جستجوی زیرنویس

آیا در مشاوره آنلاین درمان صورت می گیرد؟

مشاوره آنلاین روانشناسی که در گذشته نه چندان دور از آن به عنوان درمان جایگزین یاد می شد. اکنون در حال تبدیل شدن به روشی رایج برای درمان اختلالات روانی و مشکلات خانوادگی است. که هم مراجعین و هم درمانگران این روش نسبت به مشاوره حضوری بیشتر ترجیح می دهند.

مشاوره آنلاین روانشناسی ارائه خدمات مشاوره ای حرفه ای به مراجعان از طریق اینترنت می باشد. بعضی مراجعین از مشاوره اینترنتی در کنار مشاوره سنتی (ملاقات حضوری در کلینیک) استفاده می کنند و بعضی به عنوان جایگزینی برای آن. مشاوره آنلاین روش دسترسی به متخصصان برای افراد پرمشغله ای است که برایشان حضور در جلسات مشاوره به دلیل ساعات کاری میسر نیست، دانشجویان و هموطنان مقیم کشورهای دیگر که نیازمند دریافت خدمات مشاوره ای توسط متخصصی با فرهنگ ملی خود هستند، افرادی که ناتوانی جسمانی برای جابجایی بین شهری دارند، و افراد ساکن روستاها یا شهرهای کوچک که دسترسی به متخصصین محلی ندارند. مشاوره آنلاین روشی در دسترس و سهل می باشد. تنها کافی ست دستیابی به یک کامپیوتر و اینترنتی با سرعت متوسط وجود داشته باشد.

مشاوره آنلاین روانشناسی می تواند از طریق ایمیل، مشاوره از طریق واتس آپ و سایر پیام رسان های متنی و صوتی، کنفرانس ویدیویی، چت آنلاین، پیام رسانی یا تلفن اینترنتی انجام شود.مشاوره آنلاین روانشناسی محدودیت هایی دارد، اما این روزها به سرعت تبدیل به منبع مهمی برای مراجعین شده است.

مزایای مشاوره آنلاین روانشناسی

دسترسی راحت

همه در محل زندگی خود به یک مشاور خوب دسترسی ندارند. مشاوره آنلاین برای همه کسانی که مایل به استفاده از آن هستند به راحتی قابل دسترسی است. درمان آنلاین موانعی را از میان می برد که ممکن است برخی افراد به دلیل وجود این موانع نتوانند از درمان حضوری استفاده کنند.

به عنوان مثال، افراد ساکن در مناطق روستایی یا دورافتاده که خدمات مشاوره ای در منطقه آن ها وجود ندارد، می توانند از خدمات یک مرکز مشاوره آنلاین خوب بهره مند شوند.

تجربه نشان داده است 3روادلیل این که که نوجوانان تمایل زیادی به انجام کارهای خود با اینترنت و تکنولوژی های جدید دارند، بیشتر از مشاوره حضوری مشتاق به دریافت مشاوره روانشناسی از سوی درمانگر هستند.

سهولت دریافت مشاوره

درمان آنلاین روانشناسی بسیار راحت است. درمانگر و مراجع به راحتی در بازه های زمانی مختلف با یکدیگر صحبت می کنند و در تعیین وقت بیشتر می توانند نظر بدهند و محدودیت کمتری دارند.

 این سبک درمان می تواند دردسرهای زمان بندی و قرارهای ملاقات و رفت و آمد ها را از میان ببرد. با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت افراد در تردد احتمال زیادی وجود دارد که فرد دارای اختلالات روانی، صدمه های زیادی به خود یا اطرافیان خود وارد کند.

درمان آنلاین روانشناسی را کسانی ترجیح می دهند که از گفتگوی رو در رو با دیگران در مورد مشکلات خود بسیار نا راحت هستند یا از ترس های اجتماعی، آگورافوبیا یا اختلالات اضطرابی رنج می برند.

