در زمینه (تابلو کامپوزیت، پولکی، ترموود و...)
  5. ابعاد تابلو چنلیوم
  6. ارتفاع نصب تابلو
  7. محیط حروف برجسته که در تعیین قیمت تابلو چلنیوم بسیار مؤثر است
  8. نوع لبه تابلو چلنیوم
  9. استفاده از ورق پلکسی تک رنگ یا دو رنگ
  10. نوع پانچ لبه چنلیوم یا حروف برجسته

گروه تابلو سازی مسیحا افتخار دارد به عنوان بهترین تابلو سازی کهریزک و بهترین تابلو سازی تهران در خدمت شما عزیزان باشد.

برچسب ها : تابلو سازی,تابلوسازی,تابلو چلنیوم

X تبلیغات