جستجوی زیرنویس

بهترین راه های دوست یابی

پیدا کردن دوست مناسب و بهبود روابط کاری و فردی، یکی از دغدغه های بسیاری از افراد است. بررسی ها نشان داده که تنهایی و نداشتن دوست خوب می تواند به اندازه حمله قلبی احتمال مرگ افراد را بالا ببرد. اما چطور می توانیم در دوست یابی موفق عمل کنیم؟ در این مقاله راهکارهایی را به منظور بهبود روابط و پیدا کردن دوستان جدید، به شما ارائه خواهیم داد؛ پس همراه ما باشید:

بهترین راه دوست یابی

چگونه برای خود دوست جدید پیدا کنم؟

هر کسی برای یافتن دوستان خوب، تکنیک های خود را به کار می برد و شاید نتوانیم برای همه یک راهکار نشان دهیم؛ اما نکاتی که در پایین خدمت شما عرض کرده ایم، کار شما را آسان تر خواهد کرد:

با دیگران ارتباط برقرار کنید

اولین مرحله برای خروج از انزوا، تعامل با افراد است. تا جاییکه می توانید در جمع های گروهی شرکت کنید و اگر نمی دانستید که چه بگویید، تنها به حرف آنها گوش دهید. در این حالت ممکن است، ایده های جدیدی برای صحبت کردن با آنها به ذهن تان خطور کند.

درمورد مسائل پیش پا افتاده صحبت کنید.

هنگامیکه با شخصی تنها می شوید و یا مسیر حرکت شما یکی است، با گفتن جملاتی مانند امروز چقدر هوا خوب است و یا شما هم در همین نزدیکی ها زندگی می کنید، سر صحبت را با هم باز کنید. اگر احساس کردید که ممکن است بتوانید با یکدیگر دوستان خوبی باشید، دفعات بعد نیز با آنها همراه شوید. در اینصورت ممکن است علائق مشترکی مانند پیاده روی و یا کوهنوردی را در یکدیگر پیدا کنید و این فعالیت ها را با هم انجام دهید.

با همسایه ها آشنا شوید

گاهی اوقات بهترین دوستان ما به اندازه یک دیوار با ما فاصله دارند؛ اگر تا به حال با همسایه ها آشنایی نداشتید، بهتر است این کار را بکنید؛ زیرا در زندگی آپارتمان نشینی گاهی مشکلات مشترکی بین اعضای یک ساختمان اتفاق می افتد که هم نشینی با آنها در جهت رفع این مشکلات کمک کننده خواهد بود. برای ایجاد ارتباط با همسایگان خود، می توانید هنگامی که آنها مشغول به کاری مانند تمیز کردن حیاط و یا گلکاری هستند به کمک آنها بروید و یا با بردن شربت و شیرینی مقدمات صحبت را با آنها باز کنید.

دور همی بگیرید

یکی دیگر از راه حل هایی که برای پیدا کردن دوست مناسب پیش روی شماس، دعوت همکاران و همسایه ها به یک دور همی ساده است. اصلاً لازم نیست که ولخرجی بکنید، چای میوه و اندکی شیرینی کفایت می کند.

در باشگاه ورزشی ثبت نام کنید

یکی دیگر از گزینه های پیشنهادی برای یافتن دوست، ثبت نام در باشگاه های ورزشی است. شما در این مکان ها فرصت این را دارید که در حین فعالیت ورزشی و گذراندن زمان با افراد تازه تعامل برقرار کنید.

به کافی شاپ و یا کتابخانه بروید

شاید این کار برای دوست یابی کمی عجیب به نظر بیاید؛ اما گاهی در مکان هایی نظیر کتابخانه و یا کافی شاپ افرادی را پیدا می کنید که با شما علاقه مشترک دارند.

در فعالیت های داوطلبانه شرکت کنید

شرکت در کارهای گروهی و داوطلبانه جذابیت های زیادی را بدنبال دارد. این کارها چون از سر همدلی انجام می شود، زمینه بسیار مناسبی را برای پیدا کردن دوستان خوب فراهم میاورد.

برای اینکه زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنید، سراغ کارهایی بروید که با روحیات شما همخوانی دارد. از جمله این فعالیت ها آموزش به کودکان، کمک به سالمندان، پیاده روی گروهی و شعرخوانی است.

در تجمعات فرهنگی شرکت کنید.

دوست یابی در اجتماعات فرهنگی کار چندان مشکلی نیست. بسیاری از شهرها و یا طرفداران هنرمندان بخصوصی، در شبکه های اجتماعی صفحات مخصوص به خود را دارند که در آنها فراخوان هایی برای انجام فعالیت های فرهنگی یا ترتیب دادن مراسم های خاصی برای یک شخص ویژه اعلام می شود. شرکت در اینگونه مراسم، شما را با افرادی آشنا می کند که احتمالاً با آنها علاقه های مشترک زیادی خواهید داشت.

سراغ غذاهای مشترک بروید.

اگر دوست دارید با شخص بخصوصی رابطه دوستانه ای داشته باشید، می توانید غذای مورد علاقه او را درست کنید و کنار یکدیگر بخورید؛ اینگونه به تدریج سر صحبت را با آن شخص باز خواهید کرد.

