جستجوی زیرنویس

شرکت نماسازان پیشرو مجری خدمات در ارتفاع و نما با راپل(کار با طناب)

در عصر حاضر دیگر همانند گذشته انجام کارهای در ارتفاع و نمای ساختمان ها سخت و پیچیده نمی باشد. نصب داربست برای این امور به هیچ عنوان نیاز نبوده و تمامی این خدمات توسط راپل یا همان کار با طناب به سهولت و در اسرع وقت انجام می شود. هزینه کارها توسط راپل بسیار به صرفه تر از داربست است. شرکت نماسازان پیشرو یکی از شرکتهای معتبری است که در این حوزه مشغول کار است. در این مقاله با خدمات این شرکت آشنا خواهید شد.

راپل و خدمات کار با طناب

راپِل (به انگلیسی: Rappelling یا Abseiling) یک فعالیت ورزشی و ماجراجویانه است که در آن فرد با استفاده از یک سیستم کنترل شده ویژه به نام دستگیره راپِل، از ارتفاعات پایین میآید. این فعالیت معمولاً در فضای باز انجام می شود و از ارتفاعات مختلفی نظیر صخره ها، دیوارهای ساختمان ها، تپهها یا سازه هایی مانند برجها و پلها انجام میشود.

در فرآیند راپِل، فرد از بالای یک ارتفاع به پایین می‌ایستد و با کمک ادوات راپِل که به ارتفاعات مختلف تعبیه شده است، به آرامی و با کنترل، از ارتفاع به پایین نزول میکند. این فعالیت نیازمند تجهیزات ایمنی مناسب و مهارت های خاصی در اجرا و کنترل حرکت است. از جمله کاربردهای راپِل در کوهنوردی، ماجراجویی های خارج از خطر، تمرینات نیروهای نظامی و پلیس، انجام خدمات ساختمانی در ارتفاع و همچنین برخی ورزشهای هیجانانگیز مانند زیپ لاین و بانجی جامپینگ است.

خدمات نمای ساختمان با طناب

به طور قطع انجام خدمات ساختمانی توسط راپل یا کار با طناب نسبت به نصب داربست مزایای زیادی دارد. که در زیر به بخشی از آنها اشاره شده است.

 • کمتر شدن هزینه های انجام کار
 • تسریع در انجام امور
 • ایمنی به مراتب بالاتر نسب به داربست
 • آسیب ندیدن قسمتهای مختلف ساختمان در حین کار
 • عدم وجود محدودیت در تردد عابرین و وسایل نقلیه

همانطور که با توجه به مطالب بالا پی بردید استفاده از راپل انقلابی در انجام کارهای در ارتفاع به وجود آورده است. در ادامه با خدماتی که توسط این روش قابل انجام است آشنا می شویم. برای توضیحات بیشتر میتوانید به وبسایت شرکت نماسازان پیشرو به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه نموده و مطلب مورد نظر را مطالعه نمایید.

پیچ و رولپلاک سنگ نما و نصب سنگهای ریزش کرده

ریزش سنگ از نمای ساختمان مخصوصا در 10 سال گذشته به شدت رو به افزایش بوده است. این موضوع دلایل مختلفی دارد. مهمترین چالش این موضوع خطرات جانی و مالی آن است. افتادن سنگ از نما به شدت خطرناک بوده و حتما می بایست برای این موضوع دنبال راه حل بود.

تنهاترین و موثرترین راه حل برای این کار استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان است. با این کار به محکم کردن سنگ نما کمک شایانی می شود. این کار نه تنها بعد از مشاهده ریزش سنگ نما بلکه برای پیشگیری از خطر، امری ضروری است.

در این روش تمام سنگ ها پیچ و رولپلاک می شوند. سپس روی پیچ ها به منظور از بین نرفتن زیبایی نما بتونه همرنگ سنگ می شود. همچنین سنگ های افتاده نما در انتها نصب می شوند. این کار توسط شرکت نماسازان پیشرو شامل 5 سال گارانتی کتبی می باشد. لازم به ذکر است که قبل از کار قرارداد منعقد می شود. تمامی پرسنل این شرکت بیمه هستند. در قرارداد نیز ذکر می شود که هیچ مسئولیتی به عهده کارفرما نمی باشد.