دسترسی بهتر به فردی آگاه برای دریافت مشاوره

در زندگی هر فردی زمانی فرا می رسد که آن ها در شرایطی قرار می گیرند که به شخصی احتیاج دارند تا در مورد مسائل خود با او صحبت کند. گفتگو درمورد مسائل شخص با فردی کاملا بی طرف و آگاه، فواید بسیاری دارد.

 داشتن شخصی در دسترس که بتواند به شما در پردازش افکار و احساساتتان کمک کند و در صورت لزوم راهنمایی های و راهکار هایی ارائه دهد، واقعاً ارزشمند است. همه ما به شخصی احتیاج داریم که مایل باشد بدون قضاوت به طور فعالانه به حرف های ما گوش دهد.

درمان آنلاین

طی چند سال گذشته تعداد فزاینده ای از افراد به دنبال درمان آنلاین بوده اند. با درمان آنلاین فرد و درمانگر در یک زمانی که برای هر دوی آن ها مناسب باشد با یکدیگر قرار ملاقات می گذارند.

همان طور که می دانیم این شیوه مراجعه به درمانگر مانند ملاقات حضوری در مرکز روانشناسی می باشد، با این تفاوت که انعطاف پذیری بیشتری دارد.

اثربخشی مشاوره آنلاین

تحقیقات نشان می دهد که درمان الکترونیکی به همان اندازه درمان حضوری سنتی موثر است. در یک مطالعه، محققان دریافتند که اگر با مراقبت های بالینی ترکیب شود، درمان رفتاری شناختی آنلاین (CBT) می تواند به طور موثری افسردگی، اضطراب و اختلالات را درمان کند.

بر اساس برخی تحقیقات دیگر، مشاوره آنلاین حتی ممکن است موثرتر از درمان حضوری باشد. بررسی 17 مطالعه نشان داد که CBT آنلاین در کاهش شدت علائم افسردگی موثرتر از CBT حضوری است.

درست است که مشاوره آنلاین چالش هایی را به همراه دارد اما در اکثر مواثع موثر واقع شده و از افراد مبتلا به بیماری های روانی حمایت بسیار می کند. در بررسی مطالعات منتشر شده در مجله World Journal of Psychiatry، بیمارانی که تحت مراقبت های روانی از طریق ویدئو کنفرانس قرار می گیرند، “سطح رضایت بالایی” را گزارش کرده اند.

ارتباط از راه دور بین یک درمانگر و مراجع مفهومی جدید نیست. زیگموند فروید از نامه برای ارتباط با مراجعین خود استفاده کرد. گروه های خودیاری از اوایل سال 1982 در اینترنت شروع به کار کردند. امروزه سایت های متعددی وجود دارد که اطلاعات مربوط به سلامت روان و کلینیک های الکترونیکی درمانی را ارائه می دهند.

رشد مشاوره آنلاین و خدمات بهداشت روان باعث شده است تا انجمن بین المللی بهداشت روان آنلاین ایجاد شود. چرا که این افزایش چشمگیر و در دسترس بودن خدمات روانشناسی آنلاین، نیاز به اطلاعات و دستورالعمل هایی دارد.

مشاوره روانشناسی آنلاین محدودیت هایی دارد، اما بسیاری از مراجعینی که از روش های مشاوره آنلاین استفاده کرده اند، حمایت بسیاری را دریافت کرده است. در بررسی مطالعات منتشر شده در مجله جهانی روانپزشکی، مراجعانی که از طریق ویدئو چت از خدمات روانشناختی استفاده کرده بودند، “سطح بالایی از رضایت” را گزارش کردند.

مشاوره آنلاین

تحقیقات همچنین نشان می دهد که روانشناس آنلاین ممکن است در معالجه مواردی از مشکلات روانشناختی مؤثر باشد. این یک خبر خوب برای بسیاری از مردم، به ویژه کسانی است که در مناطق روستایی زندگی می کنند که دسترسی به خدمات بهداشت روان محدود است.