با افرادی شبیه به خودتان طرح دوستی بریزید

 این مورد برای درونگراها کاربردی تر است؛ زیرا آنها در دوست یابی به نسبت افراد برونگرا مشکلات بیشتری دارند. اگر در جمعی هستید که برقراری ارتباط موثر با آنها کمی برای تان مشکل بود، به سراغ افراد درونگرا مثل خودتان بروید. درونگراها همیشه حرف های زیادی برای گفتن با یکدیگر دارند.

در سمینارها و همایش ها شرکت کنید.

یافتن دوست مناسب در مراسم های این چنینی بسیار جذاب است.  اگر در سمینارها و همایش ها شرکت کردید، کنار شخصی که تنها نشسته بنشینید؛ احتمالاً او هم مثل شما بدنبال دوست جدید می گردد.

شیوه های بهبود روابط با دیگران

در بالا راهکارهایی را خدمت شما ارائه کردیم که در پیدا کردن دوستان جدید موثر هستند؛ اما در اینجا بهتر است به بررسی راهکارهایی جهت بهبود رابطه با دیگران بپردازیم که بخصوص در روابط کاری بسیار مورد مهمی تلقی می شود.

از موبایل استفاده نکنید.

یکی از اساسی ترین کارهایی که برای بهبود روابط خود باید انجام بدهید، کنار گذاشتن تلفن همراه خود در زمان هایی است که کنار همکاران و دوستان خود نشسته اید. اگر به طور مداوم از موبایل خود استفاده کنید، حوصله دیگران را سر می برید و آنها نیز شما را ترک خواهند کرد.

برای دوستان و اطرافیان تان زمان بگذارید.

یکی از مشکلاتی که همیشه سر راه روابط افراد با یکدیگر قرار دارد، کار کردن مداوم است. هنگامی که شما برای دوستان تان زمان نمی گذارید به معنای آن است که آنها الویت زندگی شما نیستند. گاهی نیز حضور فیزیکی دارید اما ذهن تان درگیر جای دیگری است. به شما توصیه می کنیم که نهایت لذت را از بودن کنار عزیزان تان ببرید؛ در غیر اینصورت تنهایی نصیب تان خواهد شد.

لبخند بزنید و شوخ طبع باشید.

 هنگامی که دوستان خود را ملاقات می کنید، لبخند زدن را فراموش نکنید؛ لبخند هنگام ملاقات با افراد، حس خوبی را منتقل می کند. عبوس بودن را نیز کنار بگذارید؛ شوخی کردن البته نه بیش از حد، زمان های خوش آیندی را برای شما و دوستان تان خلق می کند.

طرف مقابل تان را درک کنید

اگر احساس می کنید رابطه شما با طرف مقابل تان سرد شده است؛ حتماً زمانی را برای شنیدن خواسته ها و انتظارات آنها در نظر بگیرید و سعی کنید، سوء تفاهمات پیش آمده را از بین ببرید. شنیدن حرف های طرف مقابل تان، یکی از بهترین کارهایی است که به بهبود رابطه شما منجر می شود.

کتاب آیین دوست یابی

معرفی بهترین کتاب برای دوست یابی و بهبود رابطه

در حوزه روانشناسی فردی و خود باوری کتابی به نام آیین دوست یابی با نویسندگی دیل کارنگی در بازار کتاب در دسترس است؛ این کتاب مملوء از راهکارهایی می باشد که نه تنها در بهبود روابط فردی و کاری خود می توانید به کار بگیرید، بلکه به شما آموزش می دهد که چطور برای خود دوستان مناسب پیدا کنید.

این کتاب به این نکته اشاره می کند که یکی از اساسی ترین دلایل عدم پیشرفت کاری، عدم توانایی در برقرار کردن ارتباط مناسب با دیگران است. شما با اجرا کردن دستورالعمل های ذکر شده در این اثر، تغییری قابل مشاهده ای را در روابط خود ایجاد کرده و از انزوا خارج خواهید شد.

هم اکنون این کتاب با ترجمه مترجمان بسیاری در دسترس است اما یکی از بهترین ترجمه ها از این کتاب، متعلق به سید حسن حسینی است که با نثری زیبا این کتاب را به فارسی برگردانده است.

اگر مایل هستید در مورد محتوای این کتاب و راهکارهای ارائه شده در آن بیشتر بدانید، می توانید اطلاعات جامع تر از این کتاب را در سایت کافه کتابخوانی مطالعه کنید.

* قیمت و هزینه طراحی وب سایت با گروه نرم افزاری آی دِو | طراحی وب سایت | قیمت طراحی سایت

* ابزار های آنلاین – وب سایت شخصی وحید مجیدی

* کامل ترین مجموعه ی میزهای اداری در فروشگاه اینترنتی ایرانیان چوب

* سالن زیبایی در پردیس = بورگ - مرکز اپیلاسیون خوب در شهر پردیس

* صرافی فارکس چیست و چه خدماتی ارائه میکند؟

* 24 آبان کتاب هدیه بگیر در بانک کتاب بیستک

* شرکت اویم استانبول ، صفر تا صد شروع کار و زندگی و اقامت در استانبول

* بهترین راه های دوست یابی

* دوربین مداربسته یا (CCTV) چیست؟

* چت روم

* پرشین الیت | سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال

* بهترین لوله پنج لایه برای لوله کشی خانگی چیست؟

* کیز کولسی

* قالب پست اینستاگرام