پیچ و رولپلاک نما در تهران

به طور قطع هزینه و قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما آن قدری مقرون به صرفه هست که خیال شما را من باب نمای ساختمان و خطرات ریزش سنگ راحت نماید. قیمت این کار پس از بازدید از نما مشخص می شود. موارد زیر در قیمت کار تاثیر گذارند:

 • تعداد طبقات ساختمان
 • متراژ بر نمای ساختمان
 • جنس سنگ کار شده در نما
 • عرض سنگ های کار شده
 • حجم سنگ های برجسته کار شده در نما
 • تعداد سنگ های افتاده که باید نصب و ترمیم شود

موارد بالا مهمترین پارامترهای دخیل در قیمت دهی می باشند. بازدید از کار توسط شرکت نماسازان پیشرو رایگان است. برای ارتباط با این شرکت می توانید با شماره 09128316620 تماس بگیرید.

شستشوی نمای ساختمان یا نماشویی

شستشوی نما یعنی پاکسازی و جرم‌ زدایی آلودگی ها از نمای ساختمان به جهت نگهداری و محافظت از نما. همانطور که می دانید پس از گذشت زمان نمای ساختمان ها بر اثر گرد و غبار و بارش باران های اسیدی آلوده و کثیف می‌شوند. از همین رو برای پاکسازی و جرم زدایی نیازمند شستشوی نمای ساختمان با روش های مختلفی که وجود دارد، می باشد.

اگر نمای ساختمان شما مدتی است که آلوده شده و کثیف دیده می شود حتماً فرآیند اجرای شستشوی نمای ساختمان را انجام دهید. زیرا با گذشت زمان و نفوذ آلودگی ها به خورد سنگ فرآیند پاکسازی و جرم زدایی از نما بسیار سخت و پر هزینه خواهد شد. حتی در شرایط خاص ممکن است آلودگی هایی که به خورد سنگ نفوذ کرده‌اند از بین نرود و به صورت دائمی بر روی سطوح نمای ساختمان شما بماند.

نتیجتا بهترین کاری که برای محافظت از نمای ساختمان می شود انجام داد نماشویی و شستن نما می باشد. با سریعتر اقدام کردن جهت این کار هم نمای ساختمان خود را از بستن رسوب نجات خواهید داد و هم هزینه پایین تری را پرداخت خواهید کرد.

نماشویی و شستشو نما بدون داربست مبلغ چشمگیری از هزینه های شما را کاهش خواهد داد مخصوصا که اگر به صورت دوره ای این کار انجام شود. برای مطالعه بیشتر می توانید وارد لینک زیر شوید.

https://petzlrappel.com/washing-facade-with-a-rope

رنگ آمیزی نمای ساختمان با راپل

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از جنبه‌های مهم و تأثیرگذار در طراحی و زیبایی ساختمان‌ها است. این موضوع به عنوان یک عنصر تزیینی نه تنها به زیبایی و جلب توجه نمای ساختمان کمک می‌کند، بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز اهمیت دارد. در ادامه به برخی از اهمیت ها و ضرورت های رنگ آمیزی نمای ساختمان اشاره می‌شود:

زیبایی و جلب توجه: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک عنصر تزیینی می‌تواند زیبایی و جلب توجه را افزایش دهد. انتخاب رنگ‌های مناسب و هماهنگ با محیط می‌تواند جذابیت و استثنایی بودن ساختمان را تا حد زیادی افزایش دهد.

تأثیر روحی و احساسات: رنگ‌ها توانمندی دارند که بر روحیه و احساسات افراد تأثیر بگذارند. برخی رنگ‌ها ممکن است آرامش بخش باشند، در حالی که رنگ‌های دیگر ممکن است انرژی بخش یا هیجان انگیز باشند. انتخاب رنگ‌های مناسب می‌تواند احساسات و حالات روحی مردم را تغییر دهد.

تفکیک و شناخت: از طریق استفاده از رنگ‌ها می‌توان قسمت‌های مختلف ساختمان را تفکیک کرده و به وضوح نمایان کرد. این تفکیک به بهبود سازماندهی و شناخت فضاها کمک می‌کند.

حفاظت از ساختمان: رنگ آمیزی نمای ساختمان به عنوان یک لایه محافظ می‌تواند از ساختمان در برابر عوامل آب و هوایی، اشعه UV، خوردگی و سایر خسارات حفاظت کند. این امر می‌تواند عمر مفید ساختمان را افزایش دهد و هزینه‌های نگهداری را کاهش بدهد.