در یک مطالعه، محققان دریافتند که CBT آنلاین همراه با مراقبت های بالینی در درمان افسردگی، اضطراب و پریشانی عاطفی مؤثر است. حتی در بعضی موارد، نتایج حاکی از آن است که برخی از بیماران در مقایسه با افرادی که از CBT حضوری بهرمند بودند، نتایج بهتری کسب کردند.

یک مطالعه در سال 2015 نشان داد که درمان شناختی – رفتاری مبتنی بر اینترنت، به همان اندازه CBT چهره به چهره سنتی در درمان اختلالات اضطرابی مؤثر است. یک بررسی در سال 2017 نیز به این نتیجه رسید که CBT آنلاین گزینه ای مقرون به صرفه و مؤثر برای مسائل روانشناختی می باشد.

درمان آنلاین برای همه مناسب نیست، اما مواقعی وجود دارد که افراد ممکن است این رویکرد را ترجیح دهند. به عنوان مثال، کسانی که از حضور در اجتماع و چهره به چهره شدن ناراحت می شوند، ممکن است از گزینه های مبتنی بر اینترنت بهره مند شوند.

خدمات روان درمانی آنلاین مزایا و معایبی دارد که باید با دقت مورد بررسی قرار گیرد. راحتی در دسترسی اغلب به عنوان یکی از بزرگترین مزایای مشاوره روانشناسی آنلاین ذکر می شود.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا درمان آنلاین برای شما مناسب است یا خیر، درمورد موضوعاتی از قبیل محرمانه بودن، مباحث اخلاقی و حقوقی و همچنین صلاحیت های درمانگران آنلاین فکر کنید.

مطالعات نشان می دهند، روانشناسی آنلاین برای افرادی که دچار مشکلات مرتبط با احساسات، افکار و اختلالات رفتاری مانند اختلال استرس پس از ضربه، اختلال هراس، اضطراب و سایر اختلالات استرسی هستند، بسیار مناسب است. به اعتقاد سولر روانشناسی آنلاین برای درمان جویان مبتلا به اختلالات شخصیتی (به عنوان مثال شخصیت اجتنابی) نیز بسیار مناسب و مفید است. همچنین مشاوره آنلاین در بحث انتخاب، چه انتخاب شغلی، تحصیلی و چه در بحث ازدواج بسیار می تواند مفید باشد. همچنین آموزش مهارت های زندگی، مهارت های شناختی و مهارت های فردی از طریق مشاوره آنلاین و حتی چت از طریق واتس آپ و مشاوره آنلاین میسر می شود.

مشاوره و روانشناس کودک آنلاین

روانشناس کودک آنلاین، از کودک درمانی یا مشاوره کودکان که یک رویکرد مبتنی بر شواهد است برای کمک به کودکان در چالش های آنها استفاده می کند. این چالش ها شامل بیماری های روانی، حوادث آسیب زا، از دست دادن اعضای خانواده، احساسات و رفتارهای نابهنجار است.

روانشنان کودک آنلاین، برای کار با کودکان و درک نحوه عملکرد ذهن آنها سال ها تحصیل کرده است و مجوز ارائه خدمات درمانی کودکان را کسب کرده است. این درمان هیچ محدودیت سنی ندارد و همه کودکان نوپا پیش دبستانی گرفته تا نوجوانان دبیرستانی خوش آمدید.

روانشناس کودک آنلاین، تلاش می کند تا کودک را بدون توجه به سنی که دارد، به مسیر درست سلامت روان هدایت کند. اگر کودکان درمان روانشناختی مورد نیاز خود را دریافت نکنند، ممکن است اثرات منفی رشدی، روحی و احساسی را تجربه کنند.

هدف اصلی روانشناس آنلاین این است که کودکان را به ابزارهایی که برای کنترل موثر عوامل استرس زا در زندگی نیاز دارد، بدون توجه به این عوامل استرس زا. مجهز کند، در اینجا چند نمونه از نحوه مشاوره روانشناس کودک با مسائل رایج کودک ذکر می کنیم.