تأثیر بر فضای محیطی: رنگ آمیزی می‌تواند تأثیرات زیادی بر فضای محیطی ایجاد کند. انتخاب رنگ‌های مناسب با توجه به محیط اطراف می‌تواند به تعامل مثبت با فضاهای اطراف کمک کند.

بیان هویت و نشانه‌گذاری: رنگ آمیزی می‌تواند هویت و نشانه‌گذاری برای ساختمان فراهم کند. برخی سازمان‌ها یا ادارات از رنگ‌ها به عنوان بخشی از هویت خود استفاده می‌کنند تا آن را بهتر و شناخته تر کنند.

در کل، رنگ آمیزی نمای ساختمان نه تنها از لحاظ زیبایی مهم است بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز ارزشمند می‌باشد. توجه به تعادل بین جلب توجه و عملکرد پایدار می‌تواند به بهترین نحو از رنگ‌ها بهره گرفته شود.

رنگ آمیزی نمای ساختمان

جهت مطالعه بیشتر در خصوص رنگ آمیزی نمای ساختمان بدون داربست می توانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

https://petzlrappel.com/painting-the-cement-facade-of-the-building

محصور کردن و پوشاندن پاسیو و نورگیر ساختمان توسط توری

یکی از مشکلاتی که امروزه اکثر ساکنین آپارتمان ها در کلان شهرها با آن مواجه هستند رفت و آمد پرندگان از جمله کبوترها داخل نورگیر و پاسیو ساختمان است. این مورد به دلیل آلودگی های صوتی و ریختن فضولات آنها حائز اهمیت است.

امروزه برای رهایی از مشکلی که ذکر شد راه های زیادی وجود دارد. برخی موارد مالکان یک ساختمان اقدام به شاسی کشی نموده و سپس از ورق های پلی کربنات یا ورق های فلزی برای پوشش استفاده می کنند. برای این کار نیاز به نصب داربست بوده و انجام کار بسیار هزینه بر خواهد بود.

اقدام دیگری که مشاهده شده این است که از تورهای نخی استفاده شده و آن را روی نورگیر پهن می کنند. این کار دو عیب بزرگ دارد. توری ها چون از طرفین محکم کاری نمی شوند عملا بی فایده خواهد بود. عیب دیگر نیز پوسیدن این توری ها به مرور زمان به دلیل تابش آفتاب و بارش باران است.

یکی دیگر از کارهایی که در این راستا صورت می گیرد استفاده از سی دی هایی است که در گذشته روی آنها فیلم و موزیک ضبط می شد. معمولا این ایده به این خاطر است که این سی دی ها نور را منعکس کرده و باعث فراری دادن پرندگان می شود. ممکن است این کار تا حدی بازدارندگی داشته باشد اما به هیچ وجه روش مناسب و کاملی نخواهد بود. ضمن اینکه جلوه خوبی برای ساختمان نخواهد داشت.

به طور قطع بهترین روش ممکن، استفاده از توری های فلزی برای پوشاندن نورگیرها و پاسیو ها می باشد. این کار محاسن و مزایایی دارد که همه جوره گواه بر صدق این روش است. در زیر به برتری ها و مزیت های این روش اشاره شده است:

 • عدم مزاحمت برای ورود نور به ساختمان
 • هزینه بسیار پایین و منطقی نسبت به دیگر روشها
 • عمری بودن و از بین نرفتن و پوسیدن مثل سایر روشهای دیگر
 • سهولت در اجرای کار
 • اضافه نشدن بار اضافی به ساختمان همانند روش شاسی کشی

با توجه به موارد مذکور استفاده از توری همه جوره به صلاح خواهد بود. البته حتما باید توجه داشت که کار با مصالح مرغوب انجام شده و مجریان کار تخصص و تجربه کافی در این زمینه را داشته باشند.

بستن و پر کردن درز انقطاع نمای بین دو ساختمان

در اجرای عملیات ساختمانی نکات فنی زیادی باید رعایت شوند که این نکات در قالب مجموعه دستورالعمل‌هایی شکل قانونی به خود گرفته اند و پیمانکاران پروژه‌ها ملزم به اجرای آن‌ها هستند. رعایت این نکات فنی به منظور افزایش ضریب ایمنی ساختمان‌ها و بهبود استفاده از آن‌ها صورت می‌گیرد. یکی از نکات فنی مهم در این راستا رعایت فاصله‌هایی است که در اصطلاح از آن‌ها با عنوان «درز» یاد می‌شود. این فاصله‌ها با اهداف متفاوت و در بخش‌های مختلف ساختمان طراحی و ایجاد می‌شود که هرکدام کارکردهای خاص خود را دارند. یکی از انواع درزهای ساختمان درز انقطاع است که وجود آن، برای پیشگیری از حوادث احتمالی مانند زلزله بسیار ضروری است