1. کنار آمدن با طلاق

طلاق فقط شامل زن و مردی که در حال جدایی هستند، نمی شود و اغلب بر همه نزدیکان آنها، به ویژه فرزندانشان تأثیر می گذارد. کودکان طلاق می توانند طیف وسیعی از احساسات را تجربه کنند، اما اغلب آنها از جدایی والدین خود احساس بی مهری، سردرگمی، گناه، افسردگی یا ناراحتی می کنند و این احساسات می توانند با گذشت زمان بدتر شود و تنش ها افزایش یابد.

یک روانشناس کودک آنلاین خوب می تواند به مدیریت تمام افکار و احساسات آن ها کمک کند. مکن است از بازی درمانی و تکنیک های دیگر برای کمک به آنها در انتقال این احساسات استفاده کنند، همچنین کودکان آنها نشان می دهند چگونه می توانند این احساسات را بهتر مدیریت کنند.

تکنیک های موثر شامل روزنامه نگاری، کاردستی، تنفس عمیق و صحبت درباره احساسات می باشد.

روانشناس کودک آنلاین

2. مدیریت تغییرات با روانشناس کودک آنلاین

نادیده گرفتن تاثیرات زیاد تغییرات در زندگی کودکان کار آسانی است، اما حقیقت این است که آنها نسبت به تغییرات مهم مانند نقل مکان یا تغییر مدرسه حساس هستند. کودکان اغلب به دلیل این تغییرات، استرس و اضطراب زیادی را تجربه می کنند، که ممکن است برای مدت طولانی در بدن باقی بماند، مگر اینکه به درستی مورد توجه قرار گیرد.

کودک درمانی به آنها می آموزد که چگونه تمرکز خود بر موارد منفی را به سمت موارد مثبت تغییر دهند. تکنیک هایی مانند گفتگوی مثبت با خود، آموزش داده می شود و کودکان با این ایده که تغییر ات در زندگی امری عادی است، احساس راحتی بیشتری می کنند.

3. ایجاد اعتماد به نفس

بیشتر اوقات، کودکان از عزت نفس پایین رنج می برند، که می تواند منجر به مشکلات بزرگتری مانند افسردگی، اضطراب و اختلالات خوردن شود. روانشناس کودک به آنها کمک می کند ارزش خود را ببینند و به آنها می آموزد که چگونه الگوهای فکری مثبت تری بسازند.

روانشناس کودک آنلاین

4. درک اختلال روانی

درک اختلالات روانی و همه علائم ناشی از آن برای هر کسی دشوار است. اما پذیرش و درک تشخیص اختلال روانی برای کودکان بسیار دشوارتر است.

یک روانشناس کودک به آنها این فرصت را می دهد که سوالات خود را درباره ی تشخیص داده شده بپرسند و در مورد اختلال خود بیاموزند، اعم از اختلال وسواس اجباری (OCD)، اختلال بیش فعالی-نقص توجه (ADHD)، افسردگی، اضطراب یا هر بیماری دیگر. در هر صورت، روانشناس به آنها کمک می کند تا اختلال خود را درک کرده و همچنین با آثار ناشی از آن کنار بیایند.

 

* قیمت و هزینه طراحی وب سایت با گروه نرم افزاری آی دِو | طراحی وب سایت | قیمت طراحی سایت

* ابزار های آنلاین – وب سایت شخصی وحید مجیدی

* کامل ترین مجموعه ی میزهای اداری در فروشگاه اینترنتی ایرانیان چوب

* سالن زیبایی در پردیس = بورگ - مرکز اپیلاسیون خوب در شهر پردیس

* صرافی فارکس چیست و چه خدماتی ارائه میکند؟

* 24 آبان کتاب هدیه بگیر در بانک کتاب بیستک

* شرکت اویم استانبول ، صفر تا صد شروع کار و زندگی و اقامت در استانبول

* بهترین راه های دوست یابی

* دوربین مداربسته یا (CCTV) چیست؟

* چت روم

* پرشین الیت | سیگنال خرید و فروش ارز دیجیتال

* بهترین لوله پنج لایه برای لوله کشی خانگی چیست؟

* کیز کولسی

* قالب پست اینستاگرام