به فاصله بین دو ساختمان یا دو بخش از یک سازه که به منظور جلوگیری از آسیب های ناشی از زلزله، انقباض و انبساط ساختمان و سایر عوامل محیطی ایجاد می شود درز انقطاع می گویند. تمامی ساختمان‌ ها تا حدودی از لحاظ حرکتی محدود شده‌ اند. این محدودیت‌ ها با لرزش‌ های ایجاد شده توسط عواملی همچون زلزله، باعث اعمال تنش در سازه‌ ها می‌ شوند. به همین علت در جهت جلوگیری از آسیب وارد شدن به ساختمان‌ های مجاور در اثر لرزش‌ های ایجاد شده، یک درز مشخص در نظر گرفته می‌ شود که همان درز انقطاع است.

این کار هنگامی که زمین مورد نظر با پلاک مجاور از لحاظ ساختمانی، همسایه محسوب می‌ شود انجام می‌ پذیرد. درزها شامل انواع مخلفی نظیر انقباضی، انبساطی و… هستند. اگر شما نیز قصد ساخت سازه‌ ای را دارید لازم است در مورد محاسبه درز انقطاع اطلاعاتی را کسب کنید.

پوشاندن درز انقطاع نمای بین دو ساختمان از سه جهت مهم است. مورد اول حفظ زیبایی نما است. مورد دوم گرفتن جواز پایان کار ساختمان و مورد سوم جلوگیری از ورود پرندگان و جانوران است. درز انقطاع را با سه روش می توان پوشاند. استفاده از ورق های فلزی، استفاده از یونولیت و استفاده از توری رایج ترین روش ها می باشد.برای مطالع بیشتر در این خصوص مقاله بستن درز انقطاع ساختمان را مطالعه بفرمایید.

نورپردازی نمای ساختمان و عوض کردن لامپ های معیوب

امروزه اکثر ساختمان ها به منظور زیباتر شدن نما از نورپردازی برای نما استفاده می کنند. چنانچه لامپ ها و پروژکتورهای نمای شما دچار نقص یا سوختگی شده اند می توانید از خدمات نورپردازی نما در این زمینه بهره ببرید. در حالت دیگر اگر نمای شما از نورپردازی بی بهره است باز هم شرکت نماسازان پیشرو می تواند به شما در این مورد کمک کرده و نمای شما را نورپردازی نماید.

نور پردازی نما با طناب بدون داربست معمولا توسط هالوژن ها، پروژکتورها، نور مخفی ها(لامپ های شیلنگی) و … انجام می شود. هر کدام ازین موارد دچار مشکل سوختگی و یا مشکل سیم کشی شوند به راحتی و با یک هزینه معقول می توانید با کمک این شرکت و توسط متخصصان این امر این مورد را رفع نقص نمایید.

اجرای جوش کاری در ارتفاع و نمای ساختمان

یکی دگر از خدمات گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو اجرای جوشکاری در ارتفاع علی الخصوص روی نمای ساختمان می باشد. جوشکاری در ساختمان ها به منظورهای مختلف امری اجتناب ناپذیر در صنعت ساختمان می باشد.

جوش کاری در نمای ساختمان

اگر قصد جوشکاری به منظور نصب حفاظ برای پنجره ها دارید، اگر قصد جوشکاری ورق ها و فلاشینگ ها برای نقاط مختلف نما دارید و در کل اگر قصد هرگونه جوشکاری به دلایل مختلف دارید تنها با یک تماس می توانید این موضوع را در اسرع وقت به انجام برسانید. برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله مربوطه را در اینجا مطالعه بفرمایید.

سیمان کاری در نقاط غیر قابل دسترس

استفاده از طناب یا راپل برای سیمان کاری مخصوصا قسمتهای کناری ساختمان دلایلی دارد که ما را تشویق به استفاده از این روش می نماید.

 • مهمترین دلیل برای استفاده از طناب برای سیمانکاری نمای جانبی ساختمان این است که همسایگان بقلی ساختمان اجازه زدن داربست را نمی دهند. از نظر آنها داربست باعث آسیب به کفپوش پشت بام آنها مخصوصا ایزوگام می شود.
 • دلیل بعدی سرعت کار مناسب سیمانکاری توسط کار با طناب می باشد. کار با طناب نیاز به داربست ندارد و زمان صرف باز و بست داربست نخواهد شد.
 • دلیل دیگر بحث هزینه کار می باشد. مسلما نه مقوله سیمانکاری بلکه همه امور در ارتفاع اگر توسط طناب انجام شود، از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تر از استفاده از داربست و کلایمر و بالابر خواهد بود.

سیمان کاری نماهای بقل ساختمان، اجرای سیمان تگری(لایه نازک سیمان که با دستگاه پاشیده می شود)، سیمان کاری های جزئی برای نما و … بخشی از خدمات نماسازان پیشرو در حیطه سیمان کاری است. سیمان کاری نما توسط نماسازان پیشرو با اجرای کار روی داربست کوچکترین تفاوتی از نظر کیفیت اجرا نخواهد داشت.

اجرای ایزوگام در نما و نقاط مرتفع

یکی دیگر از خدمات گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو اجرای ایزوگام در ارتفاع یا بهتر است بگوییم ایزوگام برای قسمتهایی است که به راحتی دسترسی ندارند. ایزوگام کردن دیوارهای بقلی ساختمان، ایزوگام کردن کنج سینه کفتری های نما، ایزوگام کردن کانال کولرهایی که در ارتفاع هستند و موارد این چنینی بخشی از کارهای قابل ارائه توسط راپل یا همان کار با طناب هستند.

اجرای ایزوگام در ارتفاع کاری بسیار حساس است و اگر فرد انجام دهنده این کار تخصص کافی نداشته باشد هم کار خوب انجام نخواهد شد و هم ممکن است صدماتی برای خود فرد انجام دهنده در پی داشته باشد. پس در انتخاب مجری کار دقت فراوانی داشته باشید.

نصب انواع تابلو و بنر روی نمای ساختمان

اگر برای معرفی کار خود و نماد شرکت و برند خود قصد نصب تابلو، بنر، چلنیوم و دیگر موارد این چنینی دارید و نیاز به نصب آن در بدنه نما را احساس می کنید، می توانید با هزینه حداقلی از خدمات راپل استفاده نمایید. پس از تهیه این موارد با نماسازان پیشرو تماس گرفته تا نسبت به ارسال مجری کار برای شما اقدام نمایند.

همچنین اگر تابلویی در ارتفاع دارید که به هر دلیلی دچار نقص و عیب شده است می توانید از خدمات این شرکت بهره مند گردید. معمولا تابلو ها به مرور زمان از نظر برقی و یا کنده شدن حروف معیوب می شوند. پس نصب تابلو و بنر از دیگر موارد کار روی نمای ساختمان است که گروه پیشرو راپل در این خصوص یاری رسان شما می باشد.

نصب دودکش و انواع لوله روی نمای ساختمان

یکی دیگر از موارد کار روی نمای ساختمان نصب لوله های هواکش و سانتریفیوژ است. این امر بیشتر برای رستوران ها و فست فودها معمول است. البته موارد استفاده دیگری نیز وجود دارد.

روال انجام کار بدین ترتیب است که لوله ها ابتدا توسط پرچ یا پیچ خودکار به هم متصل می شوند. پس از سرهم کردن و بردن لوله ها به بالا آنها را توسط بست از طریق پیچ و رولپلاک کردن به بدنه نما، مهار می کنند. برای انجام چنین کاری کافی است لوله ها و بست های مربوطه را تهیه کرده و سپس با این شرکت تماس گرفته تا پرسنل خود را به محل کار شما بفرستند.

نصب لوله در ارتفاع و نما

نصب و تعمیر لوله های آب، گاز، کولر گازی، بخاری و ... با استفاده از راپل روی نمای ساختمان ها و ارتفاعات مقدور می باشد. توضیحات بیشتر را با ورود به لینک زیر مطالعه بفرمایید.

https://petzlrappel.com/installation-of-ventilation-pipe-and-centrifuge-in-the-facade

کندن نمای ساختمان و نصب دریچه های هوا و هود

همانطور که می دانید امروزه استفاده از پکیج و هود امری کاملا اجتناب ناپذیر است. هودها و پکیج ها باید راهی برای تخلیه داشته باشند. معمولا در بدو ساختن ساختمان تمهیدات لازم برای خروجی آنها اندیشیده می شود. چنانچه این امر به هر دلیلی فراموش شود و یا نیاز به اضافه کردن دریچه خروجی هوا باشد، می توانید از خدمات نصب دریچه هوا و هود قابل ارائه توسط شرکت نماسازان پیشرو کمک بگیرید.

شما فقط کافی است محل مورد نظر را مشخص نمایید. راپل کاران از طریق کار با طناب از بیرون محل مورد نظر را سوراخ کرده و پس از درآوردن محل مربوطه با سایز مشخص، روی آن دریچه مخصوص را نصب می کنند تا زیبایی نما از بین نرود. نصب دریچه هود و هوا توسط نماسازان پیشرو با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب انجام خواهد شد.

اجرای رزین و جلا برای چوب، سنگ و آجر نمای ساختمان

امروزه استفاده از آجر و چوب و همچنین سنگ های آنتیک و تزئینی در اکثر نماها امری رایج است. همان قدر که استفاده از این سه به جذابیت نما کمک می کند همان قدر هم احتیاج به نگهداری و ترمیم خواهد داشت.

در هنگام استفاده از آجر نما اگر اصول اولیه به خوبی رعایت نشود احتمال اینکه آجر شوره بزند زیاد است. اگر این اتفاق بیفتد به شوره زدایی و اجرای رزین نیاز است. رزین علاوه بر اینکه رخ آجر را زیباتر می کند تا حدی نقش عایق را هم بازی می کند.

در مورد چوب اما بحث کمی متفاوت است. چوب تا چند سال پس از اجرا همان زیبایی اولیه را به شما می دهد. اما پس از گذشت چند سال حتما باید به آن رسیدگی کرد تا از بین نرود. چوب های کار شده در نما پس از چند وقت نیاز به سمباده کاری و متعاقبا نیاز به جلا یا رنگ چوب دارند.

سنگ های آنتیک پس از اجرای رزین، نمای به مراتب زیبا تری را به شما خواهد داد. اجرای رزین علاوه بر زیبایی باعث نفوذ به درزها شده که می تواند تا حدی سنگها را محکم تر از قبل در کنار هم نگه دارد.

تمامی این امور برای شما به نحو احسن توسط پرسنل مجرب شرکت نماسازان پیشرو انجام خواهد شد. کافی است با یک تماس از مشاوره کارشناسان برای انجام بهترین راه حل بهره بگیرید. همچنین برای مطالعه بیشتر می توانید کلیک نموده و مقاله مربوطه را بررسی نمایید.

اجرای بندکشی و گرفتن درزهای نمای ساختمان

بندکشی و درزگیری نمای ساختمان یکی از مراحل مهم در ساخت و ساز است و اهمیت زیادی در زیبایی، عملکرد، و ایمنی ساختمان دارد. در زیر تعدادی از اهمیت‌های بندکشی نمای ساختمان را بررسی می‌کنیم:

بندکشی و درزگیری نمای ساختمان

 • زیبایی و طراحی: بندکشی نمای ساختمان به طراحی و زیبایی خارجی ساختمان کمک می‌کند. این فرآیند از جزئیات و جلوه‌های مختلفی برخوردار است که می‌تواند شکل نهایی ساختمان را بهبود بخشد و آن را به یک آثار هنری زیبا تبدیل کند.
 • عایق‌سازی و ایمنی: بندکشی و درز گیری نما به عنوان یک لایه حفاظتی می‌تواند از ساختمان در برابر عوامل جوی، از جمله باران، برف، و باد محافظت کند. این عملیات می‌تواند در بهبود عایق‌سازی ساختمان نقش داشته باشد و از ورود نمرات به داخل ساختمان جلوگیری کند.
 • طول عمر ساختمان: بندکشی و درزگیری نمای ساختمان می‌تواند به طول عمر ساختمان کمک کند. با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی نما، می‌توان از فرسایش و خرابی نمای ساختمان به دلیل عوامل جوی جلوگیری کرد.
 • مقاومت در برابر نمرات و میکروب‌ها: بندکشی نمای ساختمان می‌تواند از نمرات، گرد و غبار، و حتی میکروب‌ها محافظت کند. این امر به بهبود کیفیت هوای داخلی ساختمان و حفظ سلامتی ساکنین کمک می‌کند.
 • بازده انرژی: اجرای درست بندکشی و درزگیری نما می‌تواند باعث بهبود بازده انرژی ساختمان شود. این فرآیند می‌تواند از افتراق حرارتی جلوگیری کرده و از انتقال گرما به داخل یا بیرون ساختمان کمک کند.
 • حفظ ارزش سرمایه‌گذاری: بندکشی نما می‌تواند به حفظ ارزش سرمایه‌گذاری در ساختمان کمک کند. یک نما با کیفیت و زیبا می‌تواند ارتقاء ارزش و جذابیت ساختمان را تضمین کند.
 • تأثیر بر تصویر برند: درزگیری نما نقش مهمی در تصویر برند یک سازمان یا افراد دارد. یک نما زیبا و مرتبط با محیط می‌تواند تأثیر مثبتی بر تصویر برند ایجاد کند.

بنابراین، بندکشی نمای ساختمان نه تنها به جلوه زیبایی کمک می‌کند بلکه از لحاظ عملکردی و ایمنی نیز اهمیت دارد. برای مطالعه بیشتر می توانید از مقاله مربوطه به آدرس زیر بازدید نمایید.

https://petzlrappel.com/strapping-and-sealing-the-facade-of-the-building

آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان

آب‌بندی و عایق‌کاری نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این عوامل می‌توانند به صورت مستقیم در حفظ ساختمان و راحتی ساکنین تأثیرگذار باشند. در زیر تعدادی از اهمیت‌های آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان آورده شده است:

جلوگیری از نفوذ آب آب‌بندی نما جلوگیری از نفوذ آب به داخل ساختمان را تضمین می‌کند. نفوذ آب می‌تواند باعث خرابی ساختمان، ساختارهای داخلی، و ایجاد مشکلاتی نظیر رطوبت و کیفیت بد هوای داخل ساختمان شود.
حفاظت از ساختارهای داخلی نفوذ آب به داخل ساختمان می‌تواند به ساختارهای داخلی آسیب بزند و باعث خرابی دیوارها، سقف‌ها، و کف‌ها شود. عایق‌کاری نما به عنوان یک لایه حفاظتی مهم در این زمینه عمل می‌کند.
جلوگیری از رطوبت و کپک آب‌بندی و عایق‌کاری نما می‌تواند از ورود رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری کرده و در نتیجه، از رشد کپک و قارچها در داخل ساختمان جلوگیری نماید.
حفاظت از ساختمان در برابر اثرات جوی عوامل جوی مانند باران، برف، و باد می‌توانند به ساختمان آسیب بزنند. آب‌بندی و عایق‌کاری نما می‌توانند این اثرات جوی را کاهش دهند و از حفاظت ساختمان در برابر عوامل جوی مختلف مراقبت کنند.
افزایش بازده انرژی عایق‌کاری نما می‌تواند در بهبود بازده انرژی ساختمان نقش داشته باشد. از آنجایی که عایق‌کاری می‌تواند از انتقال حرارت و سرما به داخل ساختمان جلوگیری کند، مصرف انرژی برای گرمایش و سرمایش کاهش می‌یابد.
افزایش عمر مفید ساختمان با جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت، آب‌بندی و عایق‌کاری نما می‌توانند به عنوان یک عامل کلیدی در افزایش عمر مفید ساختمان عمل کنند.
حفظ ارزش سرمایه‌گذاری اجرای مناسب آب‌بندی و عایق‌کاری نما به حفظ ارزش سرمایه‌گذاری در ساختمان کمک می‌کند. ساختمانی که به خوبی محافظت شده باشد، ارزش بیشتری دارد.
جلوگیری از ایجاد مشکلات سلامتی حضور رطوبت و کپک در داخل ساختمان می‌تواند مشکلات سلامتی را ایجاد کند. با جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت، آب‌بندی و عایق‌کاری نما به حفظ سلامتی ساکنین کمک می‌کنند.

بنابراین، آب بندی نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند به حفظ ساختمان و ارتقاء راحتی و کیفیت زندگی ساکنین کمک کند. اجرای این امور با استفاده از طناب و بدون نیاز به داربست باعث استقبال عموم شده تا بتوانند از شر ورود نم و رطوبت به داخل ساختمان جلوگیری نمایند.

نانو کردن نمای ساختمان ها

استفاده از تکنولوژی نانو در نمای ساختمان، به عنوان یکی از روش‌های پیشرفته ساختمانی، اهمیت بسیاری دارد. تکنولوژی نانو به کاربرد مواد در سطح نانومتری یا یک میلیونمتر (1/1000000) از یک میلی‌متر اشاره دارد که این ابعاد بسیار کوچک تر از ابعاد مواد معمولی است. از نانو برای آب بندی و عایق کاری نمای ساختمان استفاده می شود. در زیر به برخی از مزایای استفاده از نانو در نمای ساختمان اشاره می‌کنیم:

عایق‌های حرارتی و صوتی بهتر: استفاده از مواد نانو در ساختمان‌ها می‌تواند بهبود قابل توجهی در عایق‌های حرارتی و صوتی ایجاد کند. این مواد به دلیل ابعاد کوچک خود و ویژگی‌های خاص، از جمله هدایت حرارت و صدا، می‌توانند عملکرد این عایق‌ها را بهبود بخشند.

مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت: برخی از مواد نانو از خصوصیات آب‌گریزی و رطوبت‌گریزی بالایی برخوردارند که می‌توانند به مقاومت ساختمان در برابر نفوذ آب و رطوبت کمک کنند و از آسیب‌های ناشی از رطوبت محافظت کنند.

مقاومت در برابر آلودگی: برخی از مواد نانو دارای ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند در مقابل آلودگی هوا، مانند ذرات معلق، مقاومت نشان دهند و کمک به حفظ تمیزی و سلامت ساختمان کنند.

مقاومت بالا در برابر خوردگی: برخی از مواد نانو دارای خصوصیاتی هستند که می‌توانند مقاومت ساختمان در برابر خوردگی و فرسایش را افزایش دهند و عمر مفید ساختمان را افزایش دهند.

ویژگی‌های زیبایی و ظاهری: استفاده از مواد نانو می‌تواند به ظاهر و زیبایی نمای ساختمان کمک کند، زیرا این مواد می‌توانند خصوصیات شفافیت، بازتاب نور، و رنگ‌پذیری مناسبی داشته باشند که به زیبایی نمای ساختمان افزوده شود.

به طور کلی، استفاده از تکنولوژی نانو در نمای ساختمان می‌تواند بهبودهای قابل توجهی در عملکرد، مقاومت، و زیبایی ساختمان ایجاد کند. امروزه اجرای نانو نمای ساختمان برای انواع نماهای سنگی، آجری، سیمانی، شیشه های، کامپوزیت، چوبی و ... بسیار شایع شده است. دلیل این امر نیز محاسن بیشمار این کار است.

بیوگرافی شرکت نماسازان پیشرو

گروه کار در ارتفاع نماسازان پیشرو در سال 1388 در تهران شروع به فعالیت نمود و جزء 5 شرکت اولی می باشد که پس از ورود rope access (کار با طناب) در ایران وارد این عرصه شده است.

در طی این سالها این گروه حدود 9000 پروژه به اتمام رسیده را در کارنامه خود می بیند. فعالیت های این شرکت نه تنها در تهران بلکه در حومه تهران و همچنین در سراسر ایران می باشد. کار با بزرگان ساخت و ساز، ارگان های دولتی، هتل ها، مجتمع های مسکونی و …. در این سال ها جزء رزومه این شرکت بوده است. حوزه فعالیت های نماسازان پیشرو انجام تمامی کارهای در ارتفاع من جمله پیچ رولپلاک سنگ نما، شستشوی نما، رنگ آمیزی نما و فریم های پنجره ها، اجرای جلا رزین و نانو، پوشش درز انقطاع، نصب تابلو و بنر، جوشکاری، لوله کشی، اجرای ایزوگام و…. می باشد. همچنین در صورت نیاز مشتری و انجام کارهای فوق توسط داربست نیز میسر می باشد که البته با هزینه بیشتری انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که پرسنل این گروه افرادی مجرب، دوره دیده و با سابقه کاری بالا می باشند. اهمیت این مساله در این است که به دلیل در دید و در دسترس نبودن کارهای انجام شده، فقط و فقط نیروهای مجرب و با وجدان هستند که خیال مشتری را از بابت درست انجام شدن کار راحت می کنند.

همچنین تمام پرسنل نماسازان پیشرو دارای بیمه مسئولیت (حوادث) می باشند و در شروع کار طی قرارداد منعقد شده تمامی مسئولیت ها از کارفرما سلب می شود و به عهده شرکت خواهد بود.

برچسب ها : شرکت ساختمانی,کار در ارتفاع,راپل,نمای ساختمان,تاسیسات ساختمان,کار با طناب,نماسازان پیشرو